Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o vášnivé lásce se odehrává v Havaně, která byla kdysi označována za "nejerotičtější místo na světě". Před revolucí roku 1958 bylo toto město rájem pro ty, kteří ráj hledali. Profesionální hráč pokeru Jack Weil přijíždí na Kubu, aby v Havaně sehrál jeden z největších pokerových zápasů ve svém životě. Ve hře chce získat balík, ale jeho plán nepočítá s krásnou Robertou, tajemnou ženou revolucionáře Artura Durana, do které se bláznivě zamiluje. Artur je na ulici policií zastřelen a Roberta je uvězněna a týrána. Jackovi se podaří dostat Robertu opět na svobodu, ale není schopen ji zastavit před podporováním revoluce. K městu se blíží Fidel Castro se svými revolucionáři a Jackova osudová žena věří, že změní svět. (TV Nova)

(více)

Recenze (37)

Terva 

všechny recenze uživatele

Hráč, který nikomu nevěří. Žena, která riskuje vše. A vášeň, která je svede dohromady v nejnebezpečnějším městě na světě. Film byl nominován na Oscara za senzační hudbu Davea Grusina. O tom, že je hudba vážně kvalitní a krásná, svědčí ten fakt, že byl DaveGrusin nominován také na Zlatý Glób a cenu Grammy. Scénář : David Rayfiel a Judith Rascoe. Kamera : Owen Roizman. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Na Pollacka zoufale prázdný film, který se spoléhá pouze na atmosféru předrevoluční Kuby. Typický režijní styl Sydneyho jsem tu postrádal a nějaký hlubší charakter filmu skutečně chybí. Herecké výkony jsou značně mdlé a téměř celá dějová linie je zbytečně natahovaná, což je vzhledem k nedostatečně silnému tématu tím největším záporem. Hudba jde možná s náplní k sobě, ale to je asi tak vše co stojí za zmínku. Pár dramatických scén se tu najde, ale těch je v poměru s délkou filmu jako šafránu. I průměrný zážitek je tedy bohužel absurdní. ()

Reklama

Šakal 

všechny recenze uživatele

Snímek měl tu výhodu, že se mi přesně trefil do nálady. Neměl jsem chuť na nic " těžkého " , což tento snímek bezezbytku splnil. Nečekejte žádný " těžce stravitelný " politický snímek jdoucí do nejmenších detailů o tehdejší situaci před převratem v Havaně ( snímek téma jentak " lehce naťukává " , nečekejte ale ani žádné " přeslazené romant. drama. Někdo píše neskutečná nuda... mě tento snímek tak nějak příjemně ubíhal před očima a to zejména díky parádní výpravě, stylové hudbě, skvělému Robertu Redfordovi, mé oblíbenkyni ( již od Nesnesitelné lehkosti bytí ) krásné Lene Olin a umírněné režii Sydneyho Pollacka. Těch 140 minut mi příjemně uběhlo bez náznaku zívnutí. Snímek sice nemá nějaké hodně silné scény, které vám uvíznou natrvalo v paměti, nicméně nuda nehrozí ( alespoň u mě rozhodně ne)! 75% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nechodíte dlho okolo horúcej kaše.“ – „Načo byť uhladený? Žena ako vy určite pozná veľa uhladených mužov. V tom by som nemal výhodu. Ale byť brutálny...“ Sydney Pollack a Robert Redford si po SPOMIENKACH NA AFRIKU, matke romantických filmov, povedali, že by sa znova s chuťou pustili do epického milostného príbehu dvoch zrelých ľudí v tajomne atmosférickými arómami predchnutej exotickej krajine, na pozadí nepokojných politických situácií. A holá hop, výsledkom je 140 minútová, do noci jagavo svietiaca hemingwayovská HAVANA. Atmosféra a lesklé herecké obsadenie však nie sú všetko a tak nečudo, že je výsledkom krásne nakrútená nuda (ale Richard Farnsworth bol frajer). ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vyvážený a snesitelný mix romantiky a dramatu ve výtečném vizuálním hávu. Především z výpravy těží tento scénáristicky relativně jednoduchý kousek jinak dosti průměrného a stereotypního Sydneyho Pollacka. Havana je nádherné místo a děj odehrávající se před převratem (50. léta) má doslova magické kouzlo. Vhodně sekundující hudba a vyletněný Redford jsou jen a pouze ty správné doplňky. O herectví tu nemůže být příliš řeč, nicméně Lena Olin zaujme. SIlnější scény (moc jich tu věru nenajdeme) zvládá výtečně. Postavy se při relativně dlouhé stopáži tak trochu pletou, avšak konec je ucházející a romantika jako taková je vyslověně dospělácká, takže proč ne. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Dominikánské republice. (Terva)
  • Ve filmu bylo použito přes dva tisíce dobových kostýmů a skoro stejné množství doplňků, jako jsou klobouky, šperky nebo rukavice. Vše bylo do Dominikánské republiky přivezeno z Los Angeles a Anglie. (Terva)
  • Velká část komparsistů, kteří se ve filmu objevili, byly vyhoštěnci z Kuby, přestěhovaní do Dominikánské republiky. (Terva)

Reklama

Reklama