Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Akatsuki

Můj nejoblíbenější československý seriál, pravděpodobně na dlouhou dobu nejlepší sitcom z našeho prostředí a hlavně herecká allstars show! Dámy Rosůlková a Medřická si pro sebe (v dobrém!) kradou všechny scény, ve kterých se objeví. "Mám trochu nakřáplou hlavu, tak abych nechytila průvan..."*"Ticho v soudní síni! Nebo ti napařim pokutu..."*"Ticho! Jo to je kafe!"*"Pavlínku vodnes čáp do porodnice!"... no a na závěr malé zamyšlení: dírkovaný inženýrky asi stále čekaj na svou příležitost =D ()

Alusshka

Luxusní herecké výkony nestárnoucích hvězd, klasika která stojí za podívání a za upřímný úsměv. Rozhodně doporučuji, jelikož takový seriál je dnes už vidět málokdy. Dokonalost sama, když člověk vidí herecké výkony Medřické, Řehoře a Rosůlkové. ()

JARDAHONDA

Rodina Hanákových je trochu netradiční - Babička píše detektivky, maminka si zpívá operní árie, její muž se věnuje pouze svým domácím mazlíčkům... a do toho všeho se chystá nejmladší dcera uvést svého nastávajícího. Kultovní český sitcom si drží svoji oblibu už přes třicet let.. Výborná záležitost 100% ()

Kosir

Nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. Ta magořina jednotlivých členů rodiny je dost přehnaná, a - hlavně - dost nudná. Aspoň pro mě. ()

milanista

Tento seriál není ani po desetiletích nezajímavý. Mnoho, svého času geniálních děl, později ztrácí komičnost, aktuálnost. Díky tomu, že autorka neřeší politiku, sport ani jiné věci, je to stále aktuální téma. Geniální herecký koncert všech aktérů. Pouze rodinná idylka. Nezapomenutelný díl pro chlapy - Škola manželů. Jak na DVD později vzpomíná Jana Štěpánková, ta genialita je dána i tím, že dopředu scénky zkoušeli, přidávali a ubírali fóry. To není jako dnes, kdy se přijde na plac, co mám hrát, a-ha jdeme na to, nashle, ještě točím jeden seriál, spěchám.... Zajímavé je i to, že se neustále přidávali příběhy. Nebylo to o předem naplánovaných dílech, ale prostě se točilo, dle poptávky... Děkuji těmto hereckým velikánům za krásné chvíle! ()

Sadova302b50

Nezapomenutelná Marie Rosůlková a její vraždy zkusmo, taktéž matčiny zpěvy nebo zvěř milujícího tatínka. První, pěkně švihlý a velmi zdařilý tuzemský sitcom. Škoda, že nemohlo vzniknout víc dílů... "Uteče, až nás pozná, protože si řekne, že jsme všichni blázni." "Ale to přece jsme!" 90% ()

Brepti

Pěkný seriál o takové bláznivé rodince Hanákových od scénáristky Fan Vavřincové, obdivuji jak to takhle dokázali sehrát, prostě nejúžasnější černobílá česká klasika. ()

Indominus

Na tomto díle se mi líbila travička babička a maminka rodu. Zato Řehoře bych i s želvičkama nejradši upálil. Cupáka nakopal do prdele a Hanzlíka shodil ze skály. Povedené dcerušky bych vyhnal z domu, už kvůli tomu, jaké kretény si do baráku přitáhly. Raubíře bych podrobil mučení. Nechápu, proč to je tak oblíbené. Je to blbost. ()

Diamonts

Od té doby, co jsem to viděla, mám pocit, že i moje rodina byla vymyšlená Fan Vavřincovou. Alespoň je vidět, že ve všech rodinách je to víceméně podobné. ()

Loosser

tak tohle je prostě naprostá paráda, vždy když to dávají, tak neopomenu sledovat..naprosto jedinečná základní sestava snad ani nemohla být lépe vybrána (cením hlavně Rosůlkovou), plus jednotliví hosté (Bohdalová, Moučka, Nový, Šejbalová), skvělé hlášky, u kterých se řežu na celý byt..jo, kdeže ty časy jsou, něco takového už je dnes asi jen sen, s dnešními herci a scénáristy ()

vanTrilobit

Tento seriál ma niečím znervózňoval. On mal znervózňovať, ale znervózňoval ešte niečím. Vraj v tom nie som sám, lebo niektorých doháňa k zúrivosti. ()

Melodrama

"Zdeňku co se nám tu zamykáš .. a zvenčí. " "Kačenko sluší, Kačenko pěkný", dírkovaná inženýrka a podobné věty u nás doma zlidověli. Je vidět, že se herci dobře znali z divadla, protože je to parádní podívaná. Paní Kolářové bylo ve filmu 25 let a paní Štěpánkové 37 let. Pořád se bavím - i když jsem seriál viděla mockrát. ()

Verbudrak

Trochu šok, kdy po postupné gradaci kvality a jejím vrcholu (E06) přijdou poslední dva díly, ale co, ten předem vytvořený náskok už tahle hvězda neztratí. Topka. Zvlášť když to nedokoukáte. ()

mikroslar

Dnes už málokdo umí nadsázku číst, natož ji "dělat". Výborně uchopený námět, herecky přesné, přesto velice hravé, režijně úsporné. Za zmínku mi stojí především bravurně zvládnutá a přesně odhadnutá míra stylizace (to se dnes už taky tak často nevidí), odpovídající charakteru scénáře. Každá postava je uchopena osobitě,  zjednodušeně(v dobrém slova smyslu - bez zbytečné psychologizace) aby naopak vynikly její charakteristické rysy a  gesta a přesto je ještě pořád civilně uvěřitelná a lidská. Tahle situační komedie zaručeně pobaví-mne teda pokaždé a znovu. ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)