Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

barny120

Krásna reklama. Pekná propaganda, ako za čias Lenina. Jedného pápeža nik nemá rád, druhého všetci milujú, aj záhradník v pápežskom sídle. Vo filme odznie pár fráz štýlu "Nehľadajte za tým sprisahanie", snímok chce navodiť dojem že pápež odstúpil sám len preto že ho nikto nemá rád. Film sa snaží zlahčiť spoluprácu nového pápeža s argentínskym diktátorom, aj navodiť dojem že dnešný liberalizmus je super, veď ho podporuje aj nový pápež. To je film, no v realite pápež František nedávno agresívne odstrčil veriacu ženu. Je to inšpirované skutočným príbehom, no verím že skutočné z toho je len to že pápež odstúpil, nič viac. Keď sa však odosobním od propagandy, tak film sa dá pozrieť, má príjemný spád. ()

NinetyOne

Příjemné překvapení v podobě poutavého příběhu ze zákulisí každodenního života hlavy římskokatolické církve. První polovina filmu zřejmě zaujme víc, než ta druhá (vyjma konce), ale velmi příjemný celkový zážitek pro nezaujatého a nic netušícího diváka Netflixu. Perfektní výběr a výkon dvou hlavních postav, jejichž ztvárnění Papeže (či Papežů) jsem oběma skutečně uvěřil, obzvlášť když se před filmem či po něm podíváte na skutečného Benedikta XVI. Snímek zřejmě měl za úkol u mladého publika "zpopularizovat" katolickou církev, ale na druhou stranu jsou během filmu mnohokrát zmiňovány i stinné stránky církve. Nebýt poněkud otravných flashbacků do minulosti argentinského Bergogliho, hodnotil bych kladněji. 70% ()

Benigni

Místy úsměvný konverzační film mi svou "repotrážní" formou moc nesedl. Musela jsem se u sledování hodně přemáhat, abych se na to soustředila. Díky krásným lokacím a špičkovým hercům film funguje a myslím, že Pryce si nominaci na Oskara plně zasloužil. ()

Martin.Zahra

Skvělý film s excelentními výkony Hopkinse a Pryce. Tím spíše je nebezpečné jeho gró. Film je totiž velice silně poplatný aktuálním radikálně levicovým náladám a politické korektnosti, které momentálně ovládají především Kanadu a USA. Portrét Benedikta XVI. jako zkostnatělého starce s předpotopními názory, který nakonec prozře, není více než pohádka nezakládající se na žádných faktech. Naproti tomu „progresivní“ František s názory hraničící s komunismem je veleben. Nemám s fikcemi žádný problém, musí však být jasné, že se o fikci jedná. Text na začátku filmu „inspirováno skutečnými událostmi“ mi tak přijde silně zavádějící. Navíc prostřihy scén ze skutečného života papežů přidávají filmu kredibilitu, jež není zasloužená. Podsouvání „správných“ názorů navíc není děláno nijak okatě, což jen zvyšuje nebezpečnost. Asi není náhodou, že scénář napsal Anthonym McCartenem, autorem o rok starší Bohemian Rhapsody, která byla skutečnými událostmi inspirována toliko jmény (přeháním, leč ne tolik). Dva papeže tak považuji za výborný film, který by dost lidí nemělo vidět. Škoda. ()

Doomkraton

Za mně jde o skvělý dokumentární film o lidech, který na první pohled nemají moc společného a nakonec najdou společnou řeč. Snímek sice naznačuje kdo je zlý a dobrý, ale ději to moc neuškodilo. Herecké výkony Johnatana Pryce a Anthonyho Hopkinse jsou pro mně naprosto dokonalé. Jednu hvězdu ale strhávám za přílišnou sentimentalitu. ()

Lalaith22

Trailer k filmu nastavuje trochu jiná očekávání, ale i přesto zajímavý film. Je potřeba se připravit na to, že je velmi upovídaný a někdy až nudí. V každém případě dokoukejte do konce protože poslední scéna, kdy se Hopkins a Pryce společně dívají na fotbal je nejlepší. ()

A_Shearer

Hezký film se sympatickým Františkem a až překvapivě "lidským" Benediktem. Navzdory tomu všemu jsem poněkud rozpačitý, ten film až příliš hladil po srsti. Bezskrupulózní Vatikán opravdu není selanka, kde se největší spor odehrává mezi introvertním zastáncem starých pořádků a odvážně nekonvenčním Františkem. ()

stuj

Čekal jsem víc. Herci byli skvělí, jenže některé momenty už tolik ne. Zajímavost děje je dost kolísavá. Od začátku až do téměř poloviny filmu jsou obě hlavní postavy dost "černobílé": Benedikt XVI. vykreslen jako zkostnatělý a upjatý děda vs. František jako moudrý a pohotový muž z lidu, který dává ty správné odpovědi. Obojí působí málo uvěřitelně. Zajímavost opět stoupne, když Benedikt XVI. Františkovi sdělí své úmysly. S tím se však náhle začne měnit i Benediktovo chování. Najednou už není tím upjatým dědulou... Postava Benedikta prostě působí hodně nepřirozeně a ani skvělý Anthony Hopkins to nezachrání. Koukat se dalo, herci byli super, ale na 4 hvězdy to přeci jen nedosáhne. O kousek. ()

Bavary

Tenhle film byl pohlazením na duši. Laskavým a lidským zobrazením církve. Jak napsal ve svém komentáři wooozie, i kdyby se Anthony Hopkins a Jonathan Pryce bavili o loupání brambor, v jejich podání je to dokonalý herecký koncert a mě by stejně bavilo se na ně dívat. Po skončení filmu a zjištění si více reálných zkušeností jsem si jen trochu posteskla, že se to ve skutečnosti takto neudálo. ()

Fragonar

Ve stručnosti, neboť vše, co chci říct, už se rozpíná přes mnoho jiných komentářů: Ano, velmi se mi líbí Dva papežové ve své až meditativní pomalosti, která tu vůbec není na škodu. Naopak. Je to slast, smět si na chvíli odpočinout od divoce a agresivně klipovitých snímků, které na divákův mozek působí podobně jako explodující šrapnely a kterými současná kina jen přetékají... Kdo čeká nějakou zásadní, velkolepou zápletku, která ho zvedne z křesla, nedočká se. Žádné prudké smeče přes síť, spíše příjemně zvládnutý pingpongový zápas, kdy malý bílý míček ťuká v pravidelném rytmu jako kyvadlo hodin - a ano, hrozí zde, že zatímco jednoho diváka pohladí svým delikátním pohybem po duši, druhého uspí. Nepochybuji, že tento film neocení zdaleka každý. Líbí se mi rovněž ta sebekázeň netlačit ve scénáři na pilu tím ani oním směrem - neadorovat ani výrazně nekritizovat, spíše nechat volně probíhat a posléze svobodně rezonovat v divákovi. Herecké výkony bezchybné a nesmírně příjemné. Retrospektivní pasáže bych - jako mnozí jiní zdejší komentátoři - rovněž zredukoval, neboť film je podle mého názoru nepotřebuje. Je nejsilnější v dialozích, těch zdánlivě banálních, rozkošně rozpačitých, tekoucích jako med. ()

Fibonacci

Šárka tupá by touto prijemnou dialogovkou ohrnula nosom. nám smrteľníkom sa tento pontifikát páči. easy rozhovory, hop kins hop tam, biely dym, koniec filmu. skvela praca 👌🐶 ()

McGuffin

Není to Papežské schizma, nejsou Dva papežové, I due Papi, je jen jeden. Nastupující za svého předchůdce, jenž hodil ručník do ringu a s prací, kterou přijal, seknul. Nástupce je ideální, bezchybný, usměvavý, chápavý, optimistický a vitální. Fastfood a fotbal jsou samozřejmostí, poklesky církve řešíme, všechno bude skvělé. A tím příběh, který ani nezačal, podle Anthony McCartena končí. Dvouhodinový pohled na dokonale vyretušovaný portrét osoby i instituce. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu okolo něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Morgane

Fantasticky vykon hercu v hlavnich rolich (i kdyz cekal by nekdo od Anthony Hopkinse a Jonathana Pryce cokoli jineho?), spoustu edukativniho materialu (Jak vlastne probiha volba papeze? Jaky mel doposud zivot soucasny papez? Kam jezdi papez na dovolenou?) a sem tam nejake to dojeti. Po zhlednuti mam pocit, ze tenhle film rozhodne nebyla ztrata casu. ()

Zrzavakocka

velice dobře zpracované ožehavé téma, trochu jinačí dokument než je člověk zvyklý - ukazuje lidskost obou dvou a v podaní pánu Hopkinse a Pryce je to opravdu povedené no a to že člověk nahlídne do zákulisí uvidí nádherné fresky to je ta třešnička na dortu ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)