Hercule Poirot - Season 3 (1990) (série)

Milionová loupež (S03E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Million Dollar Bond Robbery (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 51 min

Když úředníka Londýnské a skotské banky pana Shawa cestou do práce málem přejede bezohledný řidič, je to pokládáno za pouhou nepříjemnost. Kdyby se mu však opravdu něco stalo, znamenalo by to pro banku velkou komplikaci. Pan Shaw má totiž zanedlouho služebně odplout do New Yorku s velkým množstvím cenných vládních dluhopisů v hodnotě jednoho milionu dolarů. Vzápětí se ale ukáže, že incident nebyl pouhá náhoda. Co se nepodařilo tajemnému řidiči, to dokonal strychnin nasypaný do kávy. Otrava naštěstí nezpůsobila smrt, ale pan Shaw není schopen odcestovat, a za oceán tedy odplouvá jeho náhradník pan Ridgeway. Na žádost ředitele banky je doprovázen Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem. Cesta probíhá klidně až do okamžiku, kdy Hastings najde Ridgewayovu kajutu dokořán bez jejího obyvatele i cenných papírů. (Česká televize)

Lupes

Dobře ukrytý pachatel dělá z tohoto zábavného dílu docela dobrou krimi! Je to ale stále díl Queen Mary a kapitána Hastingse. Takový dadaismus s překvapivě smysluplným odhalením. I když... že by se při přepravě miliónu našly z celé banky jen dvě osoby schopné cestovat lodí? ()

rivah

Poirot se společníkem cestují spolu s ocelovou truhlicí s cennými papíry spolu s jejím nositelem na lodi plující do New Yorku. A tam je nalezena truhlice vyloupena. Poirot zjistí, kde byla vyloupena a kým.(max.70%) ()

Amonasr

Chápu, že k Poirotovi patří humorná nadsázka v anglickém stylu a to se mi na něm i líbí. Ovšem udělat z notorického gamblera v závěru ředitele banky, to už mi přijde poněkud za hranou. Proto tentokrát jen tři hvězdičky... ()

xxlch

mosem

jedna ze slabších epizod. Podezření Ridgeway bylo tak okaté, včetně toho jak byl nesympatický, že byla jasné, že pachatelem být nemůže. Stejně tak až příliš snadné přiznání pachatelů. Nicméně, Poirot byl půvabný jako vždy. ()

djbarrel

Kvalitní Poirot, nezklamal a tentokrát mu těch 51 minut bohatě stačilo na vykreslení celé zápletky. Pobavil Hastings, který jako vždy neměl ani páru o tom o co vlastně jde :) 78 % ()

LencaN

S03E02 - Nebylo to vyloženě zlé, ale vidím to spíš jako jeden z těch slabších dílů. Hrozí ukradení úpisů akcií při cestě na lodi Queen Mary do Ameriky, proto se Hastings a Poirot vydávají se zaměstnancem banky, který má finance opatrovat. Většina postav mi tady byla docela nesympatická. Ale fajn bylo špičkování mezi Poirotem a Hastingsem ohledně mal de mer :) ()

hypnos11

Kvalitní počin, ale jako velmi často, i zde tvůrcni Poirotovi pomáhají, až zůstvává rozum stát. To když odhalí osobu, která by sand normálně byla neodhalitelná. Alespoň mně to tak připadalo, a tohle byl přitom jeden z těch méně křiklavých případů, dky to vypadá spíše jako vaření z vody, než činy geniálního detektiva při .. detekování. ()