S tebou mě baví svět

You Take the Kids!

(festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o 6 malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou na kontrolu, dojde v rodinách na čas k vážným sporům. U téhle komedie jsem se vždy bavil tak napůl. Herci byli skvělí, a to jak ti velcí, tak i ti malí, ale nějak mě to nikdy pořádně nechytlo a určitě znám lepší české komedie než je tahle. Mé hodnocení: 60%(3.3.2009)

Jako veselohru století bych měl mraky jiných kandidátů, S tebou mě baví svět je však špičkový film pro opravdu celou rodinu a takových moc není. Osudy tří otců, kteří podnikají každoroční pánské jízdy na horskou chatu, tentokrát za účasti ratolestí, včetně té nejmenší, batolete Matese, se za to čtvrtstoletí od svého vzniku natolik vžily do divácké přízně a povědomí, že i kdyby je televize nabídla na štědrý den pětkrát, všechny reprízy budou mít maximální sledovanost. Tady je i Mrazík outsider. A já dávám pět hvězdiček, protože jsem Čech.(4.11.2008)

Klasická československá komedie dřívějších let. Nenadchne a ani neurazí. Film jsem viděl vícekrát, než bych vůbec chtěl. Pochopitelně jsem si u sledování neucvrkával blahem, ale ani jsem nijak závratně netrpěl. Už ten nápad je příjemní. Tatínkové si jedou do hor zachlastat. Bohužel se musí postarat o pár dítek, takže hledají nejlepší program, jak se pozornosti dětí co nejlépe zbavit. Samozřejmě to skončí katastrofou. Všude vládne strašně pohodová atmosféra a všichni se mají rádi. 3*(19.10.2013)

Bylo by to mnohem lepší, kdyby tam nebyly ty bez šťavé maminky. Přišlo mi, jakoby si humor zapomněly doma a všechny přirozené chyby, co jejich muži udělali, byly světovou katastrofou. Vím, že je to jen film, ale ty ženy mě ho, bohužel, zprotivily. Naproti tomu, mužský přístup k výchově dětí, byl zcela přirozený a z běžného života. Jejich improvizované hry a v podstatě celá jejich nesofistikovaná dovolená s dětmi, byla k popukání. A o to šlo, takže průměrné hodnocení, za jejich pragmatický postoj.(21.8.2012)

Nemůžu řít, že bych tuhle takzvanou komedii století někdy viděl úplně vcelku. Vždycky mě spíš víc iritovala, než že by mě bavila. Vždycky se podivuji tomu, jak půlka národa padá smíchy, když ze sebe děti a jejich otcové vyrážejí hlášky typu "Matýsek se posral...". Když si uvědomíme, že blbosti podobného rázu točí Američané a že existují lidé, kteří dají S tebou mě baví svět 5*, a pak jsou schopni tomu samému v bleděamerickém dát odpad, tak vidíme, jak se projevuje to naše češství. Chodíme do kina na české filmy, které nestojí naprosto za nic, ale hlavně že jsme šli na český film...!(20.12.2008)

• - Dramaturg Beránek požadoval, aby ze scénáře zmizely scény, kdy např. tátové koupou děti nebo Michal (Václav Postránecký) chodí v zástěře a Albert Horák (Július Satinský) ho operuje. (Redyx1)

• - Pokud vás zajímá, co znamenají exotické názvy, jež ve filmu zazní, zkuste si je říci pozpátku. (contrastic)

• - Režisérka zakázala hercům při natáčení popíjet a vždy je i kontrolovala, jestli nemají nějakou láhev. Oni to vyřešili tak, že cpali alkohol dětem do batůžku. (cariada)