poster

S tebou mě baví svět

 • slovenský

  S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  ****

  Komedie zvláštním způsobem mimózní. A to počínaje těmi luxusními byty, obědy pozůstalých dam ve špičkových restauracích a konče nesmírně tuhými, rádoby moudrými a vždy předpisově spisovnými dialogy, které jsou všechno ostatní jenom ne odkoukané ze života, pokud je tedy zrovna nezachránil Jůlius Satinský svým obrovským smyslem pro humor. Kladem rozhodně není ani ten příšerný normalizační pop, který na filmového diváka číhá na každém kroku. Naopak ocenit je nutné řadu krásných fórů, herectví všech tří tatínků i jejich dětí. Suma sumárum je to s odřenýma ušima ****, možná spíš ***. Komedií století snad jenom pro jedince hodně mdlého rozumu...(28.12.2006)

 • MISSha
  **

  S tebou mě baví svět, je komedie která mě možná bavila když jsem byla malá. Ale když se na to podívám s odstupem přibližně 8 let, tak rychle zjišťuji jak je tahle tak-zvaná ˇ'komedie století' neuvěřitelně předceněná, trapná, uřvaná a ohraná všemi směry záležitost, která je reprízovaná tak 10x do roka a už otravuje třeba dokolečka ohrávanou písničkou od Vondráčkový a na vtipnosti ztrácející vtipy. To by jste ty z Novy mohly utlouct, ale pořád a pořád to budou dokolečka vysílat.(26.12.2009)

 • Radyo
  *****

  Legendární komedie se spoustou naprosto originálních vtípků a výbornými hereckými výkony. Za samostatnou zmínku stojí i dětští hrdinové filmu, kteří do příběhu zapadají naprosto precizně a vůbec se nezdá, že by museli nějak přihrávat, byť na druhou stranu musím přiznat, že jejich role nepatří mezi ty nejhovornější. No a co se týče tria Satinský, Postránecký, Nový - na to není žádný superlativ. "Maminka mě utírá vždycky lopuchem." "Tady žádný lopuch není".... :))(18.9.2003)

 • suicide
  ***

  Nemůžu řít, že bych tuhle takzvanou komedii století někdy viděl úplně vcelku. Vždycky mě spíš víc iritovala, než že by mě bavila. Vždycky se podivuji tomu, jak půlka národa padá smíchy, když ze sebe děti a jejich otcové vyrážejí hlášky typu "Matýsek se posral...". Když si uvědomíme, že blbosti podobného rázu točí Američané a že existují lidé, kteří dají S tebou mě baví svět 5*, a pak jsou schopni tomu samému v bleděamerickém dát odpad, tak vidíme, jak se projevuje to naše češství. Chodíme do kina na české filmy, které nestojí naprosto za nic, ale hlavně že jsme šli na český film...!(20.12.2008)

 • triatlet
  ****

  Zimní klasika. Skvěle fungují otcové a jejich drobotina. Pomalejší rozjezd v domácnostech a na pracovištích, svižnější tempo ve vlaku, skvělá jízda na běžkách a sjezdovkách vrcholí sněhovými radovánkami v okolí Apaluchy. Konec v domácnostech už trochu uvadá. Časově mi nesedí příjezd manželek a jejich příchod na hotel, zatímco Pepa (Nový) za manželkou Gábinou (Studénková) přijíždí už za tmy, tak Balzerová se Šulcovou přijíždějí za soumraku. Chyběla tam nějaká scéna, kdy ještě třeba sedí u skleničky v restauraci hotelu. Naopak jejich plesání v Praze mi přišlo zbytečné.(11.12.2008)

 • - Marie Poledňáková písala rolu Kateřiny Horákovej priamo na telo Jany Šulcovej. (Raccoon.city)

 • - Na sáňkách, které se při vymrštění do vzduchu ve filmu rozpadly, jel Toník Novotný z Vrchlabí, žák sportovní školy. (Redyx1)

 • - Režisérka zakázala hercům při natáčení popíjet a vždy je i kontrolovala, jestli nemají nějakou láhev. Oni to vyřešili tak, že cpali alkohol dětem do batůžku. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace