1BR

• angličtina 1BR: The Apartment

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

zahadum

Vidieť v tom horor je slaboduché...je to ukážka sveta v ktorom už pomaly žijeme..to nie je horor..to je desivá realita. A to je oveľa horšie. ()

Bozvav

Jo a pak že lidi nejsou banda magorů. Docela slušně vybudovaná atmosféra, byť se u sledování jeden spíše naštve, než bojí.  není nad sousedy dementy. Za mne takový ten průměr průměru, tady 50%. ()

Rathalos

To je hrozne,ked clovek stretne ludi,komunitu,co im zjavne je*e v hlave a v tomto filme to mozete vidiet,co to moze vsetko sposobit,namet vyborny,to treba uznat,ale prevedenie trosku nudne,skoda,ze sa tam viac nepritvrdilo,ale zase zaverecna dvadsatminutovka bola uz podla mojho gusta,potesila aj hlavna hrdinka,ktora bola velmi sympaticka a koniec bol tiez zaujimavy,takze styri slabsie hviezdicky...:-) ()

Rockerman

Další z řady pokusů, kdy chybující a nedokonalý člověk se snaží podle daných pravidel převychovat jiného člověka v dokonalého a nechybujícího jedince. Ztrátu svobody a svobodného myšlení lze docílit pouze vymytím mozku a násilím. Dle zpráv z poslední doby, kdy je už zase prosazována jen jedna oficiální pravda se Západ brzy té "vytoužené" totality dočká. Film rozhodně stojí za vidění, závěrečná scéna děsivá! ()

Hapretor

Dobrej twist ... docela něco po delší době originálního ... nápad se cení ... konec běžný ... ale ne zklamání ... tohle ušlo ... další z řady - ale dokáže mile překvapit ... ()

Johny M.

Nechápu, jak si někdo může nechat takhle vymejt mozek.... ale pak tady čtu komentáře dementů, co za všim viděj Babiše :-D ()

Cinematrix

Američani v tomhle psychologickém dramatu docela slušně prezentují myšlenku komunismu. Ona idea je to zajímavá, že jeden bude rovným dílem pomáhat druhému a všichni se budou mít dobře, ale to vše na úkor svobody. Tady se utvořila sekta, která neposlušného člověka přibila ke zdi mastnejma hřebíkama z OBI, zatímco komunisti mu uzavřeli hranice, což mi přišlo hygieničtější, ale ve výsledku stejně padlý na hlavu. Toho člověka pak odmontujou a on je poslušnej a je tý sektě vděčnej, a když má stále nějaké pochybnosti, tak mu vypíchnou oko, aby měl jasněji. A kdo stále neposlouchá, tomu propíchnou ušní bubínek pro změnu hřebíkem z Hornbachu. Natočené to nebylo špatně, docela mě zajímalo, jak to skončí, protože hlavní hrdinka si po celou dobu zachovávala, vzhledem k situaci, do které se dostala, určitou část racionálního myšlení. ()

CharlieSs

Dobrovolně jsem neviděla Slunovrat, tudíž nemůžu posoudit jakoukoliv podobnost těchto dvou filmů. Slunovrat jsem neviděla z důvodu, že jakýkoliv scénář s komunitou nikdy nebylo nic pro mě, ale po zhlédnutí totohle jsem zjistila, že to není až tak špatné. Na základě 1BR tedy plánuji kouknout i na Slunovrat a uvidím, co vyleze z toho, jelikož plno uživatelů zde píše o podobě. Konec to trošku pohřbil, ale účel to splnilo - nenudila jsem se. ()

Vabr

Lehce jsem něco očekával, ale film zklamal. Sekta mně vadila, nebyl to ten pravý typ sekty. Nechápu celkově mysl/myšlení hlavní hrdinky v průběhu filmu. Postavy mi byly všechny vcelku jedno. Na kom mi záleželo nejvíc, tak to byla její spolupracovnice, ale taky mi na ní moc nezáleželo. Konec mohl být víc gore. Celkem špatně ho ustřihli. Buďto to měli utnout o trochu dříve nebo to měli nějak dofinišovat. Dost podprůměrné a nic dobrého ani nového to nepřináší. Sekta na mě působila takovým trapným dojmem. Čekal bych trochu jiný průběh filmu. VYHODNOCENÍ:1BR NENÍ NÁZEV JEJÍHO POKOJE ()

pumpkinqueen

Od čtvrté hvězdičky mě dělilo snad jen to, že příběh neměl dostatečnou hloubku. Jako u všech příběhů jsem zpravidla VŽDY nejvíc zvědavá na původ dění a častokrát se ho prostě nedostaví, nebo minimálně ne dostatečně. Tady pana režiséra omlouvám už jen z toho důvodu, že je to jeho prvotina, a na tu si to vedlo vážně dobře. Musím říct, že jsem se opravdu po delší době u hororu skutečně bavila a především pociťovala napětí. Šla jsem do toho takřka naslepo a netušila, co čekat - bez traileru i bez anotace. Byla jsem tedy příjemně překvapená nejen obsahem, ale i nečekanými zvraty. A hlavní představitelka se s rolí sžila na jedničku i přes své minimální herecké zkušenosti. Rozhodně to stálo za zhlédnutí. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Mám vcelku rozporuplný pocity. Svym způsobem jsem ocenil, že se nešlo cestou klišoidního příběhu, kdy celou dobu hlavní hrdinka bojuje proti "záporákům'. Jenže od chvíle, kdy Sarah přetáhne sekta na svojí stranu (asi tak ve třetině stopáže) a z napínavějšího trhilleru se stala psychologicky laděná podivaná s rozvláčnym tempem vyprávění, jsem se spíš nudil. A závěrečnej názorovej obrat Sarah, kdy se během pár sekund rozhodla, že se proti sektě opět postaví, jsem jí vůbec nevěřil. Zklamal mě taky otevřenej konec a nedostatečný vysvětlení, kdo teda všechny ty sektaře sledoval a ved. Biják uplně špatnej neni a jako režijní debut už vůbec ne, ale bohužel si na něj za chvíli ani pořádně nevzpomenu, snad s výjimkou "výchovný" pasáže v izolovaný místnosti, dvě hodně silný hvězdy. ()

Likan7

Velmi příjemná jednohubka, která v poslední půl hodině trochu ztrácí na tempu a zajímavosti a na konci je vlastně trochu zklamáním, proto jen ty 3. David Marmor má očividně rád Jordana Peelea, protože podobnost s Uteč nebo My je tu velmi cítit. Nicole Brydon Bloom je velmi fajn, atmosféra taky a těch 90 minut uteče příjemně rychle. Jen škoda posledních dvacetiminutovky, která mohla být přece jen trochu víc peprnější, nebo ukrývat nějaký pěkný twist. ()

beso74

Mladá, neskúsená a mierne zakríknutá Sarah (Nicole Brydon Bloom) sa presťahovala do mesta Anjelov, aby tu začala zbrusu nový život. V práci to síce nemá na ružiach ustlané, čo sa však týka ubytovania, tu sa na ňu šťastie usmialo. Podarilo sa jej stať súčasťou komplexu apartmánov (1BR - 1 bedroom apartman), obývanom tými najmilšími ľuďmi na svete. Má to síce chybičky krásy - žiadne domáce zvieratá a v noci stále počuť divné zvuky, ale to sú len také malé nepríjemnosti, ktoré jej neskalia celkov nadšenie z nového domova. A aby som nezabudol, ako čerešnička na torte je tu pohľadný sympatický sused... Jej idylka však nemá dlhé trvanie, najprv je to anonymný nenávistný list, o niečo neskôr hrozné prebudenie zo sna, Sarah zisťuje, že sa na jej kocúra prišlo, ale čo je oveľa horšie, došlo jej, že sa ocitla v pasci tejto na prvý pohľad ideálnej komunity. Celovečerný debut režiséra Davida Marmora sa nevyznačuje žiadnym zbesilým tempom, ani prílišnou brutalitou. Je to skôr psychodráma o fungovaní kultov, samozrejme že tým nemyslím kult Stalina alebo nejakého filmu. Kalifornia je už niekoľko desaťročí miestom, kde sa samozvaným mesiášom až zarážajúco darí. Children of God, Manson Family, Source Family či taký Synanon, to sú len tie najznámejšie. Ich spoločným znakom je charizmatický líder, vymývanie mozgov, úplne podriadenie sa komunite a skôr či neskôr násilie páchané aj na vlastných členoch. Práve o tom všetkom je tento film, o precíznosti, s akou sa vyberajú budúci adepti, o ľahkosti, s akou sa dá uviaznuť v ich osídlach a o sile komunity, ktorej energia môže byť namierená aj proti nej samej. Film, ktorý síce ostane v hlave asi tak dlho ako fľaša šampanského, ale neuráža inteligenciu diváka a asi od 30 minúty ho dokáže aj zaujať natoľko, že si ho pozrie bez rýchlo pretáčania ... ()

Gity

Pro pár fanoušků mých komentářů :) Spíš než hororem bych film nazvala psychologickým thrillerem. Doporučuji si před zkouknutim nečíst, o čem film je. Myslím, že pak budete mile překvapeni. Můžu akorát prozradit, že na začátku je skvělý hudební podkres a párkrát jsem musela zavřít oči. ()

ANTYCHRYST

Takové bydlení to přesně chceš..:) slušně vypatlana komunita... vůbec jsem netušil co od toho očekávat.. člověka odstrihnou ze života a dej se vůle boží.. úplně jsem si v polovině přál ať se to zvrhne v klasický vengeance narez.. a ona je tam všechny zmasi.. 70% solidní psycho .. jako mohla jen prikyvovat a čekat na vhodný okamžik.. a dokázat čelit tomu komunitnimu psychonatlaku.. ()

Mamlas

Dívka ulpí v nějaké samozvané komunitě magorů. Děj není o ničem, zajímavé to taky není, s přetáčením se dá dojít do konce, jen je to příšerná nuda. (12%) ()

LindaVa

Nejvíc mě překvapilo to, jak mě to bavilo. Z velké části za to může hlavní hrdinka - pro mě neznámá tvář, která se v situacích, kde se většina "horror holek v bílých tričkách v nesnázích" chová jak kráva, se ona chová racionálně, sympaticky a uvěřivě. Moc milé překvapení pak vytváří i skryté podobenství, které nemusí zaregistrovat každý a které pro mě z dobrého filmu udělalo velmi dobrý film. Co se ale týče zařazení žánrového, horrorem bych to nenazvala. ()

ScarFace_V8

Top film pro osamělé lidi, kteří se právě rozhodly osamostatnit se a odstěhovat do vlastního. Sakra když už se někam stěhuji a je tam jasně uvedeno „No pets allowed!“ (Domácí zvířata nejsou povolena), tak nebudu sobec a nebudu si tam tahat žádná domácí zvířata... sousedé mohou být alergici! Nebo se z nich taky mohou vyklubat nějací sektářští magoři co se vás budou snažit konvertovat na svoje životní krédo. Opět film, o kterém jsem si nic nezjišťoval, jen mě zaujal plakát s pěknou hlavní představitelkou nové nájemnice. Opravdu si nestěžuji. Být na to nahajpovaný, byl by to spíše takový nadprůměr, ale do série tam těch pět hvězd dám. Teď jdu zkontrolovat jestli mám zamčené dveře do bytu a nabitou pistoli… Se mnou si vy prašivý sektáři zahrávat nebudete! ()