Pouze zvěř

• Francie Seules les bêtes (více)

Pohřešuje se žena. Po sněhové bouři bylo její auto nalezeno na cestě na náhorní plošinu, kde se snaží přežít jen několik odlehlých farem. Zatímco policie nemá žádné stopy, pět lidí ví, že jsou spojeni s jejím zmizením. Všichni mají svá vlastní tajemství, ale nikdo z nich netuší, že celý příběh začal daleko od této hory bičované zimními větry, na jiném kontinentu, kde neustále svítí slunce a kde chudoba nebrání touze určovat své vlastní zákony. (Cinemax)

Strandmon

Celkem slušně propletaná psychárna, ovšem s šíleně vleklým začátkem, což zavinilo absenci jakéhokoliv napětí. Celkem škoda, že tvůrci nedokázali nasadit trochu rychlejší tempo, protože vymyšlené to je opravdu zajímavě. ()

woodsman

co ti jebe dokonalost fakt pecka do poslednej sceny neskutocne paradne prepojene ten debil ho mal v tej afrike zabit vsetko kvoli nemu spina napinave do poslednej sekundy toto je filmarcina ()

Wyder

Na francouzský filmaře (a hlavně scénáristy) už je ten lockdown delší, než by měl bejt... Snad pomůže to očkování, protože tohle se nesmí opakovat! :) ()

Rockerman

Způsob natáčení, kdy stejnou situaci či událost můžeme vidět ze dvou, někdy i více pohledů mám moc rád. Trochu mi to připomnělo Iňárritův Babel a to i těmi souhrami náhod. Hezký spletenec osudů několika lidí, který pak do sebe pěkně zapadne přece jen postrádá kvality výše uvedeného filmu. ()

Razzor_82

Pouze nudný béčkový thriller. Film bez napětí a momentu překvapení. Pomalu se rozplétá s vlivem hodně velkých náhod. Čekal jsem nějaký drsný a temný příběh ale tohle byla prostě nuda a vážně nepomůže ani druhá půlka filmu. 4/10 ()

katmandzoo

Zaujímavý počin, ktorý spôsobom, akým je vyprávaný, do istej miery pripomína film Memento. Príbeh je vyskladaný ozaj pútavo a s pribúdajúcimi minútami vysvetľuje, ako pekne do seba jednotlivé scény zapadajú a čo spája hlavných protagonistov. Ak by nebol záver tak klišoidný a predvídateľný, tak asi dám plné hodnotenie. Takto "len" služných 4/5. ()

John80

Plagát pútavý ale samotný film slabý, prepletenec príbehov ,čakal som viac podľa plagátu, Minimum napätia ()

Shaleman

Překvapení. Pomalu plynoucí drama, které by se těžko dalo nazvat thrillerem, jehož hlavním hybatelem je láska, kterou se snažíme najít, doufáme v ní a mockrát nám nakonec unikne o jednu náhodu. Propletení jednotlivých osudů do finálního celku pak funguje jako skvělý katalyzátor věcí minulých. Baví mě přemýšlet, jak by to asi pokračovalo, kdyby nepřišli závěrečné titulky. Není viníků ani obětí, jen uvěřitelných nešťastných lidí hledajících to své štěstí. V tomto případě však na rozbité rozbité cestě. ()

rivah

Propletenec vztahů, v první části se to vleče, v druhé je to divočejší. Ale překombinované, běloši i černoši. ()

ANTYCHRYST

Od první minuty neskutečně vymyšlený každej kousek příběhu.. Samozřejmě jsem vůbec nechápal ale postupem času to začíná dávat smysl.. :) klobouk dolů před tím kdo tento scénář vymyslel.. Opravdu Husarsky kousek.. Až do konce jsem čekal jak to dopadne.. V rámci žánru ultrapromysleny thriller jednoznačně 100% hodně dlouho jsem neviděl něco takhle promyšleneho a dotahnuteho do konce.. Celé 2 hodiny je se na co koukat a o čem přemýšlet :) ()

curil

Výborný thriller, který mě udržel téměř celé dvě hodiny v napětí. Prostě Francouzi v poslední době už poněkolikáté zabodovali filmem temným jako bouřlivá noc kdesi na úpatí Pyrenejí. Opět zaujala italská herečka Valeria Bruni Tedeschi, s věkem stoupá i její herecké umění. ()

