Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o vášnivé lásce se odehrává v Havaně, která byla kdysi označována za "nejerotičtější místo na světě". Před revolucí roku 1958 bylo toto město rájem pro ty, kteří ráj hledali. Profesionální hráč pokeru Jack Weil přijíždí na Kubu, aby v Havaně sehrál jeden z největších pokerových zápasů ve svém životě. Ve hře chce získat balík, ale jeho plán nepočítá s krásnou Robertou, tajemnou ženou revolucionáře Artura Durana, do které se bláznivě zamiluje. Artur je na ulici policií zastřelen a Roberta je uvězněna a týrána. Jackovi se podaří dostat Robertu opět na svobodu, ale není schopen ji zastavit před podporováním revoluce. K městu se blíží Fidel Castro se svými revolucionáři a Jackova osudová žena věří, že změní svět. (TV Nova)

(více)

Recenze (37)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vyvážený a snesitelný mix romantiky a dramatu ve výtečném vizuálním hávu. Především z výpravy těží tento scénáristicky relativně jednoduchý kousek jinak dosti průměrného a stereotypního Sydneyho Pollacka. Havana je nádherné místo a děj odehrávající se před převratem (50. léta) má doslova magické kouzlo. Vhodně sekundující hudba a vyletněný Redford jsou jen a pouze ty správné doplňky. O herectví tu nemůže být příliš řeč, nicméně Lena Olin zaujme. SIlnější scény (moc jich tu věru nenajdeme) zvládá výtečně. Postavy se při relativně dlouhé stopáži tak trochu pletou, avšak konec je ucházející a romantika jako taková je vyslověně dospělácká, takže proč ne. ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

Snímek měl tu výhodu, že se mi přesně trefil do nálady. Neměl jsem chuť na nic " těžkého " , což tento snímek bezezbytku splnil. Nečekejte žádný " těžce stravitelný " politický snímek jdoucí do nejmenších detailů o tehdejší situaci před převratem v Havaně ( snímek téma jentak " lehce naťukává " , nečekejte ale ani žádné " přeslazené romant. drama. Někdo píše neskutečná nuda... mě tento snímek tak nějak příjemně ubíhal před očima a to zejména díky parádní výpravě, stylové hudbě, skvělému Robertu Redfordovi, mé oblíbenkyni ( již od Nesnesitelné lehkosti bytí ) krásné Lene Olin a umírněné režii Sydneyho Pollacka. Těch 140 minut mi příjemně uběhlo bez náznaku zívnutí. Snímek sice nemá nějaké hodně silné scény, které vám uvíznou natrvalo v paměti, nicméně nuda nehrozí ( alespoň u mě rozhodně ne)! 75% ()

Reklama

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Na Pollacka zoufale prázdný film, který se spoléhá pouze na atmosféru předrevoluční Kuby. Typický režijní styl Sydneyho jsem tu postrádal a nějaký hlubší charakter filmu skutečně chybí. Herecké výkony jsou značně mdlé a téměř celá dějová linie je zbytečně natahovaná, což je vzhledem k nedostatečně silnému tématu tím největším záporem. Hudba jde možná s náplní k sobě, ale to je asi tak vše co stojí za zmínku. Pár dramatických scén se tu najde, ale těch je v poměru s délkou filmu jako šafránu. I průměrný zážitek je tedy bohužel absurdní. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Redford ještě stále táhne a tak jsem se dívala. Buď jsem byla ten večer unavená více než jindy, ale film mě vůbec neprobral z únavy ba naopak unavoval mě místy velmi. A tak jsem to za 100 minut koukání vypnula. Nevím jak to dopadlo, ale nějaké srovnání s "Casablancou" (jak nějaký kolega píše), tak to ani náhodou ! A i ta hudba v "Casablance" byla lepší. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Robert Redford v roli amerického karetního hráče, který je uprostřed politického převratu na Kubě a nepřímo, zpočátku mimo vědomí podporuje revoluci a její stěžejní lidi skrze krásnou dámu, do které se bezmezně zamiluje... Dílko skýtá zajímavý pohled a politické drama s dobrým tématem, přesto však splňuje stěží průměr kvalitou. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Velká část komparsistů, kteří se ve filmu objevili, byly vyhoštěnci z Kuby, přestěhovaní do Dominikánské republiky. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Dominikánské republice. (Terva)
  • Ve filmu bylo použito přes dva tisíce dobových kostýmů a skoro stejné množství doplňků, jako jsou klobouky, šperky nebo rukavice. Vše bylo do Dominikánské republiky přivezeno z Los Angeles a Anglie. (Terva)

Reklama

Reklama