Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

Luukec

Film mojeho dětství.. bohužel s přibývajícím věkem a počtem shlédnutí už se mi tto zdá čím dál míň vtipné.. ()

kukentipla

O čem to je? Trojice kamarádů jako každý rok vyráží na hory. Avšak jejich milované polovičky se spikly a do krosen přibalily nezbedné ratolosti. Co já NATO? Silně femenistická záležitost poukazující na neschopnost mužů. Film degraduje přátelství, které jeden z hlavních hrdinů bez mrknutí oka vymění za ženský klín (svojí staré). ()

Mafyn

Tento film mi přirostl k srdci tak pevně, že se na něj pokaždé, když jej uvádí nějaká televize moc těším. Určitě v tom hraje roli i to, jek jsem se svými kamarády a rodinami prožíval naše zimní dovolené na odlehlé samotě v Rejdicích na pomezí Jizerských a Krkonošských hor. Film má strhující příběh, který Vás vtáhne, hvězdné obsazení a humor celým filmem bez odporu ladně proplouvá. Myslím, že spoustu lidí si zde najde nějakou tu situaci se kterou se může ztotožnit. ()

Tochal

Veselohra století, která mi nepřijde ani veselá, ani hravá. To mnohem spíš stoletá (a to leckterému filmu z roku 1911 bezesporu křivdím). ()

Skarface

Parádní česká komedie o kterej bych řekl že neomrzí ale díky televizi Nova která tuhle komedii vysílá skoro každej půl rok mi leze na nervy ! Takže jediný lék jak si tuhle fajn komedie neznepřijemnit je ten že pokaždý když to dávají tak se nedívat ! takže "díky" TV Nova sem dal o hvězdu mín ! ()

Mortemiss

Po čase film sice omrzí, ale přesto zůstává dodnes klasikou a ráda se na něho znovu podívám. Hudba od Heleny V. se k filmu perfektně hodí. Hlavní postavy jsou promyšlené a celý film má děj. Skupina kamarádu odjíždí se svými dětmi na chalupu, aby si odpočinuli od svých manželek. Pěkná podívaná. ()

Caine

- Maminka je doma? - Ne - to nadává papoušek! Večeři máš v kuchařce na straně 34... * Prostě si u toho filmu připadám jako doma. :-))) ()

Vesecký

Tenhle film není naše komediální jednička, jak lze mnohde slyšet, a hlavně se promítá moc často. Ale je to pohodová komedie ve stylu Poledňákových televizních komedií - Velryby a Polepšovny. Pěkné výkony mužských představitelů, zvláště Júlia Satinského - škoda, že tak odešel - a Václava Postráneckého (u něho zase škoda, že se nyní propůjčil do seriálu Vinaři). Dámské představitelky snad s výjimkou Zdeny Studénkové, za nimi zaostávají. Řada hlášek ("Matýsek se posral", "Ale maminka mi sundává bačkůrky", "Prdí taky hadi?") je kouzelných, ústřední melodie podmanivá, a tak bych dal třeba i pět hvězdiček, ale musím strhnout jednu za to, že se děj odehrává v zimě a zimu a zimní "radovánky" nesnáším. ()

ursinko

Neopozerateľné. Nenatočiteľné znova. Neopakovateľné. Naši drobci už v 7mich a 5 tich rokoch citujú spamäti kadibudkovské a vlakové dialógy. Čo viac dodať. ()

Hepy13

Veselohra století? Nakonec proč ne. Na tuhle komedii se můžu dívat pořád dokola a vždycky se pobavim. A tak nějak jsem si za ty roky zvykl pouštět si ji vždy na nový rok. ()

Atheas

Tak docela jsem se na to těšil, ale přes řvaní těch děcek jsem nerozuměl o čem se v tom filmu vůbec baví. Otravný film, který mě zklamal, ale chápu, že pro někoho to může mít nádech nostalgie, nebo bůhví čeho. ()

nonick1 odpad!

A toto, prosímpěkně, toto je v ČR "Komedie století"... Vlasta Burian aby se v hrobě obracel - a nejen on. ()

petikacka

Je to prostě klasika. A to, že se na ni tady sbíhají tak rozporuplné reakce značí, že je to fuckt dobrá komedie. Kdyby to tak nebylo, tak po ní neštěkne ani pes. A, že těch psů tady štěká....Za mě 98% ()

Muel

| Filmové studio Barrandov | Je to milé, pekne sa na to pozerá a utečie to rýchlo - ale nič navyše. Nie je to až tak vtipné, aby som išiel vyššie a ani zábavné a celkový nápad chlapského tripu sa nevyužil na 100%. Satinský je ako vždy brilantný a každého prehráva. Kľudne si to pozriem aj ďalšie Vianoce, ale nie kvôli tomu, že je to super film, ale s rodinou a vianočnou atmosférou je to príjemná oddychovka. A jo, status komédie storočia si tento film nezaslúži ani omylom. Pelíšky sú tomto úplne, ale že úplne inde :). Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Chudobka

Tak jsem ubrala komedii století jednu hvězdičku. Konečně. Film mě vůbec nebavil a nenapadlo by mě se na něj někdy podívat znovu. A to jsem schopná vidět některý film mnohokrát (radši neuvádím to číslo). ()

kaze

Čo sa týka deja, nie je to nič slávne, ale skvelé dialógy a humor tomu dodávajú tú iskru. Myslím, že hercom role skvelo sadli a tie deti to zahrali tiež veľmi dobre. Sú aj lepšie komédie, ale keď túto majú dávať v telke, tak si ju nikdy nenechám ujsť. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková