S tebou mě baví svět

(festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

• Xeelee

Zalézt pod lopuch, klapky na oči a ucpávky do uší. Tohle je naprostej vrchol nevkusu. Nad amorálností a bezskrupulózním chováním postav opravdu zůstává rozum stát a takové jsou prý všechny filmy paní Poledňákové. Doufám, že to byl její první a poslední film, kterej se mi poštěstilo vidět. Normalizace? Ne, děkuji.(3.4.2008)

Skvělý film, který krásně ukazuje na to, že chlapi jsou v jakémkoliv věku stejně uvnitř malými kluky, kteří chtějí podnikat dobrodružství a ženy čím jsou starší, tím jsou starostlivější až někdy histerické. Tak to prostě chodí v životě. Samotný film bych hodnotil 4 hvězdičkami, ale prostě Sladké Mámení od Helči Vondráčkové je tak nakažlivá písnička (a mám ji rád), že dám plný počet a hotovo! :-)))(20.12.2009)

S tebou mě baví svět je jeden z mála filmů, na které se velice ráda podívám zas a znova...každý rok. Film, který pro mě neodmyslitelně patří do sledu filmů vysílaných v čas vánočních svátků. Je až neuvěřitelné, že se něco takového povedlo. Pro tento film mám prostě slabost, protože je hrozně vtipný, všechny komentáře dospělých i dětí. Hlášky jako: mě zebou nožičky....a který?....no přeci mojééé, nebo: kdo může mít za kamaráda takovýho ptáka...? Ten humor je senzační, film brilantní a zasloužil by si svou atmosférou víc než těch 5*.(2.6.2008)

Bylo by to mnohem lepší, kdyby tam nebyly ty bez šťavé maminky. Přišlo mi, jakoby si humor zapomněly doma a všechny přirozené chyby, co jejich muži udělali, byly světovou katastrofou. Vím, že je to jen film, ale ty ženy mě ho, bohužel, zprotivily. Naproti tomu, mužský přístup k výchově dětí, byl zcela přirozený a z běžného života. Jejich improvizované hry a v podstatě celá jejich nesofistikovaná dovolená s dětmi, byla k popukání. A o to šlo, takže průměrné hodnocení, za jejich pragmatický postoj.(21.8.2012)

Jako veselohru století bych měl mraky jiných kandidátů, S tebou mě baví svět je však špičkový film pro opravdu celou rodinu a takových moc není. Osudy tří otců, kteří podnikají každoroční pánské jízdy na horskou chatu, tentokrát za účasti ratolestí, včetně té nejmenší, batolete Matese, se za to čtvrtstoletí od svého vzniku natolik vžily do divácké přízně a povědomí, že i kdyby je televize nabídla na štědrý den pětkrát, všechny reprízy budou mít maximální sledovanost. Tady je i Mrazík outsider. A já dávám pět hvězdiček, protože jsem Čech.(4.11.2008)

• - Film se z velké části odehrává v Beskydech, natáčelo se však v Jeseníkách a Krkonoších v Dolním Dvoře. (contrastic)

• - Marie Poledňáková v jednom z rozhovorů prozradila, jak v určitých scénách docílila Matýskova (Lukáš Pelánek) pláče. Jeho maminka režisérce poradila, ať mu dá polévku a ve chvíli, kdy ji bude mít v puse, ať s ním prudce cukne. Pak že se prý rozbreží. Vše se podařilo a režisérka se nechala slyšet, že je mnohem lepší nápad, než použití špendlíků a podobných nesmyslů. (fiLLthe3DD)

• - Prvý šok zažili filmári, keď si predstaviteľka malej Dášenky hneď pri scéne s kadibúdkou zlomila ruku. Sadru až po rameno nosila dva a pol mesiaca. Ďalšia dramatická situácia nastala, keď sa kočiar s Matesom skutočne z kopca rozbehol smerom nadol. Zachytil ho až horár. Pri nakrúcaní už kočík pre každý prípad istilo lano, podobne ako kanoe, na ktorom sa sánkovalo. (peiton)