John Walker začíná ztrácet trpělivost se Samem a Buckym, když se dozví více o Karli Morgenthau. (Cever)

Tom10000

4.díl. Karli plánuje zabít Kapitána Ameriku, nejprve se však musí se svými přívrženci rozloučit se svojí matkou Domou, jež jí nedávno zemřela. Při tom všem si k sobě vezme z tajného místa veškeré sérum, udradnuvší Power Brokerovi, a plánuje "rozmnožit" svůj druh, tedy získat více supervojáků. Zima má ale naprosto opačné plány, a ty s ním začne (paradoxně) sdílet i sám Walker, (kapitán) tedy zničit Karli jednou provždy. Zároveň ale zrzavý muž chce zničit i Zimu, a totéž si přejou i Wakanďané. Sam tvoří mezi vším nestranného pozorovatele, sám se snaží jít dobrou cestou a dát Karli šanci. Ta na ni málem přistoupí, nebýt nerozvážného zákroku Walkera a následného zásahu Zimy, jenž všechno sérum zničí. Tedy, skoro všechno, jedinou ampuklu do sebe aplikuje sám Walker. Jeho plán je jasný. Při boji s Karli o život přijde jeho parťák, ačkoliv my sami dobře víme, že o jeho smrt vůbec nestála. Další šokující událostí pro ni je brutální vražda jejího stoupence, jíž je sám Kapitán Amerika před všemi pozorovateli strůjcem. Zima opět prchá. 90 procent, tentokrát skutečně dokonalá akce. ()

kajajaneba

Skvost. V té poslední scéně, v posledním záběru před titulky je tolik symbolismu... Jesus. Nemůžu se dočkat, kam tohle povede dál. ()

white_wolf

Celou dobu se tady žvatlá, ale ne pořád je to žvatlání zajímavý. Někdy říkají postavy jenom první hluboký věci co je napadnou a nedává to smysl. Motivace Flash makeru, nebo jak se jmenujou, je podle mě úplně ujetá, svět by se v případě takové krize opravdu nesemkl, ale propadl do anarchie a nadvlády podsvětí, jak jsme to koneckonců viděli v Endgame. Připadá mi že Marvel se k probliku staví zrovna tak jak potřebuje. U dětského spidermana to bylo veselé přivítání navrátilých studentů, u temnějšího Endgame to byla tichý, temný a odpadkuplný svět, ve kterém asi nikdo nechtěl žít. Ve veseljším WandaVision se po chaosu lidstvo chtělo posunout dál a vytvářet děsivější zbraně. A v drsném TFATWS to zase vypadá na svět, kde mají po návratu všichni finanční a materiální problémy. Tady začíná rozpad kontinuity MCU a uvidíme, jak bude pokračovat. Ale zpátky k epizodě. Zemo je pěkně démonický a vztah hlavního tria výborně napjatý. Zásah Wakanďanů mi úplně neseděl, a to jak přemohli naše čtyři superhrdiny bylo zvláštní. Celkově se supervojákům dost mění síly. Najednou dokážou ohýbat deset centimetrů tlusté tyče, skákat čtyři metry vysoko(což působí fakt podivně) ale porazit tři ženský s oštěpama ne. Krev mě celkem překvapila a působila skvěle. Jinak v závěrečném zkratu Johna Walkera nevidím nic přímo odstrašujícího, ale Marvel nám prostě musí nějak ukázat kdo je zlý a kdo ne. Celkově 60% ()

TheJokerCUZ

No.. Z celého srdce bych opravdu rád o tomhle seriálu psal kladný recenze, jsem velký fanoušek MCU, ale nemůžu. Prostě je to těžký se na to koukat po skvělé Wandě a neubránit se nějakému srovnání. Vlastně tenhle seriál dělá hrozně chyb. Postavy se chovají stupidně, jednou chce Sam něco řešit nenásilně, vzápětí na to přijde na druhou schuzku oblečenej do boje připravenej to ukončit. Dialogy taky nejsou silná stránka seriálu, postavy nedostávají téměř žádný prostor aby si v divákovi vybudovali nějaké zalíbení, například je tu smrt, která asi měla být smutná pro někoho, ale bylo mi to uplně jedno a zároven mi byl ukradenej i smutek jeho partáka, protože prostě jsem tu postavu ani neznal, prakticky nepromluvil a byl tam spíš jen jako takovej ocásek. Kapitán Amerika v2.0 je postava, kterou snad nikdo nemůže mít rád a musí ho srát každá sekunda co je na obrazovce. Ne opravdu kdykoliv se tam zjeví, dojde na scénu uplně nějakým debilním zpusobem s ještě debilnějším prostorem a pak vlastně dělá všechno to, co od něj čekáte. Je to jedno velký a nudný klišé. Dokonce i Zeemo, na kterého jsem se tolik těšil je mi tady nesympatický a celkově i zbytečný. Aspon ta holčina dostala prostor a už trošku chápeme proč dělá to co dělá, nicméně je to hloupá teen u které by stačilo pár facek a poslat jí domu, asi narážka na Gretu Thunberg. Furt ale držím palce at nadcházející epizody mi už konečně dají nějakou uspokojivou podívanou. 45% ()