Epizody(6)

Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

rikitiki

Hodně ostatních uživatelů se zde rozplývá nad druhou řadou, přestože jim připadá zmatená.  Mně připadá extra mega zmatená, a proto se nerozplývám. Přestože Tom hraje jako o duši a výprava i triky jsou prvotřídní, vůbec jsem nemohla usledovat co se děje, proč a kdy. Neustále vysvětlování v dialozích mi nijak nepomohlo, spíš otrávilo. Konec by mohl být monumentální, kdyby bylo aspoň trochu jasné, jak se k němu dospělo. Jo, a hele, Loki, ztratil jsi veškerou poťouchlost a podrazáctví, tím pádem i zábavnost. ()

B.Wilde

Po tom, co se mi to celé více rozleželo v hlavě, musím druhé sérii stáhnout hodnocení. Šla bych možná ještě níže, ale nechci poškodit hodnocení seriálu, který jsem si tolik zamilovala a který mě zároveň tolik emocionálně odrovnal. Ano, druhá série je na první pohled zářivá - skvělé herecké výkony, vizuál, hudba, epické finále. Jo, to je na první dobrou krásný a chápu tolik nadšení a ovací, jak je to skvělé. Ale... když se podívám na první sérii a srovnám to s tou druhou, chybí mi tu tolik věcí. Zatraceně! První série měla duši, tvůrci se zaměřili hlavně na postavy, na jejich posun, na emoce, na detaily, na hru barev pomalu v každé scéně. Například scéna v Citadele a rozhovor mezi Sylvií a Lokim... naprosto dech beroucí scéna, ze které udělali v druhé sérii frašku. Když HWR ještě Sylvii „vymazal ze scény“ bylo to tak sprosté, že mě to málem zvedlo ze židle. V jaký moment se ze seriálu, který byl o dvou lidech a jejich cestě, stal seriál o jednom člověku? Co se stalo s „You go. I go.“, “Maybe... maybe we could figure it out together.”? Proč Marvel vydal novelizaci, která potvrzující jejich vzájemné city, všechny ty nevyřčené věci, když s tím vztahem ve druhé sérii nechtěli pořádně pracovat? Vztah těch dvou byl srdce celé první série. Ano, Loki Sylvii hledal, ano, hleděl na ni svýma smutnýma štěněčíma očima pokaždé, když jí viděl… ale co z toho, když ani jednou neřešili, co se stalo, neřešili své pocity, neřešili vůbec nic, co by bylo o nich!? A na konci najednou z čista jasna, „dělám to pro tebe“... Využijí jeho lásku k ní k tomu, aby se naučil ovládat skluz, aby věci řešil, aby obětoval vše pro ni a pro své přátele. Ale kdy měl Loki čas se skutečně spřátelit s někým dalším kromě Mobiuse? Jo, řešili stejný problém, ale před jeho skluzy ty lidi pro něj byli téměř cizí… a pak tam se Sylvií sedí na baru a řekne jí, že mu jde o přátele… kde je nějaký hlubší vztah vytažený absolutně odnikud. Vzájemně si oba myslí, že ten druhý ho už v životě nepotřebuje a tím, jak vše Loki řeší sám, to tak i vypadá. Přitom je to Sylvie, díky které se na cestě s ní začal měnit, proč dělá to, co dělá. Tak proč tam nebyla scéna, kde by jí do toho všeho konečně pořádně zasvětil? Proč tam ukázali, že v Citadele „zkusil vše“ když to tak vůbec nevypadalo a ze Sylvie tam udělali nějakou posedlou vražednici, která nevidí a neslyší, co se děje kolem? Proč tam bylo tolik narážek na očarování, když to nikdy nevyužili, aby Sylvie mohla Lokiho konečně naplno pochopit? A takových otázek mě napadá čím dál víc! Také nechápu, jak z hlavní ženské postavy udělali naprosto okrajovou postavu, se kterou zjevně vůbec nevěděli, jak nakládat. Sem tam se jim hodila do nějakého zvratu, ale jinak ji tam měli na ozdobu? Tak zajímavý charakter, ze kterého v sérii udělali nechápající kolovrátek. Boční postavu, která jen stála opodál? Ta holka byla bohyně, stejně jako Loki, tak co to sakra bylo? Takhle nevyužitý potenciál. Byla bolest to sledovat a to hlavně ve finále. Vážně jsem se snažila brát všechny díly s nadhledem, čekala jsem, že to má jistě důvod… že se vše nějak vyjasní, že to nemůžu soudit bez celého kontextu… ale celý obrázek mi jen potvrdil, že tvůrci jen tlačili příběh a postavy do situací, které se absolutně míjeli se základy první série. Ano, mohlo to mít přesně ten konec, jaký to mělo, pokud to muselo být. Ale ta cesta měla být jiná. Stojím si za tím, že to celé měli řešit oba dva. Že tam „na konci času“ měli skončit buď spolu anebo jim měli dát nějaké rozloučení, scénu kde o tom mluví, kde jí Loki řekne, že nechce, aby tam šla s ním, že chce, aby žila (jako například když to bylo v NWH mezi Peterem a MJ, kdy jí řekl, co se děje, co musí udělat a řešili to společně) nebo scénu, kde by se Sylvie svobodně rozhodla. Aby měla možnost se rozhodnout, měla možnost mít v tom nějaké slovo. Za mě to s touto výstavbou bylo k Lokimu nebývale kruté od začátku do konce. Musím říct, že mě ten konec rozbrečel a to bych spočítala na jedné ruce, kolikrát jsem brečela u nějakého filmu či seriálu. Takže... suma sumárum, pokud vám jde jen o příběh a ne o postavy a skutečné vztahy, asi budete nadšení... v opačném případě možná budeme mít rozhašené pocity jako já. Vím, že Marvel není žádná telenovela... ale oni tu lásku a vztahy prezentují často opravdu velmi bolestivým způsobem, už toho mám občas fakt plné zuby. Nejde vždy jen o epické zvraty a obětování... () (méně) (více)

