Reklama

Reklama

Nebeská tělesa

(TV seriál)
  • Velká Británie The Luminaries
Drama / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie, 2019, 5 h 47 min (Minutáž: 56–59 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Co když netvoříme svůj osud, ale osud tvoří nás? Mysteriózní drama o zločinu, pomstě a osudové lásce... Šestidílná britsko-novozélandská série vznikla podle stejnojmenného románu Eleanor Cattonové, oceněného Man Bookerovou cenou (česky nakladatelství Argo, 2016). Knihu, která v anglickém jazyce původně vyšla v roce 2013, adaptovala sama Eleanor Cattonová, jež byla přítomná i při natáčení. Série popisuje okolnosti, obklopující záhadnou vraždu v zapadlém koutě Nového Zélandu v období zlaté horečky v 60. letech 19. století... Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, před a po zločinu. V jednotlivých epizodách se odhalují další střípky toho, co se skutečně odehrálo osudné noci, kdy byl zavražděn náhle zbohatnuvší prospektor Crosbie Wells a také střípky událostí, které k tomuto zločinu vedly. Z vraždy je obviněna Anna Wetherellová, mladá žena, která na Nový Zéland dorazila teprve před několika měsíci a nyní pod hrozbou oprátky musí zjistit pravdu. Přítomen je motiv osudové lásky a vše je ozvláštněno astrologickou metafyzikou, motivem předurčenosti osudu a role svobodné vůle v utváření lidských životů. Hlavní hrdinku ztvárnila Eve Hewsonová, známá z ceněného seriálu Knick: Doktoři bez hranic (2014–2015), v jedné z hlavních rolí vystupuje hvězdná Eva Greenová. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

angel74 

všechny recenze uživatele

Přestože jsem na nadpřirozené síly a rozumem nevysvětlitelné jevy ve filmovém světě už docela alergická, tak tady jsem byla schopná to akceptovat. Ba co víc, vůbec mi to nevadilo. Asi jsem podlehla kouzlu dobrodružství s vůní exotických dálav za časů zlaté horečky. Mimo jiné mě zaujalo také herecké obsazení, jemuž dle mého názoru nevévodí Eva Green, ale uchvacující Eve Hewson. (70%) ()

surprise 

všechny recenze uživatele

Lokace: výborné; Kostýmy: výborné; Herci: výborní; Scénář: průměrný; Střih: zmotaný; Režie: s nenaplněnou ambicí; Výsledek: zklamání, zvláště kvůli zcela nepodařenému a nudnému finále. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Já mám strašně rád mysteriózní filmy. Tady se konkrétně jedná o osud, vliv planet a vesmíru na naše životy. To je jedna z nejneprobádanějších věcí na světě a přitom některé studie už částečné souvislosti prokazují. Ve vědeckém světě ale stále tohle téma nemá zastoupení. A tak se mu zatím mohou věnovat v druhé polovině devatenáctého století v období zlaté horečky na nesmírně zajímavém místě. V Novém Zélandu se totiž seriály moc neodehrávají a ani netočí. Takže je to místo docela exotické. A nutno dodat, že je skoro škoda, že krásných scenérií tvůrci nevyužili více. Jinak je to totiž seriál nesmírně napínavý přestože ne zase tolik dramatický. Jako by to vesmírné tajemno obklopovalo všechno kolem a v tomto relativně pomalém duchu se i děj odehrává. Mě osobně Eve Hewson strašně zaujala neboť je velice sympatická. Seriál bavil a nenudil. Pravdou však je, že při více dílech by se už mohl děj zdát mírně natažený. ()

Galerie (143)

Reklama

Reklama