Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

MeggyPas

Další vynikající počin Roberta Redforda, který v tomto snímku už opravdu vyzrál. Mistrovsky postavený snímek s perfektním hereckým obsazením. Vývoj hlavních postav, city, morální štíty, emoce, citlivějším jedincům ukápne sem tam i slza. Navíc skvělá muzika Thomase Newmana - MY TOP TEN!! ()

Martazoe

Ano, je to maximálně romantický film, který má něco do sebe. Na mě ovšem moc dlouhé a chvílemi nudné. Redfordovi se daří navodit atmosféru a nasnímat krásu, která působí do hloubky duše, takže to vnímám jako takovou příjemnou terapii po sérii thrillerů a severských detektivek, které jsem v poslední době hltala. ()

MisaP3

Tenhle film zaujme hodně lidí, i takových, co nemají s koňmi nic společného. O to víc dostal mě, jako majitelku a milovnici koní. Středem filmu sice nejsou koně, ale i práce s mladou hrdinkou a její matkou je stejná, jako s psychicky narušeným koněm - pomalá, klidná, citlivá i rázná zároveň. Tenhle film má pro mě hluboký význam. Ať už původní inspiraci spisovatele Nicolase Evanse Tomem Dorrancem, který s jeho bratrem Billem měli největší vliv na "přirozenou spolupráci" s koňmi, spoluprací Bucka Brannamana, který byl jejich žákem a který předává zkušenosti dál, a to i pro české lidičky a který pro film půjčil některé ze svých koní, nebo to, že i já měla tu "čest" potkat lidmi zničené koně... Tohle je prostě film ve kterém si každý něco najde ()

Maskati

Romantika,romantika a zase romantika! A proč ne ? Někdo někde řekl, že "lidi to chtějí",tak proč jim to nedopřát. A kdo na to není,tak ať kouká na Čelisti nebo Jasona Bournea, co? ()

Justy Kulová

Hned, co film začal, měla jsem neskutečné nervy na Grace a i její přítelkyni. Možná proto mě tato postava později nijak nezaujala a připadala mi pouze jako rozmazlený dítě, který si ve filmu nezahrálo žádnou roli. Dále se mi nelíbilo, že film začal tak, jak měl - film o koni, poměrně dobrý a ne nijak zdlouhavý začátek, ale pak se to dobralo do jakési fáze milostného klišé, které nakonec skončilo ještě hůř, než celý tento film probíhalo. Kam se tím chci dostat? Viděli jsme víc scének milostného dramatu, než scének, o které skutečně šlo, tedy scény, kdy se kůň léčil a zotavoval, postupně získával větší důvěru apod. Chci tím říct, že jsme v podstatě nic neviděli, s koněm to šlo hrozně rychle a na přeskáčku. Nevím, jestli to museli tvůrci prostříhat a tyhle scény odstranit, aby se vešli do jakési časové tísně, nicméně tohle je za mě velké mínus. Ale abych filmu jen nekřivdila, opravdu jsme viděli několik scén, které dokonce i mě, necitu, dovedli k pláči. A film byl poměrně zajímavý a nebyla scéna, u které bych si řekla, že ho chci přepnout. ()

alienable

Já na tyhle "ubulený limonády" moc nejsem. Přesto přišla ta správná nálada a na konci filmu už nebylo do čeho smrkat. Tohle totiž není nějaká trapná romantická slátanina... Odmyslíte-li si nezbytný patos a necháte se unášet dech beroucí krajinou Montany, příběh vás okamžitě vtáhne a začne bavit. A to hned v několika rovinách. Ani konec nepokazí trapný happy end. I když - jak se to vezme - když zvítězí rozum nad citem, tak to happy end tak trochu je... nebo ne? ()

Rosarka

Viděla jsem film a četla jsem knihu. Mohu porovnávat, neboť jsou to dva příběhy a nejsou zcela totožné, ale jak kniha, tak film, mají své kouzlo a nedokážu říct, co se mi líbí víc. Film prožívám samozřejmě víc, protože jsou tam drsné záběry a emoce jdou více na povrch a jelikož jsem koňák, naprosto soucítím s Grace. Jsem nadšená, že takový film byl natočen, protože metoda Montyho výcviku opravdu existuje a nejen to, ona je účinná a koně to opravdu dokáže napravit. O to více je film skvělý, protože se velice blíží realitě a to já oceňuji. Tenhle film je jeden z nejkrásnějších filmů s koňmi. ()

Siuuu

Pre mňa mal tento film všetko, čo mal mať, resp. všetko čo som od neho čakala - zaujímavý príbeh, drámu, napätie, mystiku aj romantiku. RR aj v pokročilejšom veku mal niečo do seba a táto úloha mu sadla. Za mňa plný počet hviezd. ()