Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

Omnibus

"Nenech bosorku si hrát... pamatuj, koho máš rád! Kolem díry sypej sůl, Alzheimer je starý vůl. Mechové pracičky, šmátravé větvičky... logika naruby, zábavu zahubí." Že si babice z ďury, mechu a kapradí pouhým lusknutím svých revmatických kostnatých prstů udělá z maminek dobrovolné dárkyně krve, čili vlastních dětí, a z tatínků zabedněné zapomnětlivé idioty (u těch to, pravda, nedalo moc práce, baba jen dokončila co matka příroda začala) je myšlenka natolik nosná a strašidelná, že by si zasloužila lepší scénář. A nebo rovnou DABLREMAKE - čili kompilaci toho povedenějšího ze dvou podobných filmů, průměrného Wretched a o něco zábavnější soudružky Jagy. ()

darkrobyk

Tématicky někde mezi The Hallow (2015) a Chůvou (1990). Zdejší Temná matka žije v lese, obývá rozsochatý strom a bere si ty, na něž druzí zapomněli. Oceňuji, že na místo počítačových efektů převažují masky a poctivá ruční práce, že místo trapných lekaček se autoři snaží budovat atmosféru. Pěkné scénky jsou i ty, kde se Matka přemisťuje z dočasných hostitelů. Ovšem Ben sympatiemi nehýřil, navíc se často choval jako pablb, což mi vadilo. Úplný konec očekávaný - nepřekvapil. Jako celek solidní za 3,5* ()

Han22

Nechápu kdo těla ty české překlady... název Démon zatracení a film je o lesní čarodějnici. Ta řádí poblíž chatové kolonie u vody, vkrádá se do domů v přestrojení, unáší a pojídá děti a navíc umí kouzly způsobit, že jejich nejbližší na ně zapomenou. Poměrně zajímavý námět, kterému odpouštím i pomalé tempo filmu. Hrdinové jsou navíc celkem sympatičtí, takže jsem se nenudil, těch pár hororových/krvavých scén funguje na 100%, čarodějnice je děsivá a finále v doupěti stojí za to. A dílčí pointa cca 10 minut před koncem mě posadila na prdel. Slušně jsem se bavil, nemám větších výtek a i když to není stoprocentní nářez, ty slabší 4* tomu klidně dám. ()

Vančura

Stupidní teenagerská sračka, s dementním dějem a hnusnými herci. Nic tam nedává smysl a všichni se tam chovají jako kreténi. Nulová strašidelnost a samá ohraná klišé. Tohle se z hlavy vykouří hodně rychle. Navíc mi přišlo, že to vykrádá Noc hrůzy a nejspíš i hromadu dalších filmů. ()

TheEvilTwin

Taková teenager stalking Disturbia říznutá hororem o posednutí sousední rodiny zlou entitou, kterou si přivezli z lesa domů, aniž by o ní věděli. Ze začátku trochu zdlouhavé, naopak ve druhé části film předkládá zajímavý origin bytosti a její schopnosti a začíná budovat nějakou atmosféru. Hlavním tahounem jsou tady ostatními zmiňovaní sympatičtí a neokoukaní herci, kteří nepřehrávají a dobře se na ně dívá a akorát vyměřená stopáž, která nestíhá nudit. Ke konci to naštěstí trochu přiostřuje ať už vizuálně (pravá podoba příšery byla dost děsivá), tak akcí i tempem, ale naneštěstí jsou zde místy obrovské scénaristicky nelogické chyby, které filmu ubírají na vážnosti a ostříleného hororového diváka to ve výsledku nemá čím překvapit. Na béčko ale pořád slušná a neurážející práce, silnější tříhvězda. ()

• Film se natáčel v Northport (Michigan, USA). (ČSFD)
  • Na začátku filmu hraje „Desire“ od Joypopp a po ní následuje „Wicked Gonna Come“ od Blues Saraceno & Nineoneone. Na benzínce hraje „Honey Won't You Listen“ od Roye Wayne. (Duoscop)
  • Ve filmu se neobjeví jeho název. (Duoscop)