S tebou mě baví svět

You Take the Kids!

(festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Tak som po očku odsledoval "najlepšiu komédiu storočia" a opäť som si potvrdil, že väčšinový vkus má svoje zákonitosti. Pani Poledňáková ich poznala a namiešala podľa nich niečo, čo nemohlo nemať úspech. Sympatické postavy, epizódy blízke prežitým, množstvo vtipných situácií a hlášok, ktoré majú šancu zľudovieť, chytľavá melódia ústrednej piesne - čo viac si priať? A ani konkurencia nebola v tých rokoch bohvieaká. Lenže viaceré reprízy a roky, ktoré od premiéry uplynuli odhalili namiesto talentu a nápadu iba remeslo a kalkuláciu. Ale aj tak dobre, že bol nakrútený. Potešil mnohých a niektorých aj opakovane.(23.12.2012)

Tato česko-slovenská komedie je pro mne ta nejlepší kterou znám! Hlášky z filmů se staly kultovní a spoustu z nich ráda používám :-) jako např. "... ty Vaše pravidla budou platit do té doby, dokud my je budem respektovat ... " nádhera :-) nebo " ... Ty už sám nevíš, kdy mluvíš pravdu a kdy lžeš ... " :-))) Na ryze pánskou expedici Ydykseb jezdí moje drahá polovička s kamarády už spoustu let :-)(4.8.2011)

Je to dobrý film, o tom není pochyb. Bavil jsem se jako piškot, bavím se i jako dospělej. Nicméně - zaměření na všechny věkové kategorie, aby se bavili všichni, je zrádné a vede zákonitě k hluchým místům pro tu či onu skupinu. Nebo si snad někdo myslí, že malé dítě ocení dialogy slaměných vdov Balzerová-Šulcová? Takže podívat kdykoliv ano, ale Komedie století v žádném případě.(2.11.2013)

Nemůžu řít, že bych tuhle takzvanou komedii století někdy viděl úplně vcelku. Vždycky mě spíš víc iritovala, než že by mě bavila. Vždycky se podivuji tomu, jak půlka národa padá smíchy, když ze sebe děti a jejich otcové vyrážejí hlášky typu "Matýsek se posral...". Když si uvědomíme, že blbosti podobného rázu točí Američané a že existují lidé, kteří dají S tebou mě baví svět 5*, a pak jsou schopni tomu samému v bleděamerickém dát odpad, tak vidíme, jak se projevuje to naše češství. Chodíme do kina na české filmy, které nestojí naprosto za nic, ale hlavně že jsme šli na český film...!(20.12.2008)

Zimní klasika. Skvěle fungují otcové a jejich drobotina. Pomalejší rozjezd v domácnostech a na pracovištích, svižnější tempo ve vlaku, skvělá jízda na běžkách a sjezdovkách vrcholí sněhovými radovánkami v okolí Apaluchy. Konec v domácnostech už trochu uvadá. Časově mi nesedí příjezd manželek a jejich příchod na hotel, zatímco Pepa (Nový) za manželkou Gábinou (Studénková) přijíždí už za tmy, tak Balzerová se Šulcovou přijíždějí za soumraku. Chyběla tam nějaká scéna, kdy ještě třeba sedí u skleničky v restauraci hotelu. Naopak jejich plesání v Praze mi přišlo zbytečné.(11.12.2008)

• - V písni "Sladké mámení", kterou zpívá Gábina (Zdena Studenková) s kapelou, vystupuje na kytaru Pepa Nos, na bicí Michal Nesvadba. (panShimi)

• - Zdena Studénková vymyslela při natáčení specifickou choreografii pro píseň "Sladké mámení". Tato choreografie se natolik ujala, že ji převzala i interpretka písně Helena Vondráčková a choreografie se stala oficiální. (funhouse)

• - Při širokém záběru na člun, ve kterém sjíždí Satinský s dětmi zasněženou stráň, je vidět tažné lano, na kterém byla loď ukotvena. (pávek)