Epizody(6)

Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

UhLee

3. seriál v Marvel Cinematic Universe - Druhá série = (9/10). Kdo by před pár lety očekával, že se z Lokiho stane jedna z nejlepších postav celého Marvel Cinematic Universe a že dostane jedno z nejemotivnějších rozloučení v celé jejich historii. Lokiho pouť dospěla ke svému konci a z frajírka, který se celý život honil za svými sny a jeho mysl byla zatemněna nenávistí, se stala postava, kterou nelze nemilovat. Tento seriál je jasným příkladem toho, že když mají tvůrci jasnou vizi, do které si žádnými hlavouny nenechají kecat, tak z toho může vzniknout něco tak dokonalého, jako je právě seriál Loki. Ideálním příkladem může být skutečnost, že se tady výrazně šetří s nejrůznějšími narážkami a pomrknutími na celý propojený vesmír a odstřihuje to celý seriál od všeho ostatního. Kdo by to před pár lety řekl, že fanoušci budou milovat seriál, který je na tyto camea nesmírně chudý. Loki totiž nestaví svoji popularitu a jeho síla nedlí ve třech Spider - Manech. Celé je to o postavách a o poutu, které je spojuje. Tento seriál nejviditelněji boří pomyslnou zeď mezi seriálem a filmem, protože jeho produkční hodnota je takřka nedocenitelná. Pokud se budeme bavit o technické stránce, která je oku - lahodící a nebo hudbě talentované Natalie Holt, která je zase uchu - lahodící. Celý tento kolos nese na svých bedrech fenomenální Tom Hiddleston, který předvedl nezapomenutelný herecký koncert. Jeho herectví uzrálo jako víno, podobně jako postava, kterou hraje. Nevybavuji si postavu, která by v tomto propojeném vesmíru prošla tak zásadní proměnou v tom dobrém slova smyslu. Paradoxně mě teď napadla proměna jeho božského bratra, který se rozhodně nepovedla a Thor se řadí svou proměnou na druhou stranu palisády. Oba však spojuje jedna věc - jsou to nesmírně tragické postavy. Pokud je řeč o postavách, tak tady dostáváme castingovou trefu do černého v podobně Ke Huy Quana. Tento vietnamský sympaťák si srdce diváků získal již v loňském Everything Everywhere All at Once a zde jenom dokazuje, že jeho návrat k herectví bylo jedno z nejlepších osobních rozhodnutí, které mohl ve svém životě udělat. Pak tady máme kontroverzního Jonathana Majorse, který je jako Kang výborný. V tomto má Marvel fakt smůlu, protože dokázali najít vynikajícího herce pro dalšího arcipadoucha a on si to svojí vlastní blbostí pohnojil. Moc mě mrzí, že už Kanga s tváří tohoto herce nejspíš neuvidíme, protože Loki nám ukazuje, že by to byla neskutečná jízda. Loki se stal dle mého názoru nejlepším seriálem, který kdy pod taktovkou Kevina Feigeho vznikl. Strká celou čtvrtou fázi do kapsy a vůbec bych se nedivil tomu, kdyby tam strčil i tu současnou pátou, která právě probíhá. Je to trochu paradox, ale Loki mi do žil vstříkl novou naději v tento propojený vesmír. Je mi jasné, že se v nejbližší době spálím dalším filmem nebo seriálem, který z jejich pera vznikne, ale momentálně si chci užít ten pocit, který jsem od doby Endgame nepocítil. Moje fanouškovské srdce bylo zažehnuto novou nadějí v lepší zítřky a může za to právě Loki, který se stal jedním z největších hrdinů celého propojeného vesmíru. "Sometimes it's okay to destroy something. If there's a hope that you can replace that thing with something better." Nejlepší epizoda: Science/Fiction(S02E05) () (méně) (více)

HydraCZ

Loki svojí druhou řadou dokazuje, že je jedním z nejlepších, ne-li tím nejlepším, projektem současného MCU. Hrátky s časovým skluzem, vizuální styl a neustále překvapující zvraty v ději nabízejí úžasnou hravost a nápaditost, jenž ve srovnání s první řadou posouvají laťku o několik úrovní výš. Chemie mezi Lokim, Mobiusem, Sylvií, ale také mezi nově představeným OBm či Victorem Timelym funguje na jedničku, a jejich vzájemné přátelství je silným pilířem celého děje. Seriál si hodně vyhrává s velmi symetrickou kamerou a paletou barev. Je to správně alternativní, emocionální a chytře napsaný. Je to něco, co v dnešním MCU jde jen těžko hledat. Poslední díl má skvěle vykonstruovaný finále, které nejenže uzavírá tuto a předchozí řadu, ale i Lokiho cestu napříč celým jeho působením v dosavadních filmech. Je skvělý vidět, kam až se tato postava za celou dobu dostala. A je vtipný vidět jak Loki, jako postava i jako seriál, doslova zachraňuje MCU vesmír. ()

gumbo

Je tam mírný posun v tom, že to na rozdíl od první řady už nebylo tak nevyrovnané. Mělo to svůj styl a většinu času si to drželo stejnou úroveň (až na epizodu v 19. století, to bylo "velký špatný"). Potvrdilo se moje tušení, že tady někdo chtěl udělat něco jako US versi Pán času (seriál) (2005), ale tak úplně se to nepovedlo. Atmosféricky, kamerově a střihově můžu jen chválit, to je fakt extratřída, některé kamerové kompozice ... mlask. Ale ten zbytek. No... celý ten "příběh" je hodně vycucaný s prstu, zakrývaný klasickou berličkou "když to nedokážeme vysvětlit začneme mluvit pseudovědecky". Motivace postav jsou naprosto na vodě a někdy se mění i scénu od scény (zdravíme zejména Agenta 5 nebo ředitelku Rensleyer) a s tím pak souvisí i postavy, kdy máte problém se na ně nějak napojit, jelikož vůbec netušíte kdo jsou a o co jim vlastně jde. Alespoň to není klasický Marvel seriálový trash a herci mají co hrát. 70% ()

666Carnage

Druhá série působí více komplexněji a hlavně je fakt dobře udělaná. Líbí se mi finále a herecký výkon Lokiho. Dva díly sice slabší, ale jako celek je to super. Ze seriálového světa Marvelu určitě patří druhá série k tomuto nejlepšímu. A další věc co je škoda, je hlavní záporná postava a Victor Timely v jednom. Ten herec měl potenciál a mohl být v Marvelu fakt klasa. Včetně toho, že si mohl připsat jednoho z největších záporáků Marvelu. 85% ()

VojtechAllen

Druhý Loki to u mě skrz minulé Marvel projekty neměl nejlehčí, ale dopadl díky bohu nad má velmi nízká očekávání. Druhý Loki nejenže je technicky velmi velmi povedený, on dokonce zvládl i odvyprávět celistvý příběh a dát postavám skvělé charakterové oblouky. Nejvíce bych zde chtěl vychválit zmíněnou práci s postavami, která je prostě neuvěřitelná. V začátcích MCU jsem Lokiho neměl moc rád, ale díky tomuhle seriál jsem si ho instantě oblíbil, a to hlavně kvůli tomu jak moc skvělé až emoční linky tu dostal. Z nových postav bych chtěl nejvíce vychválit O.B.ho, protože přivádí do seriálu svěží vítr. Příběh je skvělý, kde i když se jedná o multiverzní bordel, tak to tvůrci dokázali uchopit tak, že se v tom člověk neztratí, což ne všechny Marvelovky dokázaly. Druhý Loki je prostě ultimátní svěží dech, který zavání čerstvým vzduchem, který by Marvel potřeboval jako sůl. 9/10 ()

• V epizodě jsou zmíněny události filmu Thor (2011). (Knowho)
  • Název epizody a jméno pracovníka TVA Ouroboros je odkazem na epizodu ze seriálu Červený trpaslík (od r. 1988), konkrétně na epizodu Uroboros (1997), ve které se také řeší skoky časem. (Hovadin)
  • Na úplném konci titulků zazní hláška: „You died! Insert your coin, loser,“ což odkazuje na konec hry v arkádové hře „Zaniac“. Tato hra je založena na stejnojmenném filmu, který natočil ve fiktivní časové lince X-5 (Rafael Casal), jenž hlášku také namluvil. (UhLee)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD