Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

AffectedFace

Snímek jsem viděl už někdy dva roky zpátky, ale úplně jsem zapomněl se k němu vyjádřit a ohodnotit, proto jsem si dneska udělal poctivý repete, abych tu nepsal něco, co nedává smysl. Sakra to byla jízda! Od začátku do konce se něco děje s poctivou dávkou násilí. Po příběhové stránce jsem ale dost zklamanej. Ne, že by mi jednoduchost u podobných počinů vadila, ale zde jde hodně o scénáristu, kterej v minulosti napsal nemálo dobrých počinů (The Chaser, Yellow Sea, Confession of Murder). Všechny zmíněné patří k vrcholu parádních snímků s pořádnými zvraty, což se zde úplně říci nedá, bohužel... Snad poprvé v životě mi nevadilo využití slow-mo, protože ta efektnost je neuvěřitelná. Hlavní záporák je sakra pořádnej badass na kterého rozhodně nezapomenu (brutálně nekompromisní potetované hovado!). Samozřejmě nechybí kontaktní boje na nože a střílení do všeho, love it! Zkráceně řečeno se jedná o jednoduchou akční podívanou, kterou si za pár let určitě rád zopakuju a můžu doporučit. Čisté čtyři hvězdy. ()

C0r0ner

Když dojde na akci, je na co koukat, nicméně dějově nic moc, to se dá od Korejců vidět mnoho lepšího, a hlavně mi vadila nesmrtelnost ústředních dvou postav, které přežívají například i v přestřelce s celým týmem SWATu. Špatný film to určitě není, ale viděl jsem spoustu lepších. 65% ()

laik_60

kto máte radi pästné súboje , bodanie s nožmi, strielačky --- nech sa páči. Na môj vkus bolo vo filme príliš veľa brutality a krvi. :( ()

CinemaRanger

Dal jsem si na oddych další korejskou pecku a jsem celkem spokojen. Slabý příběh vyvažuje skvělá akce, výborný vizuál a ústřední duo zabijáků. 6/10 ()

bizz_mjc

Miluju tyhle gangster korejský muvíčka a je mi vlastně jedno, kam a jak příběh směřuje, protože prakticky pokaždý je to zážitek. Deliver je napůl dramatem (Oldboy meets Kolja :D) a Hong, tentokrát i režírující, je dobrý i v této roli, ač napsal něco, co už něco lehce připomíná. ()

Hollohlaway

Dobrá žánrovka a solidní řezničina. Trochu víc propracovaný scénář by tomu neuškodil, ale dohání to dobrá kamera, logický a přitom úsporný střih a akční scény jsou originální a přehledné. ()

Daddko

Ťamani sú zvláštna rasa. Čím viac mu pustíš krv a pobodáš ho, tým je životuschopnejší. A detto mašinka Toyota, náraz do prekážok to auto zrýchľuje namiesto spomaľovania. Ovzdušie v Bankoku ja asi tak  60 dobrých starých cigariet Detva + nejaký ten Taras Bulba /deň. 건배 ()

kenkaku

Na moderní asijskou řezničinu se tam během akce až moc stříhá (režisér asi pochytil západní manýry). Také mě celkem zklamala první hodina filmu. Prakticky nic se tam neděje. Spád dostanou věci až ke konci, nicměně závěr je na můj vkus hodně přes závit. ()

xLIGHTx

Film trošku v niečom evokuje i legendárneho Leona (aj Muža v ohni), akási variácia, hlavne v určitých momentoch, nechcem veľmi spoilerovať. Záporák je dosť nepríjemný a pekne to vie v Deliver us from evil "rozjet" a hlavnému hrdinovi zavariť. /Inak, ak to ozaj takto chodí s obchodom s orgánmi, napr. v Thajsku, tak je prínosom, že film na to poukázal./ Pôvodne som myslel, že tak za poctivé štyri. Ale ten záver bol imho pomerne "kulervoucí", film je schopný si diváka dosť omotať okolo prsta, vie byť riadne dojímavý a nemohol som ísť zatiaľ pod päť. (PS To decko je setsakramentsky sympatické.) ()

Torako.chan

Jeong-jae Lee tady byl skvělej a měl tam jednu suprovou akční scénku! Celkově to je dobrý film. Sice námět žádná novinka, ale dobře zpracované. Na pět to není. Jsou to horší 4. ()

Corpsegrinder

Přímočará a jednoduchá akční řežba která ale umí překvapit. Hlavní hrdina se během filmu promění z nesympatickýho flegmouše na sympatickýho zabijáka a záporák se vzhledem korejskýho Marilyna Mansona mu slušně sekunduje, kupodivu i ta postava transky se povedla. Má to i docela dost hlučný akce hlavně díky tomu že záporák s sebou v podstatě všude nosí věnec granátů přes rameno, třeba ta přestřelka s fízlama byla dobrá ačkoliv tu máme klasický klišé kdy na jednu postavu střílí asi 50 lidí a netrefí se vůbec nikdo. Trochu to pro mě srazil až konec neboť to finální zúčtování končí až moc rychle a navíc scénář trochu zapomněl na to že Vítězslav Tranďák se v jedný scéně chlubil vlastním dítětem ale nakonec do Ameriky odjíždí jen s tim cizím. Až na tyhle detaily je to ovšem stále nadprůměr. ()

Disease

Na akčňák to málo odsejpalo a na rodinné drama zase příliš povrchní. Ale dokoukat se to dalo v pohodě. Výborná muzika. ()

Zombi

Trochu podobné jako Man from nowhere, který je ale lepší. Tady té akce také tolik není, až ke konci se to víc rozjede. Opět je tu linka s dítětem a navíc ještě motiv pomsty hlavního záporáka. 3 hvězdy. ()

TheSpearCZ

Uznávaný jihokorejský scénárista Hong natočil povedený akční thriller, který je sice rutinní záležitostí, ale to mi tu vůbec nevadí. Těží převážně z hlavního herce Hwanga, který tu jede nehorázné bomby, ať už střílí rance nepřátel na styl Wicka nebo jeho emocionální hereckou stránkou. A samozřejmě nesmím zapomenout na Lee-ho, coby řezníka, z kterého chrlilo charisma jako již dlouho z žádného záporáka. Film by rozhodně měl potěšit oblíbence akčního žánru. Lepší 3* ()

cskomando

Souboje drsné, surové až naznačující realitu (místy použité dokonce fast motion). Jednoduchý děj, který je doplněný téměř neustálou akcí, přestřelkami, bojem a dokonce nebude tak úplně happy end. ()

warrenur

Jeden z mierne nadpriemernych klasickych juhokorejskych akcnych thrillerov. Uz vieme, ze ked siahneme na cokolvek od Hong-a, scenaristicky a i rezijne to bude stat za to. Hwang si to tu dava uveritelnejsie, ako jeho nasilnickejsi protipol Lee. Choreografia je od pohladu dost zrychlena a miestami i rusi. Ale na tych 68% to vyda. Mierne deja vu z perfektneho The man from nowhere z 2010-teho. Zrejme to bola i inspiracka. Odporucam. ()

Rathalos

Uz davno som presvedceny o tom,ze Juzna Korea je top v natacani akcnych filmov,radost pozerat,vyborna technicka stranka,perfektna kamera,skvele herecke vykony a bojove sceny ma drzali v uzase,super jazda,na ktoru sa oplati pozerat...:-) ()