První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

Trailer

DwayneJohnson

Na první pohled nenápadná, ve finále o to víc sympatičtější pohodovka. Už před zhlédnutím jsem tak nějak tušil, že se mi to bude líbit a můj vnitřní kompas mě zase nezklamal. Lehce nadhodnocuju vzhledem k faktu, že tak kromě Kristen hraje i Alison Brie, no a pak, zítra jsou Vánoce! Pokud hledáte něco netradičního, je pro vás Happiest Season  určitě dobrá volba. Bez ohledu na vaši sexuální orientaci. ()

ScarPoul

Prvú hodinu je to uťahané až hrôza. DuVall má dobrý úmysel, ale skrátka nevie pracovať s tempom. Na to, koľko sa v tomto príbehu mihne známych mien a hercov, stojí celý film na bedrách Kirsten Stewart, ktorá po nejakom čase očividne nevládze. Skutočné emócie a vyostrenia - hoci v rámci žánru očakávateľné - prichádzajú v Peripetií a Katastrofe a dodávajú tomu síce cheezy, ale zároveň potrebný koniec. Ten je podľa mňa slušný. Má presne také chute, aké som od takéhoto mixu čakal a v zásade som bol s tým spokojný. Veľká poklona patrí Kirsten. Tá baba je úplne super. Všetko okolo je buď nutné zlo, alebo zbytočné klišé. Dosť závisí aj od nálady, kedy sa film pozrie. Nie je to veľdielo ani dôležitý film. Je len dobrý. Ok. V pohode. Možno vhodný práve na ten vianočný čas. Originálnejší prístup, by ale dokázal vydláždiť lepšiu cestu pre filmy s podobnou tématikou - hoci sú žánrovo nezameniteľné s tými tradičnými, ktoré nás živili celé storočie. (Men/Women). ()

JohnnyD

Mizerne napísaná romantická komédia s nesmierne nesympatickými postavami (Harper!!!), ktorá na povrchu hrá na progresívnu nôtu, ale vo svojej podstate len ukazuje (podobne ako Black Panther alebo Love, Simon), ako zabrzdená je spoločnosť i Hollywood. Čakal by som, že v roku 2020 by už mohlo byť normálne nakrútiť homosexuálnu romantickú komédiu, ktorá nebude riešiť homosexualitu ako takú, ale postavy budú emancipované a rovnocenné s postavami heterosexuálnych romantických komédií. Chápem, že na niečo také nie je pripravené Slovensko, ale od Hollywoodu mi to príde mimoriadne spiatočnícke. Kamuflovať scenár na úrovni Hallmark movie touto témou je len čistý marketing. ()

animaxis

U filmů s podobnou tématikou mám v poslední době často pocit, že se mi jejich autoři snaží "mírně naznačit", že pokud jsem chlap, ještě ke všemu bílej a ještě ke všemu (a to už je podle nich ale fakt vrchol!) hetero, tak jsem asi úplnej kretén. Ale! Happiest Season s touto tématikou v mých očích nakládá nenásilně a nenuceně a to dokonce do takového bodu, kdy jsem si řekl, že postavy jsou tady vlastně i uvěřitelné. Víc tu samozřejmě jde ale o kritiku "snobismu" a ano, i v tomto ohledu film podle mého skromného názoru funguje. A celkové zasazení do Vánoc tu ve výsledku taky ničemu neškodí. Akorát možná radši očekávejte víc dramatických scén, než byste u filmu s označením "romantická komedie" čekali. Vtipů je tu sice dost, romantiky taky, ale vážných scén, kdy jde do tuhého, tu je taky nemálo. ()

Pajky3

Skvěle obsazený (první) vánoční film s lesbickou dvojicí v hlavní roli. Funguje dobře jako romantika, ale coby komedie je dost cringy a těžko se vtípky bavit, takže zůstane mezi průměrem daného žánru. Ústřední dvojice (Kristen Stewart a Mackenzie Davis) je v pohodě, ale scény si pro sebe kradou hlavně vedlejší postavy v čele s Danem Levym a Aubrey Plazou. ()

• Režisérka a spoluscenáristka filmu Clea DuVall přiznala, že se jedná o autobiografický film. (Stanislaus)