Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (ČSFD)

Zlajdaa

Vlažnější, ale stále slibný rozjezd. Těším se na akci, ale ocením i dějové linky řešící prostě "life issues", které připomínají, že naši hrdinové jsou taky jenom lidi :) ()

EricNor

Oba hrdinové se nám představují jako nemilosrdní vrazi. U Winter Soldiera je to jen epizoda z minulosti, ale Falcon zabíjí bez skrupulí a zvesela, aniž bychom něco věděli o protistraně, kterou automaticky považujeme za tu zlou. Akční sekvence na začátku je parádní, bohužel v těch vyplňovácích, kdy tvůrci zobrazují běžný život a problémy obou hrdinů se to dost vleče. Navíc ani Mackie ani Stan nejsou bůhvíjací herci. Doufám, že další díly toho nabídnou víc. Zápletka je rozhodně zajímavá, ale tuším klišé v podobě zdánlivého hrdiny s nekalými úmysly. ()

diZAXter

Velmi zdařilý úvodní díl s výborným cameem několika charakterů z filmů Cap. America. Pro fanoušky série Kapitána Ameriky je sledovat tento seriál povinnost. Marvel prostě umí nástup svých hrdinů na scénu. Hail Hydra. ()

Švestka

Je asi ne úplně korektní hodnotit serii v prvním, úvodním, dílu, ale nemůžu si pomoci a přikládám hodnocení, které není superlativně laděné. Ano, je tam sociální přesah, ano, je tam vidět kvalita (místy i herecká) a ano, daří se tomu dát punc reality. To ale není to, co čekám u komixovek, ty jsou pro mně hlavně relaxem a nemám potřebu je konfrontovat s realitou. ...má tu snad někdo potřebu dostat do hlavy barákem, když se rubou dva maníci v elasťákách? Nebo se chcete v nasrání měnit v monstrum a překusovat tramvaje plné civilů? Takže, komixovky jsou pro mne pohádkou a byl bych rád, kdyby to tam zůstalo ....apropos, Falcon nemá prachy na vyplacení rybářské lodi, ale opravuje si a tankuje technologii, která překonává veškerý průměr o celé řády? A šroubky a drátky bere ze starých počítačů? To je problém toho puncu reality, je to totiž v kompletu úplně mimo. ()

palcanec

Už je to dlouho, co Marvel (kladně) překvapil po vizuální stránce. Zde, byť se místy snaží, naprostá většina akce je stříhaná po méně než pěti vteřinách a kolikrát se střihne několikrát za méně než vteřinu. Byť ty střihy ne vždy ruší, nedá se říci, že by si ve studiu dali práci s tím, aby člověk nemusel rychle skenovat očima po obrazovce. Přidám-li k tomu, že např. úvodní zápletka akce s lybijskou hranicí je až úzkostlivě přihlouplá, tak navzdory pořádným digitálním efektům by to byl takřka béčkový snímek. V čem Marvel ale za poslední dobu boduje, tak to jsou ty ne-akční momenty. V nedávné WandaVision jsme se dočkali témat jako duševní zdraví, etika simulovaného vědomí nebo přeneseně uvěznění. Zde se na talíři objevila jiná společenská témata, která budou rezonovat také spíše za oceánem - neschopnost postarat se o vysloužilé vojáky či rasové problémy. Dalším plus se zdá být smysluplná motivace záporácké organizace - radikální bojovníci za vznešený cíl. Navzdory tomu se seriálu (z mého pohledu) nedaří dobře vtáhnout diváka, aby emocionálně zainvestoval do postav - vždyť hrdinové jsou suroví zabijáci! Dokážu si představit, že to je úmysl a v budoucích dílech bude právě toto tématem (PTSD), ale zatím z prvního dílu to působí rozpačitě, protože toto vyobrazené zabíjení nebylo vynucené okolnostmi a k postavě Sama (parťáka Kapitána Ameriky, údajně největšího dobráka v Avengers) se absolutně nehodí. ()

TheJokerCUZ

Kdybych nevěděl pod jakou značku tenhle projekt spadá, asi bych si další díl pustil až po hodně dlouhé době. Pilotní epizoda nám rozjede pár zápletek, které jsou zatím ne až tak zajímavý. Efekty jsou stejně jako u Wandy na úrovni filmů, takže je aspon příjemný koukat na ty scény kdy Falcon si hraje na holuba. WinterSoldier je zatím klasicky totálně nevýrazný, nezajímavý, ironicky bohužel až na scény z jeho temné minulosti, ty diváka na par sekund dokážou zaujmout. Akce neni nijak převratná, taková ta klasika co už známe, ale neurazí. No nemůžu říct že mě to nějak nadchlo, nicméně zůstanu zatím příjemně optimistický a počkám si co nám přinesou další epizody... Jo a ten konec wtf? ()

Johny203

Exteriéry aj interiéry vizuálne nezaujímavé, dej nudný a videoherná akčná scéna ktorá neviem či sa mi páči alebo nie. Pripomína mi to Cloak and Dagger. zatiaľ horšie ako najslabšia časť Wandavision. ()

Tom10000

1.díl 1.série, jediné z celého díla od studia Marvel. Kapitán Amerika, muž s nadpřirozeně silným tělem a se známým štítem z vibrania, učasnícího se druhé světové války i té s Thanosem, se jménem Steve Rogers, nedávno coby už starý muž předal Falconovi, muži s ocelovými křídly, se jménem Sam Wilson, svoji vlastní hrdinskou roli, a odešel na věčnost (s nejvyšíí pravděpodobností). Nový hrdina ale nemá zájem se stát nástrojem státu, a v jeho službách činit Ameriku bezpečnou. Přeje si pouze podnikat vojenské operace, kde zlikviduje nepřítele, aniž by se na něj otáčely stovky kamer. Bohužel se po telefonickém hovoru se svým kamarádem ve Švýcarsku dozví o nové radikální sektě, vyznávající jeden stát na celém světě a život během Probliknutí, kdy zemřela vlivem Thanose polovina civilizace. A ta nemá náladu se s nikým mazlit. Vláda USA proto vyhlásí stav nouze a jmenuje nového Kapitána Ameriku. Bez jeho vědomí. Mezitím Bucky Burnes, dosud kamarád Steva za války, čelí nočním můrám, jež nemizí ani po systematickém dopadávání jeho bývalých spojenců z doby, kdy představoval Winer Soldiera, své zlé alter ego. Od svého nového kamaráda, devadesátiletého Japonce, dostane radu, podobnou té od psycholožky, aby si našel dívku, a trochu si užil nabyté svobody. Ta však rychle vezme za své, když se dozví, že syn onoho nového přítele byl před pár lety zavražděn, a to nikým jiným než jím samotným (...). 75 procent, slušný začátek, jen už by to chtělo více dramatičnosti. ()