Moje povstanie II je multimediálny projekt realizovaný pre mladých ľudí v čase 75. výročia SNP s cieľom predstaviť im túto udalosť prostredníctvom príbehov individuálneho hrdinstva obyčajných ľudí. Základom projektu je séria šiestich filmových poviedok produkovaná v spolupráci s RTVS, v ktorých hlavných hrdinov stvárňujú známe osobnosti dnešnej doby. /Matej Cifra, Mária Čírová, youtuber Gogo, Stanislav Štepka, Zuzana Kronerová.../ (RTVS)

JADIM

Na premietaní tohto TV filmu som bol zo školy. Bolo úžasné sedieť v prvej rade a pozerať sa na plátno skoro ako na strop, ale to je už o niečom inom. Moje povstanie 2 je tak ako aj jeho predchodca Moje povstanie.sk poviedkový film v ktorom ide o viacero príbehov, ktoré boli navzájom prepojené, ale ja by som ich ani nenazýval príbehmi, skôr to boli také nahliadnutia do situácií a životov jednotlivých vtedajších ľudí. Čierno-biely formát aj celkom dobré dobové oblečenie dodávalo filmu atmosféru, ktorú film mal mať. Jediné čo mi tam chýbalo bolo lepšie zakončenie, alebo vysvetlenie určitých príbehov a pár z nich už boli také zbytočné, že tam nemuseli byť, ale na druhú stranu si myslím, že ani tie filmu neuškodili až tak moc. 8/10 (Videné 27.9.2019) ()

Arsenal83

Nič nie je len čierne alebo biele, ale politickí vykladači histórie to žiaľ takto maskujú. Nič proti SNP nemám a tento filmový počin je chvályhodný, komornejšie natočený, ale na druhej strane zaujímavo. Ale glorifikovať SNP odmietam, vraždenie sa dialo aj na strane tých "dobrých", no dnes to je úmyselne zamlčiavané. Zaujímavé je aj svedectvo jedného z top povstalcov, veľkého účastníka povstania, komunistu a budúceho prezidenta, ktorý na SNP nikdy nedal zanevrieť. Dokument z pera Gustáva Husáka: "Nové skupiny narychlo sehnané místními lidmi nebo ruskými zajatci, kteří utekli z německých lágrů, a mnohými podezřelými individui, se staly neřádem nejen pro partyzány, ale pro celé osvobozené území. Tyto skupiny si braly auta, peníze, šperky, zboží, všechno, co chtěli a v množství, jaké se jim zalíbilo. Jejich tábory byly často brlohy ožralství a prostituce." ()

Johnny.ARN

Dvojka je niekde úplne inde ako jednotka. Po všetkých stránkach. Je to viac hrané, viac vystavané, viac vypiplané. Osobne to neporovnávam s jednotkou. Tá mala svoje čaro, svoj štýl, dvojka priniesla niečo iné, drží sa svojho a s prvým dielom ju spája len myšlienka priniesť nepoznané príbehy ľudí. Klipy majú potenciál a taká hra s tým, či to bude fungovať aj keď to prepojíme priniesla úspech. Rozhodne by som tam videl potenciál natočiť aj niečo väčšie, niečo vhodné aj pre kiná nie len pre malú obrazovku. Technicky a vizuálne na to majú, herci by sa našli, odborných asistentov majú skvelých, už len vystavať plnohodnotný scenár, ktorý by vedel upútať na dlžke celovečerného filmu a samozrejme...najsť na to peniaze. Moje povstanie 2 je ale počin, ktorý má zmysel, dobre sa na to pozerá, vidieť za tým tvrdú prácu a odhodlanie tvorcov. Dúfam, že ďalších príbehov sa dočkáme skôr ako (opäť) o päť rokov. 5 z 5 ()

Volodimir2

6 krátkych príbehov z obdobia SNP. 1. príbeh „Hlásateľ Ivan T.“ hovorí o hlásateľovi Slobodného slovenského vysielača Ivanovi Terenovi, ktorého výzvy pomohli zmobilizovať slovenský národ pre spravodlivý boj. V 2. príbehu „Neznámy Martin G.“, bol karpatským Nemcom a nestotožňoval sa s Hitlerovou politikou. Ale jeho plynulá nemčina zachránila v dobe stanného práva dedinčana so synom od istej smrti, keď v dobe kontroly nemeckou hliadkou nemal u seba doklady. 3. príbeh „Žena na motorke Chaviva R.“ Seržant britskej armády, židovka pochádzajúca zo Slovenska Chaviva Reiková emigrovala do Palestíny ale po vypuknutí SNP sa vracia na Slovensko s malou skupinou spolubojovníkov a zapája sa do výcviku partizánov. Organizuje úteky židovského obyvateľstva z krajiny. 4. príbeh „Cintorín Karol K.“ Príbeh o ukrytom filmovom páse Karolom Krškom z obdobia SNP v hrobe gardistu. Neskôr tieto autentické dokumenty boli využité vo filme Vlčie diery. 5. príbeh „Dvere Anna H.“ Ide o príbeh pisárky povstaleckého výboru z oblasti Pukanca. 6. príbeh „Obchod Štefan T.“ Príbeh o ukrývanej židovskej rodiny Moše Neumanna z Bardejova samotným arizátorom. Môj názor je, že povstanie 1 so svojimi príbehmi bola lepšia. Aj keď určite SNP je studnicou takýchto a im podobným príbehom. ()

Melios

Oproti dvojke je videť zjavné zlepšenie ,či už v deji ,výberu deja ,ako u prepojenia ,vizuálu a hercov. Slovákom fakt ide takýto štýl filmov a som rád ,že sa niekto nebojí s týmto experimentovať a rád ho s tým podporím. Veľmy ma pobavil Matej Sajfa ako rozhlasový moderátor ,či GoGo ako kameraman povstalcov. Najviac som si ,ale užil povedku Žena na motorke. A koleník ako gardista pobavil tiež. Kamera a produkcia skvelá a farby tu tiež málo nie je ,aj keď je to čiernobiele. 86% - Prečo nemôžu byť všetky Slovesnké filmy ako tento? A toto je dokonca tv film! A to už je ,čo povedať. Vrelo odporúčam. ()

• Natáčania sa aktívne zúčastnil klub vojenskej histórie Carpathia, ktorého členovia si zahrali v jednotlivých dieloch. Taktiež pôsobili ako odborní poradcovia a na natáčanie doniesli svoju techniku, výstroj a výzbroj, ktorú vo filme môžete vidieť. (Johnny.ARN)
  • V příběhu „Žena na motorce“ hraje písnička „Shoo Shoo Baby“ od The Andrews Sisters a poté hraje z gramofonu „Por Una Cabeza“ od Carlose Gardela. (Duoscop)
  • Spoluautorom scenára je bývalý učiteľ dejepisu na bratislavskom gymnáziu Peter Rajčák. (Autogram)