Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

Elam

Mimibazar uvádí...Aneb nejvíce přeceňovaná a brutálně nadhodnocená veselohra z dob, na které by mnozí z nás raději zapomněli. Dvě hvězdy dávám jen za řemeslné provedení, víc ani noha. Jo a na Vondráčkovou a cokoliv s ní spojeného mám averzi. ()

pantokrator odpad!

Od premiéry (bylo mi šestnáct) až dodnes jsem nepochopil, co na téhle duchaprázdné hovadině všichni vidí. Větší sračky už zmohl jedině Troška. ()

Rene.Artois

Tuctová komedie, jejíž zvolení "Veselohrou století" vůbec nechápu. Humor vcelku funkční, ale dosti jednoduchý a přízemní. Nejzábavnější je doprovodná kapela Z. Studénkové/H. Vondráčkové, kterou pracovně nazývám Voříšci (podobnost s psí kapelou z Jen počkej! je téměř dokonalá), jejíž členové se při interpretaci písně Sladké mámení tváří bezmála jako Sex pistols. ()

horskejvlk

“Slavná” komedie paní režisérky Poledňákové, která byla vyhodnocena diváky jako komedie století... Čím to ale vlastně je když dětští protagonisté působí, zejména pak Pepino, vyloženě protivně a ženy jako “důry-slepice, domácí“? Odpověď je nasnadě: atmosféra filmu působí v socialistické šedi velmi pozitivně a barevně. Mužští představitelé-chlapi jsou sympaťáci do jednoho, umí si udělat legraci sami ze sebe na rozdíl od žen, mají atraktivní povolání žádné depresivní problémy, domácnosti jsou velmi inspirativní, ať je to romantická pavlačová idylka pana Nového, luxusní vilka pana Satinského, nebo prostorný byt pana Postráneckeho všechen dík panu architektu, z jeho ztvárněním měli problémy i cenzoři filmu neboť byty působí příliš západně viz “podprahovky” : “našlapaný” byt zavařeninami, samozřejmostí jsou v domácnostech telefony, pití Coca Coly v posteli, dnes úsměvné ale tehdy naprostá výstřednost. Světově je oblečená i herečka Šulclová která má stejný out fit jako emancipovaná matka chlapců z filmu E.T. Mimozemšťan. Zkrátka film působí velmi světově a cool, plus námět na horách a pohoda od chlapů co vše řešily “free”. .( dětští představitele působí nevýrazně a tuctově, Bertík s Míšou se mi pletl, Pepino byl spratek, Kačenka zašilhávala a Mates byl uslintanej i přes obrazovku )Přesto Dnes by se dnešní filmaři s těchto pohodových filmů mohli poučit. ()

lone_wolf_

Ja vám teda neviem. Chápem, že je to jedna z československých klasík a je to film, ktorý je príjemný a nijakým spôsobom neurazí, ale asi tým, že k nemu nemám vybudovaný akýsi nostalgický vzťah ma to nijak extra nezobralo. Plusové body dávam za peknú zimnú krajinu, ale väčšina scén s deťmi, ktoré mali byť milé a vtipné mi prišli proste trápne. ()

milos.bradik

Vynikající film. Komedie století. Je jen škoda, že od té doby už Marie Poledňáková nenatočila nic pořádného, její další výtvory už jsou úplně jiné a nejsou ani trochu podařené. ()

topol999

Rozhodně bych netvrdil, že se jedná o veselohru století. To ti hlasující diváci museli být v rauši, či co?! Nicméně se jedná o slušnou taškařici, kde zejména hlavní mužská trojka hraje velice sympaticky a přesvědčivě. Co tomuto filmu dosti ubližuje, je fakt, že ho dávají každý rok min. 2x, což vede k tomu, že u dosti lidí už upadá v nemilost. Kdyby ho pouštěli v zimě, je to OK, ale i v létě?! Však jeli na hory a vzali si Rossignoly =D Na druhou stanu musím říci, že spousta hlášek už zlidověla, což také o něčem svědčí.... Takže bych to svým způsobem za klasiku považoval, o tom nemůže být pochyb. 4* a 82% ()

gapa466

Jako komedii století to úplně vevidím, ale rozhodně to pobaví. Taková rodinná komedie, co nikdy neurazí. Spousta hlášek, dobré herecké výkony (povětšinu i dětské), hezká příroda a chlapský pohled na výchovu dětí. ()

PPHBVB

Jednou za čas se v Česku (Československu ) povede natočit dobrý film. Jedním z nich je rodinná komedie S Tebou mě baví svět. Tato komedie je právem od roku 1998 Komedií století, protože má všechno, co má mít takový film mít. Hlavně INTELIGENTNÍ A LASKAVÝ HUMOR. Je to jiný humor než ten, na který jsme dnes zvyklý z americké provenience. Je to český humor. Je to humor pro dospělé i pro děti. Neklouže po povrchu, nikdy nemine. Ať tento film vidíte podruhé, nebo potřetí, nebo nepočítaně, stejně nás pobaví. Tedy ty, co jsou nezaujatí.. České filmy, na rozdíl od těch amerických, mají v sobě něco specifického. Jakoby osobitý, typicky český styl. Nebývalo to vždycky, jen vepřo, knedlo, zelo.. Nabízí se mi tu jméno Cimrman, ale o tom až jindy. Je to klasika. Odpočinek, zábava, vtip, nadhled. Hlášky dětí i dospělých jsou skvosty a Albertovy bojovky perly. O co tu jde ? Má to smysl psát ? Nejprve zaskočení otcové - primář Albert (Július Satinský), zvukař Pepa (Pavel Nový) a dirigent Michal (Václav Postránecký) - se nakonec s nečekanou výzvou expedice YDYKSEB ( každoroční pánskou jízdu na hory ) vyrovnají se ctí. I když jsou jejich výchovné metody poněkud svérázné, šest ratolestí (i filmoví diváci) si je užívají ještě o to více.  Režisérka Marie Poledňáková měla nejdříve obavy. Tehdejší Rudé právo ( hlavní zdroj informací tehdejší vládnoucí strany ) totiž film recenzovalo velmi vlažně. Citace - "Samá nápodoba, chtěnost a jakoby život," napsal o filmu 6. ledna 1983 v recenzi Lubor Kazda, podle něhož ze světa tří rodin "vykukuje cosi veskrze nafouklého a pustého jako pouťový balónek"…. Ano, i samolibost se nevyplácí. Poledňáková opravdu uměla. Ač sama žena, dokázala popsat mužské hrdiny s takovým pohledem, že se vyhnula hrozícímu zkreslenému pohledu, zesměšňování a ztrapňování, naopak. Postavy jsou uchopeny s excelentním vtipem, plně respektují odlišnosti mezi Venuší a Marsem. Paní režisérko, skládám Vám poklonu a smekám.  Myslím, že v našem státě není nikdo, kdo by neznal alespoň jednu hlášku z tohoto filmu. Přitom výběr dětských hrdinů nebyl vůbec nic snadného. Asistenti obešli před natáčením desítky škol a školek a z několika tisíc dětí jich nakonec Marii Poledňákové přivedli asi 450. Například Pepína (Cyril Křůpala) vybrali prý pro jeho prostořekost. Dášence (Zuzana Lisová) do filmu pomohl její zpěv a neustálý úsměv. Naopak Bertík (Marek Dvořák) se spíš mračil a prý do filmu strašně nechtěl. S dětmi, které za roli dostaly každý honorář 3 000 korun ( v té době slušné peníze ), byly u natáčení kromě filmových maminek (Zdena Studenková, Jana Šulcová a Eliška Balzerová) i jejich pravé maminky, které zažily i pár krušných chvilek. Například Dášenka si druhý den po natočení "kadibudkové scény" s Pepínem zlomila ruku a po scéně s bačkůrkami ve sněhu musela brát antibiotika. Film S tebou mě baví svět používám jako balzám na duši ve chvílích, kdy je mi smutno, protože vím, že mi spolehlivě zvedne náladu takzvaně za každého počasí. Někdo by řekl, že je to čistě ženská záležitost, ale myslím, si, že i muži, kteří se dokážou povznést nad vlastní pocit důležitosti, sáhnou rádi po tomto zdařilém dílku. () (méně) (více)

Monicina

Aj po 40- tich rokoch stále baví. Prostredie super, herci super, dynamika postav super, dej taká pohodička. Tento film mi vždy zlepší náladu. ()

Hidoshito

Rozhodně to pro mě není nejlepší ČS komedie století (nejspíš by se nedostala ani do Top 10), ale určitě je povedená a nejvyšší hodnocení si zaslouží. ()

SammyboiSK

Áno, film je klasika a stále je to zábavné... Ale najlepšia komédia storočia?! Naozaj? Pri všetkých tých klenotoch ktoré ponúka český humor ako Pelíšky, Svěťáci, Jachyme, Vrchni Prchni... A stovky ďalších? Zatiaľ dávam 7.5/10, ale po každoročných reprízach si niesom istý či to takto vydrží ()

Elchar

Ne, katastrofa to není, ale komedie století? Od té bych čekal sofistikovanější humor, než "Matýsek se posral". ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková