Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

Jinpachi

Úžasný Robert Redford, který se ani nemusí snažit a my víme, že mu to stejně zbaštíme. Úžasný sentimentální, ale i občas drastický snímek. Strhující drama, které Vás chytne za srdce a nepustí. Navíc i pohled na mladou, krásnou, talentovanou a rozjíždějící se Scarlett je úžasný. ()

MeggyPas

Další vynikající počin Roberta Redforda, který v tomto snímku už opravdu vyzrál. Mistrovsky postavený snímek s perfektním hereckým obsazením. Vývoj hlavních postav, city, morální štíty, emoce, citlivějším jedincům ukápne sem tam i slza. Navíc skvělá muzika Thomase Newmana - MY TOP TEN!! ()

Martazoe

Ano, je to maximálně romantický film, který má něco do sebe. Na mě ovšem moc dlouhé a chvílemi nudné. Redfordovi se daří navodit atmosféru a nasnímat krásu, která působí do hloubky duše, takže to vnímám jako takovou příjemnou terapii po sérii thrillerů a severských detektivek, které jsem v poslední době hltala. ()

MisaP3

Tenhle film zaujme hodně lidí, i takových, co nemají s koňmi nic společného. O to víc dostal mě, jako majitelku a milovnici koní. Středem filmu sice nejsou koně, ale i práce s mladou hrdinkou a její matkou je stejná, jako s psychicky narušeným koněm - pomalá, klidná, citlivá i rázná zároveň. Tenhle film má pro mě hluboký význam. Ať už původní inspiraci spisovatele Nicolase Evanse Tomem Dorrancem, který s jeho bratrem Billem měli největší vliv na "přirozenou spolupráci" s koňmi, spoluprací Bucka Brannamana, který byl jejich žákem a který předává zkušenosti dál, a to i pro české lidičky a který pro film půjčil některé ze svých koní, nebo to, že i já měla tu "čest" potkat lidmi zničené koně... Tohle je prostě film ve kterém si každý něco najde ()

Maskati

Romantika,romantika a zase romantika! A proč ne ? Někdo někde řekl, že "lidi to chtějí",tak proč jim to nedopřát. A kdo na to není,tak ať kouká na Čelisti nebo Jasona Bournea, co? ()

alienable

Já na tyhle "ubulený limonády" moc nejsem. Přesto přišla ta správná nálada a na konci filmu už nebylo do čeho smrkat. Tohle totiž není nějaká trapná romantická slátanina... Odmyslíte-li si nezbytný patos a necháte se unášet dech beroucí krajinou Montany, příběh vás okamžitě vtáhne a začne bavit. A to hned v několika rovinách. Ani konec nepokazí trapný happy end. I když - jak se to vezme - když zvítězí rozum nad citem, tak to happy end tak trochu je... nebo ne? ()

Rosarka

Viděla jsem film a četla jsem knihu. Mohu porovnávat, neboť jsou to dva příběhy a nejsou zcela totožné, ale jak kniha, tak film, mají své kouzlo a nedokážu říct, co se mi líbí víc. Film prožívám samozřejmě víc, protože jsou tam drsné záběry a emoce jdou více na povrch a jelikož jsem koňák, naprosto soucítím s Grace. Jsem nadšená, že takový film byl natočen, protože metoda Montyho výcviku opravdu existuje a nejen to, ona je účinná a koně to opravdu dokáže napravit. O to více je film skvělý, protože se velice blíží realitě a to já oceňuji. Tenhle film je jeden z nejkrásnějších filmů s koňmi. ()

Siuuu

Pre mňa mal tento film všetko, čo mal mať, resp. všetko čo som od neho čakala - zaujímavý príbeh, drámu, napätie, mystiku aj romantiku. RR aj v pokročilejšom veku mal niečo do seba a táto úloha mu sadla. Za mňa plný počet hviezd. ()