Fr

„NEHREJ SI NA HRDINU. SEŠ PARCHANT. A SKVĚLEJ…“   Nejsložitější a ne moc zábavnej seriál. Strašlivě moc povídání s minimem vtipu i akce, ale zato se spoustou chaosu v uzavřeným prostoru – tedy v místnosti. O to veselejší to je, když ji (čirou náhodou) opustěj… Bavili mě poslední dva díly. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) McDonalds ve více než 100 zemích nabízí menu „As Featured In“ s „položkami“, které se objevili ve filmech nebo hudbě.  30. srpna 2023 na 3 dny předělal svoji restauraci v Brooklynu na retro z roku 1982, tak jak ji můžeme vidět v seriálu. 2.) Thx za titule „Vojtěch Kostiha“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

iXtr3m3

UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Loki dostal seriálové zmŕtvychvstanie a stal sa z neho SPOILER ALERT Boh času SPOILER END takže prečo nie? Škoda len, že ak Marvel resp. Disney nevymyslí niečo, ako ho odtiaľ dostať, tak sme oňho prišli nenávratne. Buď to tak Marvel a Disney plánovali, že skončia v najlepšom, alebo nás čaká veľký obrat v spojení s Kangom? Uvidíme, nechajme sa prekvapiť. Samozrejme ani druhá séria nevsádza na akciu ako Falcon a Winter Soldier, ale skôr na príbeh, časové hrátky a charizma hlavných predstaviteľov, ale človek už vie, do čoho ide, takže to nevadí. Vedel by som si predstaviť finálnu tretiu sériu, len neviem, čo by som od nej ešte mal očakávať, keďže vrchol všetkého sme už dostali a viac sa posunúť nedá. ()

Soweek

Na Marvel jsem již nějaký ten pátek zanevřel a až na výjimky skutečně nesleduji žádnou Marvel produkci. První série Lokiho ale byla ještě jedním z těch posledních lepších výstřelů a tak jsem si druhou nenechal ujít. Přes všechna ta lejna, která teď vychází mohu s klidem říct, že alespoň Lokimu dopřálo Disney důstojný odchod do důchodu. ()

• Tato epizoda má stejný název jako první epizoda první série Velké poslání (2021). Tvůrci tento fakt odůvodnili tím, že se samotný příběh kompletně uzavřel. (HellFireFery)
  • V jedné ze scén z Londýna roku 1977 je možné zahlédnout plakát odkazující na bollywoodský film „Saraush ke putra“, v němž hraje hlavní roli jeden z Eternalů – Kingo (Kumail Nanjiani). Stejný plakát měl Kingo ve svém soukromém letadle ve scéně z filmu Eternals (2021). (NiWi)
  • Na úplném konci titulků zazní hláška: „You died! Insert your coin, loser,“ což odkazuje na konec hry v arkádové hře „Zaniac“. Tato hra je založena na stejnojmenném filmu, který natočil ve fiktivní časové lince X-5 (Rafael Casal), jenž hlášku také namluvil. (UhLee)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD