Wanda sa vydáva na nepríjemnú cestu do svojej minulosti, ktorá jej však pomôže vysvetliť prítomnosť a budúcnosť. (Disney+)

Dolby.130

A je to tu, brána do úplného finále. Veľmi vydarený diel, ktorý ukazuje minulosť Wandy a Agathy. Toľko bolesti čo si prežila Wanda si ani nevieme predstaviť. Konečne nám všetko odhalili ako prišla Wanda ku svojím schopnostiam a ako vytvorila Hex. A zároveň ako aj Agátha sa stala tým čím sa stala a aká je mocná. S.W.O.R.D. si podľa mňa kope hrob tým čo spravil a finálny súboj medzi Wandou a Agathou bude legendárny teda dúfam v to. Som zvedavý kto má silnejšie schopnosti. Plus verím a pevne dúfam, že vo finále sa ukáže Dr. Strange a tak sa nám aj otvorí cesta do Multiversa. Ale to len tak nenápadne dúfam :D. ()

Skratik

V této epizodě WandaVision je pracuje s charakterem lépe než v půlce MCU filmů. Bravo mrs. Olsen! Skvělé! Některé momenty mi přišly trošku sloppy (třeba když se mamka podívá z okna a je jako "jajx, to je nemilé" s tím, že je venku legit přestřelka), ale to je vykompenzováno skvělou prací s narací, hereckými výkony a podíváním se zpátky do minulosti, které muselo udělat radost každému fandovi Marvelu. 8,5/10 ()

ACDCKL

Díl nemusí být plný akce a přitom dokáže být plný kulervoucích scén, u kterých si prostě člověk řekne Wau. Poslední díl bude určitě velmi zajímavý a jsem celkově zvědavý jak na potitulkovou scénu, tak na Agátu. ()

instageek_cz

Za mě pořád dost dobrý, přímo výborný. V MCU filmech mi popravdě celá Wanda a Vision srdce úplně nedrásali, ale tohle je paráda. Člověku to úplně změní pohled na ty postavy, vztah k nim. Klobouk dolů před mastermindy za těmihle novými seriály, je to další stoprocentní trefa pro Marvel. A epizoda osm mě bavila hodně. Myslím, že dosud byla nejdramatičtější ze všech a pohledy zpátky v čase krásně doplňují/obohacují/rozšiřují nám dobře známé universum. Bravo! ()

johnsnow

Síce pomalý diel ale pozrieme sa do wandinej minulosti, nájdeme tam pár zaujímavých vecí, následne prvýkrát počujeme wandin pseudonym a na záver teda riadny cliffhanger. Akurát pasáž v saleme my prišla ako vystrihnutá z nejakého B-čka. ()

Frca

Tak tomuhle říkám pětihvězdičková epizoda (A delší. Konečně). Začátek super a hodně se to rozjíždí. Dozvíme se něco o Agatě (je to pořádná mrcha, co?) Naprosto super flashbacky do minulosti Wandy. A zdá se že s těmi schopnostmi to není tak jak, jsme mysleli... Stejně tak Vision...Elizabeth Olsen to hraje prostě skvěle. Zkrátka taková vysvětlovací epizoda, která nám díky flashbackům odpoví na naše otázky. Ale slovy jednoho našeho již zesnulého zpěváka: "Tohle jsem tedy vážně nečekal" Tady máte odpověď na otázku kdo je silnější. Captain Marvel nebo Wanda? ROZHODNĚ WANDA! Tedy, ne Wanda, ALE SCARLET WITCH. A post credit scéna? HAYWARDE, TY HAJZLE... A mimochodem, jak tomu někdo může dát odpad?! ()

Daniel2003

Slza ukápla. Neuvěřitelný herecký výkon Elizabeth Olsen umocňuje ukázané události a prokreslený příběh. Epizoda vrátila sérii do toho správného směru, a co bude ve finále, nemám ponětí. ()

AndrewNewman

Stále tam je kvalita ale to vysvetlenie ako Wanda vlastne stvorila čo stvorila je strašne zjednodušené. Plus netušíme kto alebo čo je Agnes a ako to, že sme o nej ešte nepočuli. Každopádne finále bude určite epické a určite je toto jeden z najviac inovatívnych seriálov za posledné roky. ()

Kinofil

|| TV-PG || Disney+/Marvel Studios || SPOILERY Vysvětlovací díl byl potřeba, ale za mě mohl příjít o 2 epizody dřív. Takhle těsně před koncem je to trochu podivné a laciné, avšak důležité. Nyní víme, kdo je záporák, jak přišla Wanda k Hexagonu a co se stalo (a děje) se skutečným Visionem. Kromě toho epizoda 8 nabízí rychlý origin mladé Wandy od Sokovie po Age of Ultron a víme o níc víc, než z předešlých několika filmů (zřejmě bude pro MCU velmi důležitá, že). Marvel si stále drží napětí pro poslední díl a nedá se s jistotou říct, co se stane. Jeho produkční dohled je oproti konkurenčním minisériím výborný, ale ne bezchybný. Pořád pro mě platí, že je minisérie jen několikahodinovým celistvým filmem. Pokud by se nějaká část dala vynechat (a jakože první 3 epizody by šly), není to úplně dobře a rozvrací to celkový produkt. Vedlejší i hlavní postavy stále někam mizí a objevují se až, když je jich třeba, což po týdením čekání znásobuje jejich absenci (kam se poděla Monica z konce předešlé epizody?). Nicméně se už nemůžu dočkat závěru, který (snad) otevře nové dveře do světa MCU. 85%. ()

Simon.Dobes

Prvých 10 minút - nuda. Absolútne sa mi to do hlavného MCU sveta nehodilo, prišlo mi, že pozerám na Runaways, poprípadne Agents of S.H.I.E.L.D., tam by to šlo. Potom sme nazreli do minulosti, a to sa mi veľmi páčilo. Aj scéna s rodičmi (i keď absolútne nechápem, prečo jej matka nič neurobila, keď zbadala vonku prestrelku), ale najmä scéna s Visionom v sídle Avengers. Mohol by niekedy vzniknúť krátkometrážny seriál o Avengers, keď práve nezachraňovali svet a vidieť ich trochu z iného uhla pohľadu. ()

KukulienkaHO

Obrovská dávka temna a drámy oproti predošlým dielom. Ôsma epizóda čo to poodhaľuje z Wandinej mladosti - udalosti, ktoré predtým len v skratke odzneli. Rovnako slúži na zodpovedanie niekoľkých hlavných otázok, ktoré sme sa pýtali od začiatku seriálu. P.S.: Nevyčerpaného materiálu zostalo po predposlednej epizóde kopa, tak som zvedavý, ako si s tým plánuje poradiť finále. ()

Orion12

Dobré , zase se nám to více spojuje jak puzzle , wanda dostává ještě více prostoru a zjištujem jak to vlastně celý bylo (flashbacky z dětsvtí atd). Ukazuje se nám záporačka Agáta a jak to s ní vlastně bylo. No nevím připadá mi trochu béčkově xd. Uvidíme jak dál , každopádně pořád se seriál žene kupedu a furt mě to baví. ()