Čističi vesmíru

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

Trevor

Tak nakoniec to nešlo presne podľa plánu, aj kvôli únave ale aj kvôli herným povinnostiam. S najväčším filmovým fanúšikom sme plánovali tento film pozrieť v rovnakom čase aby sme si tak vynahradili naďalej zatvorené kiná. Čističi vesmíru sú síce hlavne pre mladšie publikum ale zároveň tento milo naivný príbeh poteší aj oko staršieho diváka, určite však nesadne každému. Kórejská odpoveď na Star Wars je možno predzvesťou veľkej ázijskej ságy, pravdepodobne sa to bude odvíjať od toho aký (ne)úspech zožne táto prvá časť. Nakoniec som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu, ako spomínal dlhoročný filmový fanúšik film balansuje medzi 3 a 4*, možno aj vďaka očakávanému happy endu nakoniec za 4*. V piatok si už hádam dáme film v rovnakom čase aj s k tomu patriacemu domácim kombom. ()

Petroff

Svěží asijský scífko, perfektní vizuál, docela legrace, zábava a je to zbytečně infantilní. V pohodě jednohubka. ()

filmoid

Dokud se tam neobjeví ten harant, tak je to docela zajímavý vesmírný spektákl; takhle je to sice rodinné pokoukání pro všechny, ale současně promarněná šance. ()

M.i.k.e

béčková sci-fi,která si ale na nic nehraje,má sympatické postavy,slušnou akci a na podobnou produkci sakra dobře vypadá.Trochu sem se bál,že to bude něco ve stylu čínských splácanin,ale naštěstí není a ani přestřelená stopáž není překážkou.Ideální film na úplné vypnutí a vyčištění hlavy...70% ()

BarryLyndon

Bylo to výborný, ale chápu že kdo není Korea friendly bude si muset z hodnocení odebrat tak 2 bodíky. Bylo to více mezinárodní, ale pořád tam byl jejich tradiční patos a žánrový mix. Já osobně bych vytknul trochu slabší režii a scenáristickou práci s gradací děje. A v podstatě mi přišla k ději slabá i hudba. Ale bavil jsem se královsky. Opravdu konečně nějaký velkofilm a Space opera. Nemohu se zbavit dojmu, že by tomu více seděla tradiční netflixovska natažená série. 8/10 a jeden z něj filmu Netflixu za hodně dlouho a nechápu jak to mohli stlačit na 20 mega USD rozpočtu. ()

C0r0ner

Strašlivě přepálená stopáž, sprostá vykrádačka minimálně deseti různých filmů a seriálů, celkově dětinské ladění, tisíckrát viděný děj k zblití... a k tomu naprosto špičkový audiovizuál. Takže podobně jako Valerian dohromady nic moc, ale dívalo se na to skvěle. 50% ()

moviefreak

Režisér zaujímavého vlkodlačieho puberťáka a vizuálne kreatívneho detektíva nakrútil skvelé sci-fi, ktoré možno vo svojom pokračovaní s kľudom dobehne aj slávny Star Trek (na Star Wars to ešte nebude). Netflix investoval správne a vôbec sa mu nečudujem, že vyčlení ročne skoro pól miliardy iba na kórejské filmy. Efekty tam sú, už iba kvalitnejší príbeh... ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byla neskutečná zábava! Ok, děj je tak trochu čistý střed. Vlastně tam toho není moc, co v základní lince příběhu nějak víc překvapí, ale na druhou stranu je to strašná zábava. Přeci jen, základní věci vždycky fungujou nejvíc. Takže je to o postavách. A já si posádku Victory a "malou bombičku" neskutečně užila. Je to dobře natočený,  zábavně provedený a jo, je tam pár scén, které pro někoho mohou být humorem na hraně, ale mě tenhle typ vyhovuje. Vážně povedené scífko, které jsem si moc užila. Jeden z těch filmů, o kterých vím, že v kině bych si ho užila ještě o trochu víc.. ()

Martrix

Chápu, že Korejci nemuseli utrácet za předražené hollywoodské hvězdy, ale přesto...udělat tak vizuálně nadupaný film s hromadou skvělých trikových záběrů za 21 mil. USD??? Elysium stálo 115 mil... . Ano, místy to bylo trochu chaotické, ale po obsahové stránce jsou Čističi vesmíru bohatší, třeba než Alita. Orientaci v ději nijak nepomohla kombinace dvojího zla - anglický dabing a následně české titulky....tohle už byla regulerní tichá pošta, ve které se změnilo, nebo ztratilo mnoho slov a nemálo vtípků (ty jsi prdící stroj). Český dabing, nebo dobré titule z originálu, by dost pomohly. Mám nakoukaných 23 korejských filmů a dva seriály, takže mi bylo jasné, že nepůjde "jen" o sci-fi. Korejci jsou hraví, vynalézaví a umí vytvořit postavy, které jsou poťouchlé, svérázné, ale pořád uvěřitelné díky lidskosti a emocím. Pro někoho už je to patos, ale tady se drželi vcelku zkrátka. Vlastně to občas zapáchalo spíš západní inspirací ...držkující robot (Rogue One). Přesto to nevadí, protože k té inspiraci dodají svoje vlastní, bizarní a originální nápady, jako je třeba harpunující robot, který mě ostatně velmi bavil celou dobu. Jednotlivosti byly super, ale z nějakého důvodu to první polovinu jako celek moc nefungovalo. S příchodem androidky se příběh stal odlehčenější a opět se potvrdilo, že jak jde o děti, umí dát Korejci do filmů spoustu emocí a je jedno jaký je to žánr. Najednou prostě vnímáte, že ať se doteď dělo cokoliv, důležité jsou jiné hodnoty...důvěra, láska, bezpečí blízkých a čest. A tak to má být a nejspíš je to jeden z důvodů, proč mi korejská kinematografie tak moc imponuje. Bez Netflixu by tento film nevznikl, přesto mě mrzí, že je občas znát ta snaha potěšit hlavně západní mainstreamové diváky. Přesto velký palec nahoru a seriál o čističích bych si dal líbit určitě víc, než třeba Star Trek: DiscoFury. Tento vesmír a posádka Victory má velký potenciál; korejské Firefly by si své diváky na 100% našlo. PS: pokud nemáte rádi korejské filmy, jednu hvězdu si odečtěte. ()

mortak

V žánru "vykrádačka velkých hollywoodských blockbusterů" velmi dobré. Občas zamrzí chaotický střih (často jsem nevěděl zda jsou na lodi nebo už vedle ní v hangáru), ale ta závěrečná akční třetina už fungovala technicky i emočně na jedničku. Jen nevím, co má společného transgender a Rainer Maria Rilke... ()

alchac

Partička hrabivých korejských desperátů, u níž po nálezu nanobotickou chřipkou trpící loztomilé šikmooké holšišky (říkejme jí pracovně třeba Gletinka) propukne obzvláště zhoubná forma mirkodušínovského syndromu, dvě nekonečné hodiny zachraňuje za pomoci laktačně psychotizujícího robota zabijáka, vesmírných popelářů a ekoteroristů z Blackpeace matičku Zemi (a pochopitelně Gletinku) před obzvláště privilegovaným a ještě více zlým bílým mužem (navíc pravděpodobně nechutným heterákem!) v toxicky přeslazené řiťoryvné zlodějské parodii na sci-fi s typicky asijsky přepáleným závěrem, při němž kdokoliv s posledními zbytky dobrého vkusu, kdo tu neskutečnou debilitu vydržel nevypnout, musí tlumit dávivý reflex a nutkání udusit se kilem kimči za účelem zkrácení svého utrpení. Nebýt opravdu akutního nedostatku čerstvého vědeckofantastična, vyhnul bych se tomu s ohledem na zemi původu širším obloukem než průměrný Indočech úřadu práce, leč nedbal, zkusil, naběhnul, trpěl. ()

alisa.upir

Ještě, že Song Joong-Ki tohle natočil před Vincenzem. Je na tom hezky vidět, jak se v hraní posunul. Tohle je totiž fakt strašný. Film je strašně chaotický, ten začátek vůbec - nevím, na který jazyk se soustředit, poslouchat X číst titulky? Je toho tam hodně, a není čas soustředit se na nic. A spousta dějových částí je pak naopak děsně předvídatelná a nudná.  Celkově film nestojí za vidění. ()

FritoleXx

Příběhově je to sice poměrně šablonovitá popcornovka s předvídatelnými zvraty, která ničím nepřekvapí, nicméně stále je díky povedené akci a lehkému humoru na zábanvé úrovni. Celé to však táhne nahoru vizuální stránka, připomínající třeba Firefly nebo Blomkampuv styl, která za pouhých 21 mega s přehledem válcuje Hollywood tak, až se tomu budgetu ani nechce věřit. ()

VasaX

Přivřu očko a dám o bodík víc, protože vesmírných/futuristických sci-fi, které jsou alespoň "slušné" není zase tak moc a já jsem rád za každý další film či seriál (kde se jim  daří poslední dobou o něco lépe). Space Sweepers jsou obsahově takový "TV film", jen mají CGI a výpravu na úrovni roku 2021. Příběh, jeho zpracování a herecké výkony ale pořád zůstávají v oné kategorii. Což není špatně, ale člověk by od toho neměl čekat velkofilm ačkoliv by to stopáž mohla naznačovat. Ve výsledku to stále je příjemná podívaná, vizuálně působivá s příběhem, co neurazí a herci, co podávají výkony tak akorát na úrovni. Ano, není to The Expanse, je to oddechová zábava. ()

bizz_mjc

Dost zábavné scífko, kterémuž inspirací mohli být Strážci galaxie, snad i Pátý element, Elysium nebo Star Wars. Blogbuster bez jakýchkoli okolků konkurující americké produkci po všech stránkách. Stravitelný, nenáročný a nesoucí si i nějaké to poselství. Rating je nízký, takže tím Čističi mohou působit lehce dětsky, ale jak se film po úvodním rozkmitání ukotví, maká až do konce. 3,5* ()

VanTom

Typicky korejsky / asijsky pestrobarevné, infantilně rozjuchané sci-fi (westernové) dobrodružství o čtveřici "renegátských popelářů" se v průběhu přeci jen začne trochu soustředit, takže svérázní hrdinové si vyzískají i nějaké sympatie. Vypadá skutečně náramně (trikově / akčně) velkofilmově a v závěru drží plyn pěkně na podlaze, bohužel jindy nemile drhne. Svět zachraňující zápletku samozřejmě prolétne ve zbrklém spěchu, tudíž nad neojedinělými zmatečnostmi nejlépe mávnout rukou. 7/10 ()

Jaro.Krafcik

Aspoň takto na dialku, namiesto kina, premiéra nového filmu na netflixe. Zároveň s dobrým kamaratom na druhej strane v Spišskom okrese. Je pravda ako spomenul jeden užívatel, ktorý to už videl pred nami, bolo to pridlhé. Ale mňa to celkom bavilo. Netflix konečne spravil slušné sci-fi, aj na to že to bolo kórejské. Btw kto to pozeral v kórejčine klobúk dole, mne musela vystačiť nemčina. 4* ()

Hollohlaway

Vizuálně a atmosféricky je to v podstatě na úrovni AAA scifi. Tady určitě velké plus. Další plus jsou zajímavé charaktery, kromě emocionálně rozháranýho bývalýho vojáka, to je kokot na entou a celou dobu mě krkal, i celkové poměrně uvěřitelné ztvárnění budoucí reality, což je pro mě ve scifi fakt důležité. Přes pomalejší rozjezd se to kolem poloviny filmu stane zajímavé a dramatické, ale zárověň to postupem času nasákne hodně asijské uplakanosti a nezlomí se to, proti všem očekáváním, do větší akce. Finále má nápad a odpich, ovšem kdyby to byl jen příběh vesmírných sběračů odpadu s nesourodou posádkou ala Firefly, byl bych mnohem radši. ()

sedm.1

Všichni diváci na světě by určitě měli uvítat, že celý filmový svět se snaží konkurovat hollywoodské továrně na sny, jelikož třeba nejen pro sport, či podnikání platí, že konkurence zvyšuje úroveň a kvalitu daného odvětví, a konkrétně Jižní Korea je v tomto ohledu v mnoha žánrech právě tím nejvýraznějším a nejkonkurenceschopnějším rivalem americké filmové tvorbě, nicméně zrovna tímto svým sci-fi dobrodružným příspěvkem tuto mou tezi rozhodně nepotvrdila a za podobnými zámořskými spektákly tentokrát zaostává na míle daleko. Proč? Korejci totiž tentokrát jednoduše nešli svou vlastní, originální, nápaditou cestou a Čističe vesmíru pojali spíš jen jako ryzí vykrádačku všemožných hollywoodských blockbusterů, s hromadou klišé, tuctových postav, s nezajímavým a předvídatelným dějovým vývojem, s hromadou nezáživných dialogů a s akcí, která je tak nepřehledná a neefektní, že každému musí dojít, že za tím stojí zásadní nedostatek financí, což ovšem očividně platí ale vlastně pro celý film, jelikož na mě celkově vizuálně působí opravdu až papundeklově. Navíc tu nefungují ale ani emoce, či humor, a to přestože se zde o oboje tvůrci pokoušeli všemi možnými dostupnými prostředky a v prakticky nepřetržitém sledu, ale zkrátka úplně zbytečně, nebylo to ani zábavné, ani dramatické, prostě se to dost minulo s účinkem. Mě Čističi vesmíru prostě nebavili, neoslovili mě, a způsobeno je to podle mě především tím, že si s tímto projektem ukousli Korejci větší sousto, než byli schopni zvládnout k uspokojení nemalých diváckých očekávání. ()