SAINTS

Velmi kvalitny film, v ktorom zločin suvisi s postavami a spravanim sa protagonistov.Je to študia ludskeho spravania,sklamania,posadnutosti,melancholie a ctižiadosti.Je to dobre nastaveny pribeh vyrozpravany z rôznych uhlov pohladu.Ambiciozny film,ktory sa sklada z piatich hlavnych postav a odohrava sa na dvoch kontinentochPribeh je komplikovany a v tom je jeho krasa.Na konci všetky kusky skladačky do seba zapadnu.Skvela kriminalna drama. ()

riza-do

Ponurá zimní atmosféra, únavně pomalé tempo a zmatečný způsob vyprávění začne dávat smysl až někdy za půlkou filmu, kdy se kruh příběhů jednotlivých postav začne uzavírat. Pak srdíčko diváka konečně zaplesá. Příběhy i postavy jsou zajímavé, každé jiné, dost na to, aby o každém z nich mohl být samostatný film. Přesto mají tolik společného.. ()

mirkath1

Tak tyhle skládačky mám ráda, ačkoli tady mě pomalé tempo vadilo. Kdo má rád filmy s touto vlastností luxusní film je Crash ()

DonBraso

Kdyby ta první půlka se nehledala a nevypadala tak jak vypadá,tak dávám klidně i plnou palbu.Protože příběhy jsou samozřejmě propletené,ale to člověk zjišťuje až postupem a třešinka na závěr je celý příběh s názvem Marion.To je přímo lahůdka filmařského řemesla,který spíš dramatizuje o parník někam jinam,než možná snímek chtěl říci.Takhle skvěle udělaný průřez síťového teroru na mužský city jsem dlouho neviděl.Vlastně to má přesah i života dneška,kdo vlastně vězí v tom virtuálním pozlátku,který je na druhý straně.A on frajer z Afriky :)Za tohle tleskám,protože pak to krásně navazuje na kompletní příběh,který je protkán řadou náhod.Jen říkám škoda začátku,protože to člověka úplně nerajcuje,až se může zdát,že vlastně vidí lacinou kriminálku se zvláštním případem,ale od Marion doopravdy snímek nabere obrátky a je z toho vlastně úplně jiný film.Sice úplně se vykašle na pár postav,které úplně z filmu zmizí,ale konec krásně lakonicky ukáže,že i chlap může být dobrým kumštýřem:)85% ()

Mamutol

Příběh je divákovi od začátku servírován tak, že postupně odkrývá jednání a chování postav. V každém dalším záběru se dozvídáme, proč se stalo to či ono. Propletení příběhů je sice zajímavé, ale jak se to celé stočilo mezi chatující černoušky a na některé postavy se tak nějak pozapomnělo, tak to začalo stát za prd a nebavilo mi to. Ale scénář je dozajista velmi dobře propracovaný, o tom žádná. ()

MT_Y

Koukal jsem na to jen proto abych důvod mrtvé ženy viděl sice skoro u konce, ale důvod byl jasný prakticky poměrně brzy, zemře ještě trapné, a to co vypadalo že z toho vznikne super nějaký spojení tak nic nuda... Během většiny filmu bych dal skoro i plný počet, ale pak mě to tak zklamalo že to u mě spadlo úplně dolů.... Konec poslední scéna, jo ta jediná byla jako k smíchu no.... 2/10 - - - > 1 hvězda ()

daleba

Tohle se muselo stát, jinak nechápu, jak by to někdo mohl vymyslet :-) A opět se rýpnu do místních šášulů, kteří prdnou jednu hvězdičku, aniž by film viděli celej. A ještě se k tomu dementi přiznaj... To mi hlava nebere! ()

Tr0nic

Parádny thriller, síce trocha pomalší, ale to vôbec neprekáža. Rozuzlenie sa tiež dá predpokladať trochu skôr ako príde, ale ani to neuberá na tom, že na jedno zhliadnutie sadne akurát. ()