S tebou mě baví svět

You Take the Kids!

(festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Skvělý film, který krásně ukazuje na to, že chlapi jsou v jakémkoliv věku stejně uvnitř malými kluky, kteří chtějí podnikat dobrodružství a ženy čím jsou starší, tím jsou starostlivější až někdy histerické. Tak to prostě chodí v životě. Samotný film bych hodnotil 4 hvězdičkami, ale prostě Sladké Mámení od Helči Vondráčkové je tak nakažlivá písnička (a mám ji rád), že dám plný počet a hotovo! :-)))(20.12.2009)

Ne, komedie století to rozhodně není (skoro mi připadá, že někteří uživatelé dali menší hodnocení jen kvůli tomuto titulu). Ale velmi pohodový, úsměvný, rodinný film určitě. Hezky zpracované téma o 3 mužích, kteří se rozhodnou ukázat svým manželkám, že starání o děti přece není takový problém, a že to zvládnou bez nich (brzy se přesvědčí o opaku, ale ty jejich snahy jsou opravdu humorné). Plný počet dávám kvůli těm kouzelným dětem.(16.12.2007)

• consuela1

Sázka na humor vyplývající z dětské „roztomilosti“ a rozumové nedostatečnosti, která u mne zoufale nevychází a pocit studu za karikatury chlapů. Tři slepičky, které tráví volno každá ve společnosti dvou dalších slepiček u dortů na módní přehlídce, či na opět společném večírku, kde konzumují „šátečky kořeněné touhou po drahých manžílcích“. Při deklamaci názvů předkládaných jídel už jen zoufale hledám záminku pro odchod z místnosti, kde jde televize. Marie Poledňáková by měla za své rodinné filmy, plné pozitivního rodinného humoru a dětských rádoby roztomilostí, při náhodném setkání ve filových kuloárech Zdeňkovi Troškovi dávat přednost ve dveřích a ještě mu je podržet, bontonu navzdory.(1.1.2012)

Rodinná pohodovka jako stvořená pro obývací pokoj s centrálně lokalizovanou TV, několika sedačkami s pestrým potahem, stolem narvaným cukrovím a jinými chemikáliemi a hlavně grupou vínem posilněných lidí, kteří spolu tráví diskutabilně-diskusní večer. Tady není o čem diskutovat, svůj účel to plní...hlavně že se ve filmu oboje pohlaví "najdou". Komedie století to pro mě není ani náhodou...tohle prvenství má česká politická "divadelní" scéna s doslovně pojatou "ne-činohrou".(14.2.2009)

S vyšším vekom som si akosi začal uvedomovať tú erotickú rovinu tohto filmu a úprimne povedané, zostal som sklamaný. Je to síce takpovediac kultová záležitosť a stále sa pri nej dokážem zabaviť, no po filmárskej (hlavne scenáristickej) stránke to je nič moc (niektoré scény ako vystrihnuté z filmov Eda Wooda). Ale, aj tak ho mám rád :)(26.12.2007)

• - Do úlohy malého Matýska hľadala režisérka pre istotu dvojčatá, nakoniec si vybrala ešte ani nie dvojročného Lukáša Pelánka, ktorý si z filmovania nič nepamätá. Až keď mal sedem rokov, mama mu prezradila, že Matýsek je vlastne on. (Raccoon.city)

• - Honorář Jany Šulcové činil 13 800 korun. (jenik71)

• - Pepa (Pavel Nový) v noci vybíhal za "dívčím zájezdem" z Krkonoš a dostal se až do Karlovy Studánky, která je ve skutečnosti vzdálená přes 180 km. (SvaPepina)