S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Je to neskutečně provařené (což ovšem není chyba snímku samotného), z některých scén mi jde docela mráz po zádech (Sladké mámení apod.), no a hmmm... nejlepší česká komedie století? To snad oprvadu ne. Na druhou stranu je to nenáročná, oddechová záležitost s několika slušně vypointovanými gagy a mužské herecké výkony jsou hodně slušné (Postránecký zvlášť). 60%(5.7.2006)

Ne, komedie století to rozhodně není (skoro mi připadá, že někteří uživatelé dali menší hodnocení jen kvůli tomuto titulu). Ale velmi pohodový, úsměvný, rodinný film určitě. Hezky zpracované téma o 3 mužích, kteří se rozhodnou ukázat svým manželkám, že starání o děti přece není takový problém, a že to zvládnou bez nich (brzy se přesvědčí o opaku, ale ty jejich snahy jsou opravdu humorné). Plný počet dávám kvůli těm kouzelným dětem.(16.12.2007)

Komedie plná zlidovělých hlášek, zábavných scének a herci, kteří prostě umí, ale česká komedie století? Ani náhodou. Plné hodnocení bych nedal ani tak, ale tohle mě opravdu naštvalo. Geniální Vrchní, prchni! nebo Vesničko má, středisková jsou jako kde?(19.12.2009)

Výborná česká komedie, ale stejně mi nepřipadá že by to byla nejlepší čeká komedie a označení komedie století si to nezaslouží už vůbec. Samozřejmě ten rodinnej námět si asi oblíbilo hodně lidí a i proto je to tak oblíbený, jenže když už to vidim potolikátý, tak se už ani nesměju. Ale zase na druhou stranu Július Satinský, Václav Postránecký a Pavel Nový jsou prostě skvělý a i ty děti hrajou přirozeně a všechno je to takový pěkně rodinný, že se to opravdu musí zalíbit skoro každýmu, jenže to podle mě nestačí na komedii století(30.12.2005)

Znáte "S tebou mě baví svět"? Ne?!? Tak to asi nemáte televizi. No televizi přece - hranatá věc, hýbou se v ní obrázky... A v kratší či delší periodě zjistíte, že se tam hýbou vlastně stále ty samé obrázky. Už dávno není nejreprízovanějším pořadem "Mrazík", kdepak, "S tebou mě baví svět" je jeden z aspirantů na tento vrchol a existují lidé, kteří si film nenechají ujít na ČT, TV NOVA, PRIMA, COOL, Barrandov... 5x do roka je jim málo, jakkoliv znají každou větu nazpaměť i pozpátku. A stále se tomu smějí, jako by to viděli poprvé. Nepatřím do podobně postižené populace, vidět tuto povedenou komedii 5x za život (v dlouhý život doufám:-)) by mi docela stačilo. O páté hvězdičce sice uvažuji, ale nedám, přece jen mi tam něco k naprosté oblibě chybí. 85%(6.5.2010)

• - Manžel Elišky Balzerové (která ve filmu hrála manželku Václavu Postráneckému) Jan Balzer byl nejen produkčním tohoto filmu, ale také si v něm zahrál. Poprvé hrál trpícího pacienta, kterého masíruje právě Eliška Balzerová, podruhé dubloval J. Satinského v těch scénách, kde se lyžovalo (museli ho kvůli autentičnosti vycpávat), protože pan Satinský neuměl vůbec lyžovat. (elisheva)

• - Hudebníci doprovázející Gábinu Bednářovou (Zdena Studénková) ve studiu a na koncertě byli členové skupiny Index Y. (Robbi)

• - Když jsou v koupací scéně děti polévány z konve studenou vodou, tak v konvi není studená voda, ale jenom nepatrně ohřátá. Ale i tak byla dost studená, aby byla reakce na teplotu vody co nereálnější. Takže i v této scéně byyly reakce dětí opravdové. (San Miguel)