Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

ABC1

Velice dobrý film (ano,....mohl být o trošku kratší!!!) se skvělými hereckými výkony K. S: Thomas,S. Johansson i samotným Redfordem..výborná kamera, krásné prostředí, pěkná hudba..romantické pro mě tak akorát...!!! ()

SantaCruz

Frajer Luke byl frajer, pro mě byl vždycky věrohodnější Butch než Sundance. Nic na tom nezmění "cow-boy" role, kterou si na míru Boby ušil. Připadal mi spíš jako 70 (Karel) s nalepovacím chrupem, kterým oslňuje kde koho, včetně o 24let mladší Kristin Scott Thomas. Místy i nesmyslné dialogy. ()

Leni23

Romantika jak má být. FIlm pomalejšího rázu, přesto se mi na něj koukalo s lehkostí. Film se nevnucuje, ale i tak jsem nebyla schopna se od filmu odtrhnout. Povedený kousek. ()

LucinkaMyska

Film mého dětství, na který jsem si nedávno s nostalgií vzpomněla. Po opětovném shlédnutí mohu opět jen pokývat hlavou a znovu si uvědomit nesmyslnost moderní uspěchané doby a snít o farmě s koňmi uprostřed ničeho..krásné připomenutí, i když místy kýčovité. Život sám je občas kýčovitý až kam. ()

Bogrant

Nikdy ma tomto filme veľmi nechytila tá klasická romantická línia, ktorá ani na oko nevyzerala veľmi prirodzene. Odhliadnúc od nej a od tej sakramentsky dlhej stopáže, je však Zaklínač koní film, ktorý vtiahne a pohltí bez väčších problémov. Čo je zásluha najmä prekrásneho prostredia Montany a precíznej a decentnej Redfordovej réžii, ktorý to s koňmi vie zdá sa rovnako dobre, ako s ľuďmi. ()

Kubakomi

Je mi líto, že tenhle film hodnotím "pouze" třemi hvězdičkami, ale nedá mi to... Před kouknutím mi bylo řečeno, že se jedná o film o koních.. Bohužel, není to pravda. Scén s koňmi je tam opravdu málo a 90 % snímku tvoří přeromantičtělé tvoření vztahu mezi Redfordem a Thomasovou, a vůbec bych se nezlobil, kdyby byl film o hodinu kratší.. Na to jsem bohužel nebyl připraven. Na druhou stranu, kdybych o tom věděl, asi bych se na film ani nepodíval, protože romanťárny nejsou nic pro mě. Pryč se subjektivitou ale. Zaříkávač koní je natočený fantasticky, postavy jsou napsány tak, jak by se mohla většina filmařů učit a já se nedivím, že má tento film tolik fanoušků. Ale bohužel, pro mě to nebylo tak záživné. Filmy o koních zbožňuji, ať už to je Secretariat, Ruffian nebo Rychlej Stripes.. Na těch ostatních filmech mě ale baví to, že si vytvořím nějaký blízký vztah ke zvířeti. Tady se tak nestalo a opravdu, snímek se zaměřil hlavně na postavy. Co musím ale pochválit, je soundtrack, díky kterému bych možná někdy v budoucnu mohl dát filmu ještě jednu šanci. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na výkon samotného Roberta Redforda, který znovu potvrzuje svou hereckou jedinečnost. Já ho prostě zbožňuju. ()

Yara

Tento film si kdykoliv rád pustím a to především pro atmosféru Montany a okolí. Redford ve filmu myslím povedeně vylíčil dva rozdílné životy, (v New Yorku a Montaně) i rozdíly v charakterech jednotlivých postav (právník a rančer). Nevím proč, ale v závěru si vždycky lámu hlavu nad tím, jak může hlavní hrdinka tak dlouho strávit se svým koněm, aby k sobě našli cestu zpět a když se to podaří, nechá ho tam a letí zprátky bez něj letadlem. Nemůžu prostě jen uvěřit tomu, že to vzniklo uměle kvůli poslední scéně. To je to jediné, co mi na celém filmu trochu vadí. Asi jsem ale velký detailista. ()

Nila

příjemná krajina, krásný koně, zdařilé herecké výkony a romantický příběh... takový balzám na duši ()

radostR

Robert Redford odvedl skvělou práci - je výborný jako režisér a tradičně jako herec ( nelze popřít, že roli si tak trochu šil na míru). Ostatně herecké výkony všech hlavních přestavitelů (včetně koně) jsou velmi přesvědčivé. Mladičká Scarlett Johansson na sebe upozornila v tom nejlepším slova smyslu. Film nepostrádá silné okamžiky, je plný krásných přírodních scenérií ( možná je toho až příliš, ale proč se nepokochat ), má výbornou kameru a hudbu. Chytne a nepustí. I přes jistou rozvláčnost se k němu člověk touží vrátit - a vrací se. ()

bocmannka

Tady budu trochu oponovat některým komentářům, ale vyjádřím se jenom k mému názoru a hodnocení na film, tento film ale prostě musím oznámkovat 5 *, i když byl poměrně dlouhý, některé pasáže tam byly téměř zbytečné a děj bil trošku do očí, za tohle mu rozhodně hvězdičku neuberu. Zaříkávač koní patří k mým nejoblíbenějším filmům, jak kvůli tématu s koňmi, přírodě, tak i Robertem Redfordem a Scarlett Johannson, kteří předvedli úžasné herecké výkony. Také musím dát ještě takové bonusové plus za některé provedení scén, např. úvodní dopravní nehoda s koňmi (jak již zde zmínil golfista), která byla úžasně zpracovaná. A když ještě Thomas Newman kouzlil, tak není co dodat. ()

bocy

Tak toto bola teda kravina... Čakal som nejaký mystický prvok ohľadom liečenia zraneného koňa a našiel som tam akutát trápnu romantickú zápletku... Akurát musím pochváliť veľmi pekné scenérie a to je tak všetko :D ()

Vevy

Film je to moc hezký. Alespoň co se týká příběhu dívky a koně. Jeho i její uzdravování a sebeuvědomování. Škoda jen té až příliš dlouhé stopáže a taky toho, že se tam musela nacpat romantika, nenaplněná láska a tyhlety kýčovitě zbytečné věci. Podle mě to tam vůbec nemuselo být a film by vůbec nic neztratil. Naopak. Nehledě na to, že postava maminky je mi tak strašně nesympatická, že na všechny romantické scény jsem si odcházela radši uvařit kafe .... ()

Alesss

Je to velmi, velmi osobní a proto ne až tak objektivní. Jenže – kdo četl knihu Nicholase Evanse, kdo má rád krásu koní a kdo zná neskutečnou malebnost přírody Montany, musí mi dát za pravdu, že tohle je neskutečně nádherný film. Redford přesně vystihl předlohu (byť si ji překopal k obrazu svému nebo spíš k naturelu rozmazleného amerického diváka), o jeho hereckém umu ani nemluvě. Scott Thomasová a čtrnáctiletá Johanssonová mu více než zdárně sekundují a hudba Thomase Newmana – to je třešnička na dortu. Jdu si to pustit znovu… ()

liborzel

Tenhle film je fakt síla.Psychologicky ohromně silný příběh o tom,jak lze obrovskou trpělivostí a vůlí dokázat vyléčit koně i jeho jezdce hlavně psychicky.Skláním se před lidmi,kteří dokáží něco podobného jako Tom.Kéž by jich ale bylo na světě víc.Robert Redford dokázal,že je vynikající nejen jako herec,ale i jako režisér.Spolu s Clintem Eastwoodem je Robert Redfort můj nejoblíbenější herec.Sympaťák každým coulem.Nevím,že by někdy jako herec natočil nějaký špatný film.Tento film mu byl doslova šitý na míru-Redford byl tak věrohodný,až se zdálo,že se neživí jako herec,ale že skutečně pracuje jako odborník u koní.Celé to sice mohlo působit zdlouhavě-ale o to přesně jde-jen trpělivost a vytrvalost-nesmí se spěchat na koně,ani na jezdce.Prostě nádherný film z nádherného prostředí. ()

Thoman

Někdo se mě zeptal, jestli je tento film podle skutečné události. S cynickým uspokojením jsem odpověděl, že samozřejmě, jenže v reálu to bylo mnohem romantičtější, zaříkávač měl mnohem blonďatější vlasy a modřejší oči a té malé nevychované slepici úplně nakonec narostla nová noha...Tento film je sladký, jako cumel a nejvíc nejmoc americký - ale s tím, že si bere jen ty nejhorší klišé. Matka lvice bojovnice, která nenechá utratit koně, který evidentně trpí, protože jí nepatří??? Ale jděte! Hvězdy dávám za scenérii a hudbu. ()

Mana

Duchaplný kousek. Zajímavá scenérie, herci i scénář. Uklidňující a zdrcující zároveň. Nádhera přírody. **** ()

Sanyla

Musím říct, že Robert Redford zabodoval. Alespoň pro mě má neuvěřitelné charisma. A příběh celkově je zvláštní (v pozitivním slova smyslu). Scéna, kdy Pilgrima pokládá pro Grace na zem je velice emocionální. ()

Jinpachi

Úžasný Robert Redford, který se ani nemusí snažit a my víme, že mu to stejně zbaštíme. Úžasný sentimentální, ale i občas drastický snímek. Strhující drama, které Vás chytne za srdce a nepustí. Navíc i pohled na mladou, krásnou, talentovanou a rozjíždějící se Scarlett je úžasný. ()