S tebou mě baví svět

(festivalový název)

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

• MISSha

S tebou mě baví svět, je komedie která mě možná bavila když jsem byla malá. Ale když se na to podívám s odstupem přibližně 8 let, tak rychle zjišťuji jak je tahle tak-zvaná ˇ'komedie století' neuvěřitelně předceněná, trapná, uřvaná a ohraná všemi směry záležitost, která je reprízovaná tak 10x do roka a už otravuje třeba dokolečka ohrávanou písničkou od Vondráčkový a na vtipnosti ztrácející vtipy. To by jste ty z Novy mohly utlouct, ale pořád a pořád to budou dokolečka vysílat.(26.12.2009)

Dle mého názoru velmi přeceňovaný film. Nejlepší komedie století? NE! Je mnohem lepších českých komedií a rodinných filmů, než je tento. S tebou mě baví svět není špatný film, má příjemné herecké obsazení, ale jinak to nic výjimečného. Neustálým opakováním v TV jsem si na tento film vypěstoval jistou averzi...a hlavně na "Sladké mámení".(26.12.2007)

Tak som po očku odsledoval "najlepšiu komédiu storočia" a opäť som si potvrdil, že väčšinový vkus má svoje zákonitosti. Pani Poledňáková ich poznala a namiešala podľa nich niečo, čo nemohlo nemať úspech. Sympatické postavy, epizódy blízke prežitým, množstvo vtipných situácií a hlášok, ktoré majú šancu zľudovieť, chytľavá melódia ústrednej piesne - čo viac si priať? A ani konkurencia nebola v tých rokoch bohvieaká. Lenže viaceré reprízy a roky, ktoré od premiéry uplynuli odhalili namiesto talentu a nápadu iba remeslo a kalkuláciu. Ale aj tak dobre, že bol nakrútený. Potešil mnohých a niektorých aj opakovane.(23.12.2012)

• consuela1

Sázka na humor vyplývající z dětské „roztomilosti“ a rozumové nedostatečnosti, která u mne zoufale nevychází a pocit studu za karikatury chlapů. Tři slepičky, které tráví volno každá ve společnosti dvou dalších slepiček u dortů na módní přehlídce, či na opět společném večírku, kde konzumují „šátečky kořeněné touhou po drahých manžílcích“. Při deklamaci názvů předkládaných jídel už jen zoufale hledám záminku pro odchod z místnosti, kde jde televize. Marie Poledňáková by měla za své rodinné filmy, plné pozitivního rodinného humoru a dětských rádoby roztomilostí, při náhodném setkání ve filových kuloárech Zdeňkovi Troškovi dávat přednost ve dveřích a ještě mu je podržet, bontonu navzdory.(1.1.2012)

Komedie zvláštním způsobem mimózní. A to počínaje těmi luxusními byty, obědy pozůstalých dam ve špičkových restauracích a konče nesmírně tuhými, rádoby moudrými a vždy předpisově spisovnými dialogy, které jsou všechno ostatní jenom ne odkoukané ze života, pokud je tedy zrovna nezachránil Jůlius Satinský svým obrovským smyslem pro humor. Kladem rozhodně není ani ten příšerný normalizační pop, který na filmového diváka číhá na každém kroku. Naopak ocenit je nutné řadu krásných fórů, herectví všech tří tatínků i jejich dětí. Suma sumárum je to s odřenýma ušima ****, možná spíš ***. Komedií století snad jenom pro jedince hodně mdlého rozumu...(28.12.2006)

• - Hudebníci doprovázející Gábinu Bednářovou (Zdena Studénková) ve studiu a na koncertě byli členové skupiny Index Y. (Robbi)

• - V pořadu Prostřeno (od r. 2010) vařila Jana Šulcová ve stejné kuchyni jako v této komedii. Dům, kde se natáčela komedie i pořad VIP prostřeno, patří Janě Šulcové. (Zdroj: kniha Herecká manželství-M. Remešová). (M.B)

• - Voľné chvíle počas natáčania trávili herci rôzne. Pavel Nový (Pepa) cvičil a behal, Václav Postránecký (Michal) si čítal a Július Satinský (Albert) vypil denne fľašu borovičky, do ktorej si kvôli žalúdočným problémom sypal čierne korenie. (firewind)