Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Val Kilmer se marně snaží vzpomenout, proč byl postřelen uprostřed pouště, kdo vlastně je a proč je posedlý myšlenkou, že se chystá atentát na prezidenta... Frank Kavanaugh je postřelen v poušti Nového Mexika. Když se v nemocnici probudí z kómatu, pamatuje si jen jedinou věc: je zapleten do vraždy prezidenta USA. Snaží se vzpomenout si na svou minulost i na svou roli ve spiknutí. Nikdo mu nevěří. Je právě on vrahem nejmocnějšího muže světa nebo se stal jen součástí nebezpečného komplotu? V poušti nedaleko městečka Blackpoint v Novém Mexiku najde několik dětí těžce postřeleného muže. Když se zraněný po ošetření v místní nemocnici probere z komatu, ukáže se, že vinou zranění hlavy přišel o paměť. Jmenuje se Frank Kavanaugh, ale přes změť nesrozumitelných vizí a útržků vzpomínek, které se mu chaoticky honí myslí, netuší kým je, jak se dostal do pouště poblíž městečka, kdo a proč ho postřelil. Má však tušení nejisté hrozby a snaží se z temnoty vydolovat něco, co by mu pomohlo vzpomenout si. Postupně skládá střípky vzpomínek dohromady a začíná nabývat jistoty, že se chystá atentát na amerického prezidenta a on je do něj nějakým způsobem zapleten. Snaží se vzpomenout na svou minulost i na svou roli ve spiknutí. Byl snad agentem, který byl vrahům na stopě? Nebo byl sám vrahem, který měl prezidenta zabít? Nebo snad někým, kdo se k chystanému atentátu připletl pouhou náhodou? Současně začíná pochybovat o tom, že mladá žena, Chloe Richardson, je tím, za koho se vydává, tedy jeho přítelkyní. Když se dozví, že prezident se opravdu chystá projet městečkem, nabude jeho tušení jistoty a on se pokusí varovat šerifa Jacka Kolba. Ten kupodivu, a na rozdíl od ostatních, bere jeho varování vážně a věří mu, přestože má právě spoustu práce se svým bývalým zástupcem Cashem, který proti němu kandiduje na jeho místo. A tak Frankovi nezbývá, než aby se pokusil spiknutí odhalit sám a zachránit prezidentovi život bez pomoci ostatních. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Pribeh v podstate niekolkokrat uz videny a v podstatne lepsom podani tentokrat velmi nezaujal. Nezachranuje ani celkom slusne obsadenie,aj ked dnes skor uz beckovymi hercami. Vlastne cely film patri presne tam,kam je urceny a ani sa nesnazi uhrat nieco viac...mozno je to skoda,pretoze ak by sa tvorcovia o nieco viac posnazili mohlo to byt o kus lepsie. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Zase jedna velká vykrádačka, ale to by až tak nevadilo, kdyby to bylo aspoň kvalitně zpracovaný, jenže tady je ten děj strašně lehce předvídatelnej a to i když se to snaží vypadat šíleně zamotaně a od chvíle kdy už víte jak to v podstatě dopadne tak film ztácí napětí a už se jen čeká na potvrzení, že jste se trefili a Val Kilmer je tady spíš kvůli svýmu slavnýmu jménu a herecky je tady skoro nulovej. Kvalitní thriller si teda představuju trochu jinak ()

Reklama

tom88 

všechny recenze uživatele

Dosť priemerný thriller, ktorý som vlastne pozeral iba kôli Valovi Kilmerovi. Námet bol celkom dobrý, dej síce taký obyčajnejší a pomalší, ale vyslovená nuda to určite nebola. Predvídať sa dalo, ale rád som si počkal do úplneho záveru. Chcelo by to možno scenáristickú vychytávku v deji, rýchlejšie plynutie a o ždibec viac akcie. Sú to také dosť slabšie 3*. 50% ()

anais 

všechny recenze uživatele

(SPOILERY) Val Kilmer leží v nemocnici. Nic si nepamatuje. Myšlenky se mu točí kolem atentátu na prezidenta - někdo ho chce zabít! Je třeba hlavu státu varovat. Od začátku je celkem jasné, kam se příběh vyvine. Kilmer je ten zabiják. Celý film jsem tak prožil v hlubším a hlubším bahně té nejvražednější nudy. Krom toho - Kilmer se do své role položil natolik, že zapomněl i hrát. Většinu filmu se podivně kření do kamery, a nejspíš přemýšlí, co má říkat za text. Scénář se taky moc nepochlapil. Ke konci se film z lehce předvídatelné podívané změní v něco zcela jiného, zmatečného. Ve výsledku jsem tedy příběh ani nepochopil, což mě po hodinu a půl dlouhém utrpení dost mrzelo. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Vizuálna laskominka so svelou (!) hudbou v podaní Machine Head o takej jednej strate pamäti, hľadaní pravdy a tak. Navyše prezident je v ohrození. Neviem ako to viem, neviem kto je prezident, ale viem že je problém. Tak toto je situácia hlavného hrdinu filmu Spiknutí. Celkom šikovná kriminálka, vsádzajúca predovšetkým na audiovizuálnu stránku s poslabším tempom a záverom ktorý to skoro vytiahol na štyri hviezdy. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama