První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

Pignon

Odpouštím tvůrcům tu chatrnou kostru lesbického příběhu, protože posloužil k ověšení desítkami vtipných perel na téma rodinných stereotypů, amerických pravidel a celé mě to tu hodinu a 47 minut bavilo. Ten scénář musel psát někdo s pozorovacím talentem a smyslem pro vypointování vtipu. ()

Glenn_Coco

Konečně lesbian vánoční film, ještě k tomu s absolutně ikonickým castem a režisérkou stejně důležitou pro queer kinematografii. Kristen Stewart je jako protagonistka skvělá a padne jak k Mackenzie Davies, tak Danu Levy (a Aubrey Plaze, která si ale *nečekaně* krade každou scénu pro sebe). ()

bumprd

Trailer je super, ale to je tak asi všechno. Bohužel mezi holkama není žádná chemie a děj tak nějak pokulhává. Škoda. Na druhou stranu Kristen podává solidní výkon a Aubrey Plaza s Danem Levym jsou skvělí. A má to gay plot, and that's the point. ()

xhelmutx

jeeej toto je slabe aj na sundance...kristen stewart si moze na stenu spravit dalsi krizik k zlym filmom, v ktorych hrala...tak huraaa na vianocny trh s hentymto zazrakom...uz prvy film (ktory ako tak obstal) bol naznakom, ze clea duvall je schopna natocit nieco fakt velmi nepodarene...tak teda zaradit "spiatocku" a naspat k vianocnemu chevy chaseovi...v 80tkach sa s tym nesrali! ()

ZuziBoss

Tak už to začíná... jak není ve filmu gay, trans, černoch nebo Ind, nemůže být natočen. A i kdyby se na to člověk koukal z druhé strany, tak těm lesbicím jsem nevěřila ani slovo. Hvezdicku davam za vanocni výzdobu. ()

BStone

Celkem povedená rádoby-romantická komedie, která je místy vtipná, více však poměrně smutná. Výborná Kristen Stewart celý film táhne a jako filmová Abby musí opravdu vydržet hodně od mimořádně pošahaných členů rodiny. Snímek místy spadá až do nechtěné parodie a jako divák jsem měl intenzivní pocit, že na jednoho normálního člověka připadá cca. 100 kreténů. Možná to tak je. Taky večer strávený v baru, kde "zábavu" rozjíždějí dvě transky je celkem síla. Závěr je pak skutečně pohádkový, ve kterém se všichni zlí pošuci jakoby lusknutím prstu promění v milé a hodné lidi. 60% ()

pallok

Videl som už aj väčšiu hovadinu. Celkom dobré herecké výkony, nie len Kristen, trochu humoru cez slzy a pomaly plynúci jednoduchý príbeh s "nepredvídateľným happyendom". Škoda, že nevidený cez Vianoce, určite lepší ako Sám doma s Kameňákom a pod. 81% ()

vinson003

Prosím vás, dal jsem tři, ale je to pouhých padesát pět, "chytrý" gay na telefonu, bláznivá story, kdo z matky nebo otce je vlastně gay, proč se jedna sestra chová bláznivě, když je vlastně mad gay, proč druhá šuká, ani neví proč, protože je šukavá gay, která o tom neví, a proč se chová, mimochodem supercanadianmygirl, třetí sestra jako nanynka, i když dopisuje do novin, no odpověď je jednoduchá, my girlies never spoke to me...they are my kitties..nikdy nemluvím vážně, všechno je jenom americké, z důležitých řečí je každému nevolno, to je intelektuální, nekřesťanské, kdo je gay, ten rozhodně nezapadne, proto se o tom mluví...u nás šeptej a mandragora před desíti lety, ale jinak nic, protože jsme sofistikovaní, češi, pýcha evropy...jinak Davis skvěle zahraná lesba, Kristen bohužel nic hrát nemusela, i když s Davis bychom byli asi všichni v pytli, bez rozdílu pohlaví...škoda nadsázky, škoda promarněné šance...trochu chytřeji a mohlo to být šedesát pět... ()