Hercule Poirot - Season 12 (2010) (série)

Viděla jsem vraždu (S12E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Hallowe'en Party (více)

Ariadne Oliverová se vypravila navštívit svou známou, aby jí pomohla s organizací dětského večírku. Během příprav je zasypána dotazy dětí ohledně svých knih. Dívka jménem Joyce začne tvrdit, že ona sama nedávno viděla vraždu, ale nikomu o tom neřekla, protože si až později uvědomila, že šlo o vraždu. Nikdo nebere Joyce vážně, ale zanedlouho je děvče nalezeno utopené v nádobě s vodou. Ariadne Oliverová se neztotožňuje se všeobecným názorem, že šlo o čin neznámého šílence, a žádá o pomoc Hercula Poirota. (oficiální text distributora)

gizi

Případ, který se zpočátku nijak zajímavý nezdá, má výborné rozuzlení a závěr. Napětí se dá krájet. Vidím to až mezi 80-85%, 2.8.2014. Zajímavost: ve filmu vystupuje služka Olga z Československa, v titulcích jako herečka uvedena Vera Filatova (což zní česky, ale jedná se o ukrajinskou herečku). ()

mcamino

Tento díl nebyla taková ta klasika, kterou mám rád, nebyla to typická detektivka, ale spíš něco jako horor, vůbec se mi to k tomu nehodilo, vše bylo takové uchvátané, zkrátka to nebylo ono, a tak si tento díl ode mne vysloužil pouze 3*. ()

vecnaAmbra

Vyše 80 percent je asi trochu priveľa, ale napokon sa prikláňam k štyrom hviezdičkám už len za to krásne, prepracované prevedenie a Poirota, ktorému síce ubúda úsmevných scén, ale zato starne s o to väčšou gráciou a dôstojnosťou. Neviem však či len ja sa tak príšerne často strácam v postavách a kvante mien a priezvisk, nehovoriac o tom ak sa objavia v jednom filme hneď tri kusy podobne vyzerajúcich dám v približne rovnakom veku a ja som dopletená asi ako Chandler v seriáli Priatelia z Joeiho sestier. Tiež pri gradujúcom konci si poviem, no toto, aké je to len neskutočné a nereálne. Ale aj tak to bolo skvelé! ()