Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 4 (1992) (série)


Smrt v oblacích (S04E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Death in the Clouds (více)

Obsahy(1)

Hercule Poirot si vyjel do Paříže. Příjemné dny odpočinku tráví na výstavách, prohlíží si památky, navštíví i tenisový turnaj. Všechno hezké ale jednou skončí a velký detektiv se vrací do Londýna. Meteorologická předpověď zaručuje klidný let, Poirotovi je však stejně nevolno - nemůže se totiž zbavit strachu z cestování letadlem. Jedna dáma na palubě je na tom ovšem ještě mnohem hůř než on: stevard krátce před přistáním zjistí, že je mrtvá, a malá bodná ranka na krku svědčí o tom, že nešlo o přirozenou smrt. Podezřelí jsou všichni pasažéři i členové posádky. Geniální Belgičan postupně objevuje překvapivé vztahy mezi některými zúčastněnými a obětí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

togaf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot prospal vraždu! Titulek jak do Blesku. Výborná je linie Jappa a francouzské policie. No zkrátka je to klasika - vražda v uzavřeném prostoru, hádání, která z přítomných dam je ztracená dcera, exotická vražedná zbraň (?), chladnokrevný vrah (vražda proběhla všem na očích), láska mezi podezřelými a nečekaná odhalení. ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S04E02. Jak rika inspektor Japp - Poirote, nemuzete nasednout ani do letadla, aniz by se stala vrazda :) Zajimavy, takovy "napul francouzsky" dil, tentokrat bez Hastingse. Poirot je na navsteve Parize jako turista a spolu s dalsimi, kteri zde byli prevazne kvuli tenisu na Roland Garros, se pak vraci letadlem do Anglie. Po priletu je nalezena starsi dama mrtva. Maly prostor paluby letadla, pomerne malo podezrelych - kazdy zcela jiny - a jedna vosa. Slusny dil, ktery ma u me bohuzel minus, ze je snadno zapamatovatelny, cili napodruhe uz neohromi. Kazdopadne je logicky, coz je hlavni, a je roztomily tim spickovanim mezi Jappem a jeho kolegou - franc. inspektorem. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule Poirot v tomto diely rozbehne zaujímavé pátranie po vrahovi z lietadla, ktorý nemal problém uskutočniť vraždu na malom priestore tak, aby si ho nikto nevšimol. Dokonca ani samotný Poirot. Detektívne schopnosti tohto slávneho detektíva tak musia zabrať na plné obrátky... 80/100 ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V galérii surrealizmu je Poirot ako doma, horšie je to už v lietadle. Strach z lietania je na ňom vidieť a jeho grimasy pri štartovacích manévroch nepotrebujú žiadne slová. Vyšetrovanie prebieha pekne plynulo, malé šedé bunky dostanú zabrať až k absolútne klasickému záverečnému odhaleniu v uzavretej spoločnosti. Hastingsa spoľahlivo nahradí a možno aj predčí dôvtipná stevardka a pripomeniem tiež dôležitosť prázdnej zápalkovej škatuľky. –––– Ale, ale, to už nemůžete nastoupit do letadla, aby se na palubě nestala vražda. ()

JuveIt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý díl, bohužel bez Hastingse, ale za to s parádním Jappem, který se snaží soupeřit s francouzským inspektorem o to, kdo je lepší - v duchu historické nevraživosti mezi Británií a Francií. David Suchet je opět perfektní. Zápletka opět brilantní. A zavražděná lichvářka byla pěkně děsivá. Kde ty báby berou? :-D ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Na začátku epizody sledují na Stade Roland Garros postavy finále tenisového turnaje mezi Angličanem Fredem Perrym a Němcem Gottfriedem von Crammem. Zápas se skutečně odehrál, a to v roce 1935. Perry zvítězil 3:1. Agatha Christie však v předloze nic takového nezmiňuje. (PhillM.)
  • Když Poirot prohlíží mrtvolu a na krku objeví stopu po otrávené šipce, je vidět, jak pod vpichem tepe tepna. Oběť tedy nemohla být mrtvá. (pjotri)
  • Letadlo zobrazené ve filmu je Douglas C-47B Dakota 4. V románu je ovšem typ letadla Handley Page HP42. (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama