S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Obecně chápu komedie Marie Poledňáková jako milé pobavení, které mají za cíl pouze a jen pobavit diváka a naladit ho do příjemné pohody. To se jí podle mého mínění daří střídavě více či méně. Jak už to v životě bývá, v manželství je obvykle vždy jeden dominantní a druhý ve vleku. Scénář této komedie humorným způsobem, ... neurážejícím žádné pohlaví, staví tři hlavní mužské role do situací, které zná ze svého života nejeden ženatý muž. Dalo by se říct, že způsob, jakým se vyrovnávají tito tři muži "pod pantoflem" se svou životní rolí v manželství je ten nejlepší, jakým se dá život pod pantoflem vůbec přežít. Prostě s velkorysým humorem. Satinský, Postránecký a Nový se ujali svých rolí vskutku na výbornou. K tomu posraný Matýsek a vynikající inteligentní komedie je na světě.(24.8.2007)

• dobytek

Na tenhle film mam alergii. Nesnášim uječený haranty, nesnášim zimu, nesnášim sníh, nesnášim hory, nesnášim Vondráčkovou. Navíc považovat tohle za veselohru století? Běžte do kosočtverce... Odpad nedávám jen z toho důvodu, že mam rád Satinskýho a Pavla Novýho a pak tam byly za celej film asi dvě dobrý hlášky. Nicméně věřim, že tento film se bude těšit velký popularitě mezi pedofilními a fakanofilními spoluobčany.(21.11.2006)

Komedie zvláštním způsobem mimózní. A to počínaje těmi luxusními byty, obědy pozůstalých dam ve špičkových restauracích a konče nesmírně tuhými, rádoby moudrými a vždy předpisově spisovnými dialogy, které jsou všechno ostatní jenom ne odkoukané ze života, pokud je tedy zrovna nezachránil Jůlius Satinský svým obrovským smyslem pro humor. Kladem rozhodně není ani ten příšerný normalizační pop, který na filmového diváka číhá na každém kroku. Naopak ocenit je nutné řadu krásných fórů, herectví všech tří tatínků i jejich dětí. Suma sumárum je to s odřenýma ušima ****, možná spíš ***. Komedií století snad jenom pro jedince hodně mdlého rozumu...(28.12.2006)

Znáte "S tebou mě baví svět"? Ne?!? Tak to asi nemáte televizi. No televizi přece - hranatá věc, hýbou se v ní obrázky... A v kratší či delší periodě zjistíte, že se tam hýbou vlastně stále ty samé obrázky. Už dávno není nejreprízovanějším pořadem "Mrazík", kdepak, "S tebou mě baví svět" je jeden z aspirantů na tento vrchol a existují lidé, kteří si film nenechají ujít na ČT, TV NOVA, PRIMA, COOL, Barrandov... 5x do roka je jim málo, jakkoliv znají každou větu nazpaměť i pozpátku. A stále se tomu smějí, jako by to viděli poprvé. Nepatřím do podobně postižené populace, vidět tuto povedenou komedii 5x za život (v dlouhý život doufám:-)) by mi docela stačilo. O páté hvězdičce sice uvažuji, ale nedám, přece jen mi tam něco k naprosté oblibě chybí. 85%(6.5.2010)

Nadprůměrná normalizační komedie, ale jak jsem nedávno někoho slyšel poznamenat, právě tenhle typ komedií napomohl tomu největšímu zlu, které se táhne od sedmdesátých let až dodnes. Ustanovení apolitického zápecnictví jakožto vůdčího životního stylu Čechů. Takové to "o nic se nestarat, zůstat doma na svém", které atomarizovalo společnost ve stádo "individuálů".(8.3.2009)

• - Scéna, kdy Jana Šulcová spadne do odpadní roury, se natáčela tři dny. (Specs)

• - Dramaturg Beránek požadoval, aby ze scénáře zmizely scény, kdy např. tátové koupou děti nebo Michal (Václav Postránecký) chodí v zástěře a Albert Horák (Július Satinský) ho operuje. (Redyx1)

• - Marie Poledňáková v jednom z rozhovorů prozradila, jak v určitých scénách docílila Matýskova (Lukáš Pelánek) pláče. Jeho maminka režisérce poradila, ať mu dá polévku a ve chvíli, kdy ji bude mít v puse, ať s ním prudce cukne. Pak že se prý rozbreží. Vše se podařilo a režisérka se nechala slyšet, že je mnohem lepší nápad, než použití špendlíků a podobných nesmyslů. (fiLLthe3DD)