Impérium se snaží vylákat Obi-Wan Kenobiho. (Disney+)

InJo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to vypadá, že jediným trumfem tvůrců byla Třetí sestra (o co, že dostane vlastní seriál). Docela málo na nejočekávanější hraný SW seriál… Těšil jsem se na to, ale je to jedna velká scenáristická bída, navíc nevýrazně zrežírovaná. Jestli poslední díl nabídne i něco víc než jen druhý (chabý) souboj Obi-Wana s Vaderem zakončený dalším Obiho útěkem na poslední chvíli, budu to (možná) považovat za zázrak. Ach jo. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedním z častých zkratkovitých rozhodnutí bývá moment, kdy v průběhu seriálu začne divák vytýkat díry v ději a nejasnosti, kdy je přitom jasné, že seriálu zbývá ještě nějaký čas a všechny ty nejasnosti a záhady se mohou časem smysluplně vysvětlit. U předposlední epizody Obi-Wana Kenobiho tak tomu v pár bodech je, semifinále ovšem přitom nepůsobí čistě jako damage control. Jedno skvělé rozhodnutí za všechny v rámci této epizody? Vsadit hned na začátku na zásadní flashback, rozsekat ho na několik pasáží a následně ho celý dovést do smysluplné pointy, který navíc dokáže zalepit jednu údajnou nedotaženost, která pramení už z původních Star Wars. Háček pochopitelně spočívá v tom, že ne všem fanouškům bude výsledek vyhovovat, finální rozuzlení této jedné stěžejní záhady ovšem více vypovídá o duchovním směru Jediů. A i díky tomu se dá v průběhu více a více pochybovat nad tím, co vlastně definuje pravého fanouška Star Wars. Mnoho elementů zůstává při starém. Z Dartha Vadera jde nadále ten pravý respekt, který by z něj jít měl (především ve dvou stěžejních momentech), Ewan McGregor dokáže charakter Obi-Wana Kenobiho prodat i při mlčení skrz pouhá gesta v obličeji a v režii Deborah Chow je tam pořád cítit ta pravá esence Star Wars. Akce je v případě 5. epizody ještě o poznání zajímavější a solidnější, klíčové je ovšem vyvrcholení s charakterním obloukem Revy.  S novým odhalením ohledně Revy se rázem objevuje tak trochu jiný pohled na Rozkaz 66, především se na ní dokládá, že si Obi-Wan Kenobi očividně vyčítá existenci Dartha Vadera, přitom sám v duši bojuje s tím, že by měl být Vader zavražděn. Přesně takové drama se dalo od seriálu očekávat a díky skvělému McGregorovi se to zoufalé rozpoložení skutečně dokáže naplno předvést.  Dva stěžejní souboje se světelným mečem mají prozatím nejlepší choreografii v rámci celé minisérie. Satisfakci dodává už jen Darth Vader, pro kterého je další souboj jen denním chlebem, zatímco jeho protivník se s ním utkává s pocitem toho největšího hněvu a touze po odplatě. Vader díky tomu pořád dokáže působit jako nezastavitelné zlo, největší sílu má ovšem moment, kdy si Vader uvědomí v čem pořád dělá tu zásadní chybu. Jedna stěžejní věta ve Star Wars: Nová naděje rázem dává naprostý smysl. V rámci páté epizody je výrazná poměrně hravá kamera, která v mnoha momentech nestojí na místě. Záběry z bitevní scény díky tomu působí věrohodně chaoticky, hodně tomu všemu napomáhá i nadále solidní soundtrack šikovné Natalie Holt. Stěžejní jsou ovšem jednotlivosti, které dokazují, že o Star Wars skutečně pořád pečují lidé, kteří je mají rádi. Platí to i o režisérce minisérie Deborah Chow, v jejich rukách minisérie Obi-Wan působí nadále povedeným způsobem, kdy jen stačí doufat, že finále nebude obřím zklamáním. Negativisti 1. kategorie si ovšem určitě něco najdou.... ()

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obi-Wan si oklepal z pláštíku MEH a konečně se zúčastnil epizody, která se dá nazvat dobrou! Jistě, opět tu máme otravné voloviny i srandovní klišé, ale za tím vším se konečně odehrává něco, co má napětí, zvraty a vývoj. I ta akce byla chvílemi cool (nebo aspoň skorocool). Prostředí sice tentokrát nepotěší a hudba je vyloženě strašná (bezradné instrumentální bouření, jímž se Natalie Holt Williamsovi nepřibližuje ani na dohled), ale v kontextu předchozího dění bych tady navzdory relativní banalitě zpracování vyplivl opatrnou sedmičku. May the force be with poslední epizoda! ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Flashbacky jsou esencí toho, čím tahle show měla být už od počátku – o konfliktu Obi-wana a Anakina, ne o redemption arcu Revy (a ano, souhlasím, to digitální omlazení by protentokrát fakt prospělo, ale to už je naprostá marginálie). Sice se mi líbila ta syrovost, jakou je pojatá ta nefalšovaná antagonistická osobnost Vadera, ale celému seriálu pořád něco chybí – což není moc dobrá vizitka. Tvůrci opět jedou na jistotu a mně fakt láme srdce, že ten lazy-writting a ta sterilní low-budget režie (paradoxně od nejbohatšího korporátu) celý zážitek tak extrémně kazí. Hodně tomu nadržuju, a to mě taky upřímně netěší. ()

AllShallFall

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásné vzpomínky na staré díly. Škoda jen že na Anakinovi bylo vidět to staří. Nebyl to padawan, jak jsme ho znali, ale i tak to byla vzpomínka krásná. Rovněž se mi líbil původ Třetí sestry. To, že všichni inkvizitoři byli kdysi Jediové, to víme. A návrat Veleinkvizitora na scénu se dal očekávat. Ne sice takto, ale přijít musel. Protože bude figurovat v příběhu následujícím seriálu Rebels. Někdo si řekne, že je divné, že nezemřel po propíchnutí mečem. Ale všichni víme, jak osoby citlivé na Sílu dokáží vzdorovat a přežít. Navíc, kde je napsáno, že tím mečem byly zasaženy životně důležité funkce. Anakin také přežil a byl doslova rozsekán a spálen, proto je z něj Darth Vader. Všichni se opírají o to, že ve starých dílech určité postavy zemřeli, ale svět Star Wars má vzdy zadní vrátka. Smrt nikdo z diváků nemůže a nikdy nemohl potvrdit. Tak jako když Boba Fett spadl do tlamy Sarlaca, sanci na přežití musel mit, když měl mandalorianské brnění a to bylo z beskaru. Tím neprojede ani světelný meč. Vzpomeňme, že Jango Fett zemřel useknutím hlavy. Zraněn byl životně a v místech, kde beskar nebyl. Dalším poznatkem, velmi známým, jsou přestřelky, kde vzdycky padá protivník a nikdy ne hrdina. Hrdinská strana odolává, zatim co v našem případě vojáci Impéria, padají jako švestky. Čistě logicky je jasné, že se děj bude soustředit na hrdiny a ti musí být viděni, jak se z té zlé situace dostávají. Divák si může domyslet, že je přece jasné, že při tak velké přestřelce musí padnout někdo i na te hrdinské straně. Myslím, že tady spousta lidí lpí na úplně zbytečných detailech a neocení to podstatné. V úvahu vezmu Episodu IV, kde Leia věděla a znala Obi-Wana Kenobiho a Luke ho znal jako Bena Kenobiho. Stejně tak jako když Darth Vader cítil Obi-Wana a i později říkal Lukovi, že ho Obi-Wan cvičil. Má to smysl. Celý ten seriál má smysl. Za mě ano a já jsem spokojený. Myslete si co chcete. ()