Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Monica plánuje svůj návrat, Wanda zvládá znepokojivé komplikace a Vision si vytváří nové spojenectví. (Cever)

Recenze (31)

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dobrá, úvod se trochu táhl, protože je tady narativní komplikace s kterou tvůrci pracují. My jako diváci máme více informací než velké množství postav. Ty tedy objeví střípky nám již nějakou dobu známé a proto se v některých částech přešlapuje. Není to omluva tvůrců, ale dělají to naštěstí ve stravitelném množství. Od poloviny epizody se ale rozjede sled událostí, který vám nedá ani na chvilku oddechnout. Dialogy posouvají děj, představují se nové schopnosti, postavy, výrazně se vše posune vpřed a pak bohužel rychle přijde konec. Zbývají dvě epizody a vypadá to na děsivou jízdu plnou magie a superschopností. Jako celek jde o úctyhodný projekt, který celé MCU a komiksové adaptace výrazně obohatí. Reklama mě odrovnala a máme tady první potitulkovou scénu! Sitcomová část odkazuje na Office a Modern Family. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sedmá epizoda se opět v rámci sitcomové reality města Westview posouvá o dekádu dál, přičemž sitcomový look nyní připomíná sitcomy z 21. století jako Kancl nebo Taková moderní rodinka. Dochází tak k většímu bourání čtvrté zdi a potěšující je to, že nadále platí, že se sitcomovu atmosférou nadále daří skvěle vystavět. Zároveň je očividné, že je sedmá epizoda počátkem závěrečné třetiny seriálu a nadále se ukazuje, že hranice mezi realitou a událostmi ve Westview začíná být tenká. A více se začne naznačovat, jak to vlastně celé je. Scenáristé na jednu stranu nadále vytváří bravurnísitcomové momenty a zároveň se jim daří skládat mozaiku i z druhé strany bariéry. Vision v podání Paula Bettanyho se konečně dozvídá některé odpovědi, Wanda v podání Elizabeth Olsen po nich zase začíná pátrat. Postavy jsou sice v rámci tohoto dílu od sebe odděleni, nachází se ovšem v podstatě ve stejné pozici. Nadále platí, že je obsazení seriálu výtečné, přičemž Paul Bettany i Elizabeth Olsen bravurně zvládají komediální i vážné polohy. I Teyonah Parris, Randall Park i Kat Dennings jsou nadále velmi fajn, dvojice Julian Hillard a Jett Klyne jako Billy a Tommy Maximoff jsou nadále velmi sympatická dvojice a Kathryn Hahn konečně po delší době též dostává možnost zazářit. Sedmá epizoda se chvílemi možná trochu vleče na místě, přesto jde ovšem opět o vrcholné řemeslo, kde je opět pěkný vizuál, režisér Matt Shakman zvládá akční pasáže a celkově se nadále ukazuje, že seriál funguje jako celek, což ještě více podloží zbývající dvě epizody. A osobně se na to těším. To s čím závěr této epizody přijde možná šlo předvídat. Jenže to jakým způsobem tvůrci vyloží karty na stůl a jak to nadále dokazuje, že daří udržovat specifický přístup k tomuto seriálu je prostě okouzlující a osobně se těším na to, co nás ve zbývajících dvou epizodách čeká. Dosavadní díly seriálu a výtečná gradace slibují, že nás ještě čekají velké věci. Po-titulková scéna to zatím jen potvrzuje..... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak sa potvrdilo to, čo sa už hovorilo nahlas, kto je v skutočnosti postava hraná Kathryn Hahn. Osobne mi je to jedno, keďže mi to aj tak nič nepovie. Prelínanie oboch svetov sa mi tu páčilo zatiaľ možno najviac. Búranie štvrtej steny je už v samotnom názve, snaha o prechod autom má svoje sci-fi aj retro kúzlo zároveň, rovnako zaujme aj prestup postavy cez túto hranicu. Nechýba humor a prekvapením je, že nemusí byť nutne sitcomový. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Feeling depressed? Like the world goes on without you? Do you just want to be left alone? Ask your doctor about Nexus. A unique anti-depressant that works to anchor you back to your reality. Or the reality of your choice. Side effects include feeling your feelings, confronting your truth, seizing your destiny, and possibly, more depression. You should not take Nexus unless your doctor has cleared you to move on with your life. Nexus, because the world doesn't revolve around you. Or does it?" ()

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Za sebe musím říct, že si neuvěřitelně užívám, když se daří kombinovat sitcomovou a příběhovou stránku. Standardně nejslabší jsou sice pasáže mimo HEX (pokus o proniknutí za pomoci vozítka a podobně), ale perfektně je vyvažuje interakce Darcy s Visionem, která je prostě dokonalá. Navíc je doplněná o správně jetou klaunskou hudbu, kterou já prostě "můžu". Konec pak zasadil přesný úder do týlu všem konspiračním teoretikům, kteří po minulých epizodách začali se svými dohady solidně přehánět. Poslední díly budou asi klasické MCU, takže nezbývá doufat, že se to podaří udržet v zajetých kolejích. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • V momentě, kdy se Monica (Teyonah Parris) snaží dostat skrze bariéru obklopující Westview, můžeme zaslechnout hlas Captain Marvel či Nicka Furyho. (NiWi)
  • Jedná se o první epizodu, kde je potitulková scéna. (jajo161)
  • Skladba „Agatha All Along“ z konce epizody, se dostala na 7. místo nejvíce hraných písní na iTunes. (jajo161)

Reklama

Reklama