poster

Zaříkávač koní

 • USA

  The Horse Whisperer

 • Slovensko

  Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

 • igi B.
  ***

  No jo no jo no jo... Tři a půl hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Už za tu krásu koní a přírodních scenérií (K.S.T. nevyjímaje :-) Škoda jen toho zbytečně příliš mnoho romantického. Mohlo to být takové zdařilé komorní drama, ale asi to chtělo moc vydělat. Ale takový je UŽ holt R.R. na stará kolena. Určitě je však tenhle film víc než průměrná hollywoodská romantika! Přetěžko se hodnotí. A tak - jak už musím zaokrouhlovat, tentokrát to ani ta krása nezachrání. Ale jak říkám - tři a půl!...(27.12.2005)

 • Anderton
  ***

  Škoda, že je zaklínač koní tak dlhý. Vždy si divák rozmyslí, či sa pustí do takéhoto dlhého filmu, ak nie je priamo ohúrený jeho témou. Ale zafungovalo meno režiséra a film bol veľmi úspešný. Mne sa celkom páčil, asi onou poetickou romantikou či naopak, ktorú práve jeho dĺžka ešte umocnila. Pekný film pre romantické ženské duše, ktorý neurazí ani chlapov, ale asi ich ani nerozplače. Raz stačilo.(21.1.2013)

 • swamp
  ****

  Pozvolna vyprávěný dramatický příběh o neštěstí dívky Grace (hraje ji třináctiletá Scarlett Johansson) při vyjížďce na koních se svou kamarádkou a následném vypořádáváním se s traumaty (jak dívky, tak koně). A pomoci může jedině Robert Redford, který však zamotá hlavu matce Grace (Kristin Scott Thomas), čímž se žánr drama pozvolna přesune do romantické roviny.(10.10.2012)

 • nervoznideda
  *****

  170´ uteklo tak rychle, Redford zanechá po sobě tak nádherné filmy na které se mohu podívat kdykoli, není sám frajerů je mnoho jen si umět vybrat koho a kdy no coment deda :-) PS jak čtu tak jsou výhrady ke Kristin Scott Thomas, otázka proč si ji vybral Redford jako hlavní hérečku k sobě , je skvělá začínám ji milovat deda :-)(22.8.2016)

 • tron
  ****

  „Ja viem, kam išiel." – „Ale ty tam za ním ísť nesmieš." Jemne hollywoodsky tupý, zato vizuálne podmanivý a príbehovo silne liečiteľský epos o zranenom dospievajúcom dievčati a jej šialenom koníkovi, ktorý takmer putoval na bitúnok. Nevierohodná romantická línia pácha na predsa len troška pridlhom (170 minút) filme fyzické pošramotenia, ale vďaka prvotriednemu hereckému obsadeniu (tradične charizmatický Redford, mladučká Scarlett Johanssonová, vtedy ešte znesiteľná Kristin Scott Thomasová, v podporných roličkách Cooper, Neill a Wiestová), podmanivej montanskej prírody a inteligentnej pevnej ruky pána režiséra hodnotím ako nadpriemer, hoci s prižmúrenými očami. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/185756/Zaklinac-koni-80.html(30.10.2004)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy „Zaříkávač koní“ od Nicholase Evanse. (J-o-k-e-r)

 • - V knize je Pilgrim hnědák. (Karlos80)

 • - Natalie Portman odmítla kvůli divadelní roli na Brodwayi. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace