poster

S tebou mě baví svět

 • anglický

  I Enjoy the World with You

 • Slovensko

  S tebou ma baví svet

 • USA

  You Take the Kids!

  (festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Toto je myslím klasika, ktorú v určitých smeroch ohlodal zub času. Možno je to tým, že som ju až teraz videl po prvý krát, zato mám ale výhodu väčšieho nadhľadu nad vecou. Poledňáková skvele pracujem s dynamikou filmu, keď sa stále niečo deje a môže zato okrem scenára skvelá práca s deťmi. Lenže, ako sa tu určite veľakrát píše, ak je niečo prehlásené za komédiu storočia, tak jeden úprimný smiech nahlas je trochu málo. Z tohoto sa moja vianočná kalsika nikdy nestane, ale nebol som ani zďaleka tak sklamaný, ako som sa v najhorších obavách bál. Má to srdce a dušu, čo sa o dnešných českých kalkuloch (nevynímajúc Poledňákovú) prehlásiť ani zďaleka nedá. Ale vlastne si to možno o rok pozriem ešte raz a zvýšim hodnotenie.(24.12.2013)

 • dobytek
  *

  Na tenhle film mam alergii. Nesnášim uječený haranty, nesnášim zimu, nesnášim sníh, nesnášim hory, nesnášim Vondráčkovou. Navíc považovat tohle za veselohru století? Běžte do kosočtverce... Odpad nedávám jen z toho důvodu, že mam rád Satinskýho a Pavla Novýho a pak tam byly za celej film asi dvě dobrý hlášky. Nicméně věřim, že tento film se bude těšit velký popularitě mezi pedofilními a fakanofilními spoluobčany.(21.11.2006)

 • Trainspotter
  **

  Tuhle pseudoveselohru fakt nemusím, možná díky neustálým reprízám a hlavně kvůli tomu debilnímu námětu; to je teda super nápad, poslat tři chlapy se všema faganama na hory a žít v přesvědčení, že dostanou lekci. Prd, je na první pohled jasný, že bude průser, teda v očích bab, který to tam všechno moc zveličujou, protože děcka si to užily. Mates se možná posral, ale já dávám jen dvě hvězdy.(12.1.2009)

 • Omnibus
  *****

  Tento film může sloužit jako důkaz existence nadpřirozených bytostí! Samozřejmě, to se to točí, s takovou plejádou vynikajících herců a s vděčným námětem. Ale stejně si myslím, že tento nestárnoucí, úžasně zábavný a pohodový snímek je jasným důkazem existence filmové můzy. A přesto, že můzy jsou od přírody stvoření plachá, tak zde nešlo jen o nějaké to cudné políbení tvůrců filmu, ale o pořádný (český) francouzák!(22.1.2013)

 • kulyk
  ***

  Svět se mění a lidé se mění s ním. Z pradávné nenávisti jsem se propracoval ku znechucené úctě vůči klasice. A že to klasikou je se mi prokázalo již před lety, kdy mi pod okny tehdejšího bydliště v centru stověžaté táhl gejprájd. Zmaten všemi těmi barvičkami a posilněn destilátem z brambor jsem hochštaplersky vystoupil na parapet a do davu dole zvolal ,,Přátelé, kamarádi, my vám ty prdele rozmrdáme!". Zjevně díky notorické znalosti filmu má akce vyvolala nečekanou reakci. Jeden neoděný chlapec spadl smíchy z alegorického vozu, další mi posílali pusinky a dva nejhladovější započali stoupat po hromosvodu. Sice si to tedy dobrovolně nepouštím, vzájemně se s poledňákovinou vyhýbáme, ale víme o sobě a již se netoužíme zabít. Co? To tě zajímá? Proč tam již nebydlím? Bolestivá traumata, když už to musíš vědět! Vzpomínky, které mermomocí vytěsňuji. Zbytečně pevně ukotvený hromosvod. Jako Syřan - musel jsem se z té hrůzy odmigrovat. Sbalil jsem si pět švestek a odešel hrdě středem. Kachním krokem.(16.1.2018)

 • - Voľné chvíle počas natáčania trávili herci rôzne. Pavel Nový (Pepa) cvičil a behal, Václav Postránecký (Michal) si čítal a Július Satinský (Albert) vypil denne fľašu borovičky, do ktorej si kvôli žalúdočným problémom sypal čierne korenie. (firewind)

 • - Detskí herci sa s odstupom času sťažovali na scénu, v ktorej sa nahí kúpali v chate, lebo spolužiaci sa im preto ešte dlho posmievali. (krasomama)

 • - Pre úspešné stvárnenie postavy Alberta Horáka bolo dôležité, aby Satinského slovný prejav nedaboval nikto iný do češtiny. Herec hovoril česky takmer dokonale, preto nemusel kŕčovito a úzkostlivo kontrolovať, či správne vyslovuje, ale mohol sa zamerať na obsah hovoreného slova. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace