Čističi vesmíru

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

Rian_witcher

Nebýt bezva robota, sympatické kapitánky a Tygra, šel bych ještě o hvězdu níž. Vesmírné akce jsou chaoticky nepřehledné a vlastně o ničem. Příběh samotný jako celek ujde, ale jedna nelogičnost za druhou spolu s podivným střihem často ani nenavazujících scén film totálně zabíjí. ()

HouseFan

Tahle jinak fajnová, vtipná a dost dobře vizuelně zpracovaná scifárna v sobě měla na můj vkus korejský tvorby asi až trochu moc americkýho vlivu. Celkově to ubíralo ten drobný aspekt proč se chcete koukat na pravý, real deal korejský snímky. Postavy ale jinak byly fajn, dobrý gagy a i přes lehce stupidně motivovaný příběh jsem si to dost užil - hlavně některý akční sekvence měli za mě krutopřísný zpracování a kvalitu. Záporák taky celkem fajn... Za mě palec nahoru a Čističi vesmíru rozhodně fandům scifi s dobrým pocitem doporučím... ()

cubiczech

Poměrně zábavné stárwarsoidní korejské science fantasy (myšleno s velice nerealistickou fyzikou) a seriózní zápletkou o sbírání mrtvých satelitů a jiného odpadu na oběžné dráze Země, která je po kolapsu společnosti, ekonomiky a se zničeným ekosystémem. Veselé sympatické mezinárodní postavy a fajn akce. Rozhodně to vypadá super a v tomhle ohledu skvěle odvedená práce. Seriózní zápletka a ústřední téma se bohužel dost mlátí s tím dětinským humorem a tak nějak to vůbec netuší co je cílovka, jestli je to rodič co pustil děcku film nebo děcko samotné... a nebo oba. ()

bonovox

Kórejské sci-fi, prečo nie? Kvalitné efekty a vizuál, sympatickí hrdinovia, ale veľmi predvídateľný scenár a miestami až chaotický dej. Na jedno pozretie postačujúce. 60% ()

PanJelen

Rozhodně zábavná a povedená akce, s chaotickým úvodem, kdy hlavní hrdinové jsou jak na drogách a jedou si to svoje korejské tempo. Pak ale, při následném zvolnění, už začínám chápat, o co tu jde. Film překvapí povedeným vizuálem, se sympatickými herci a bavil mě víc, než celé hvězdné války. ()

JeffScylla

Jak píše Tom Hardy výborná sci-fi pohádka.. Já jsem se pobavil ač jsem od toho moc nečekal a navíc za mne osobně představitelka dětské role je kouzelná a zahrála to úplně parádně a na jedničku. ()

v.indruchova

první půlka mě moc nebavila ale druhá je fajn :) Vituál krásnej, příběh dobrej, ale závěr je nej. Prvně postavy jsou nemastný neslaní a pak si k nim najdeš cestu. Prostě Korea. ()

jpacuta

Je to takové rozporuplné. Super vizuál a snaha o dramatičnost z vesmírné fyziky, ale pak to všechno lítá jako ve Star Wars. Snaha o dramatičnost z chování postav a příběhu, ale pak to všechno vyzní infantilně kvůli malé holčičce a epické naivitě jak z Pátého elementu. Líbil se mi ten jazykový Babylon jako z pořádné dystopie à la Blade Runner. ()

UncleMorty

Dávám plných pět hvězd a posílám tenhle Jihokorejskej (byť do toho čína napumpovala dost peněz) počin do červených čísel, kde doufám že i zůstane. Hodně lidí tu už podemnou napsalo, že se jedná o film s hodně znatelným feelingem Firefly, nicméně je třeba brát ohled na to, že tohle není hollywoodská produkce. Space Sweepers je díky tomu neskutečně velkým překvapením na poli už takhle rozrůstající se produkce z Jižní Koree, která si poslední dobou ráda smlsne na jednom "hvězdném" projektu za druhém. Ano je to spíše "rodinná" space opera o bandě zmetků, kteří se snaží dát si život dohromady, ale celý multinárodní casting působní tak uvěřitelně, že bych klidně věřil tomu, že rok 2092 tak bude skutečně vypadat. ()

RavenSpector

Nějak nechápu to nadšení tady. Je to Bayovsky přeplácané a zmatené, nudné a s totálně přepálenou stopáží. Herci se chovají jako kokoti. Klasika v korejských, francouzských a čínských filmech ()

nikhaj

Ako velky fanusik vesmiru a veci s tym suvisiacich , som bol na rozpakoch. Cely film je zasedeny do vesmiru a krute Fx navas neustale padaju alebo len tak svistia v kazdej minute. Vsetko sa to toci okolo dietata androida bomby...zacalo to byt citatelne a prestalo ma to bavit. Okremtoho je to velmi dlhe. 2x si to uz nepozrem ()

fricek12

Pěkné efekty, ale dějově dost ploché sci-fi. Chvílemi to i vypadá, že se střihači nemohli shodnout, které scény použít. Týpek vyskočí bez skafandru do prázdného vesmíru nebo vyřizuje cosi na úřadě, a rázem je zase zpátky na lodi. Zřejmě nejvíc neshod bylo ohledně originálního konce - mermomocí snaha překvapit nakonec vyzní dost násilně a amatérsky, takový deus ex machina, ale jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. Korejský flatulence humour taky zrovna nemusím, takže celkově mě tento film nějak zvlášť neoslovil. ()

GLaDO

Na tento film jsem narazil díky jeho vychvalování rozpočtu, čímž mě okamžitě zaujal a vskutku mě překvapil. Na co holywood chrlí kamiony peněz je zde zvládnuté za zlomek ceny, i přesto že mnohdy na CGI je vidět, že je nižší jakosti. Paradox u filmů od východních Asiatů vidím v tom, že umí mnohem lépe pracovat s budováním emocí než moderní západní filmy, které jsou víceméně dost mechanicky odbyte, o to více se může stát, že někdy působí tato tlačba na emoce infatilně. Zde tento aspekt jednou fungoval, podruhé zase ne, film v tomto ohledu tlačil příliš na pilu. Pobavila mě alegorie na Elona Muska v podobě hlavního záporáka, ať už byla záměrná nebo ne, působil ovšem velmi genericky. Zklamalo mě zakončení filmu, které by bylo mnohem lepší kdyby hlavní hrdinové svůj sebevražedný let nepřežily, místo toho tu máme příšernou deus ex machine. Celkově jsem se však bavil, hrdinové byly zábavní a film jako celek hodnotím jako vynikající odreagovačku. ()

AmunRa

Typicky asijská (Jižní Korea) změť žánrů - scifi, drama, komedie, film pro děti. Úmyslně píšu změť, protože film přeskakuje z jednoho žánru na druhý, takže se chvíli smějete nad dětskou hrdinkou, aby v ten moment do dveří vrazilo komando a postřílelo většinu přítomných. Fanoušky korejské produkce to nepřekvapí, ale ostatní by mohlo. Vzhledem k Netflix produkci je ale film zvláštně bezzubý a infantilní, takže se sice umírá, ale pěkně decentně bez krve a řevu. Korejci předvádí efektní a překvapivě nerušivé CGI, herci dobře odvádí své party, záporák je slizký a psychopatický, ale pořád je to film pro děti a mládež. Škoda. ()

Raziel811

Korejské filmy mám rád a to dost, zato nemusím sci-fi, ale tady mi barevná přeplácanost ani tak moc nevadila, spíš naopak. Hodně mi to připomenulo Hvězdného kapitána Harlocka. ()

Sashmen13

Film, který neví co chce vlastne být. Btw nevím co vlastně bylo zvláštnímu zlému chlápkovi, jsem myslel, že je posedlej nějakou evil mars bakterií, ale to se nikdy nedozvíme, týpek je prostě bad, protože je bad, tak je to. ()

VashCZ

70% Je to moje premiéra s asijským hraným space sci fi a líbily se mi některé věci, které v euroamerické produkci nejsou. Ale zase naopak. Bohužel jsem tohle už někde viděl, akorát nevím kde. Prediktivní a klišovité jak prase.  Vcelku solidní mainstreamové scífko se vším všudy pro každého. Pár efektních hloupých oslích můstků a příběh je tam, kam ho potřebují dostat. A ten závěr trochu zamrzí, ale jo, holt to tak maj postavený. ()