Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

brumbrum odpad!

Velmi nestastne zhovadenie papeza Benedikta. Zial, velmi dobre natocene, realisticky spracovane, dali si zalezat, az sa to cloveku dostavalo pod kozu a bol by som na konci schopny dat 5* - keby.. keby.. keby to cele nebola jedna velka loz. Takze s tazkym srdcom davam ODPAD. Takto ucelovo manipulovat svetovy nahlad na dianie vo Vatikane a osobnost Benedikta 16., je hodne zarazajuca zalezitost, proste ze im stoji za to najat Hopkinsa a bravurne to odklamat. Hm.. skoda.. ()

hazaba

Skvělý konverzační film, vyprávějící, jak by mohla vypadat setkání papeže Benedikta XVI. a Františka. Je to úsměvné, dojemné a něco, co se hned tak nevidí. ()

Evander

Dva papežové jsou velmi milým a hlavně skvěle zahraným filmem, na který se moc příjemně dívá. Někdo v něm může vidět prostou konverzačku, někdo filmový klenot. Podle mě je svým způsobem pravda oboje. 83% ()

Rockerman

Střet dvou různých názorů kam by se měla ubírat katolická církev. Má být konzervativní a neustále lpět na starých dogmatech nebo se otevřít více lidem a jejich současným problémům? Nelze nad tím jen tak mávnout rukou, protože tato církev měla velký vliv na život lidí na planetě, ať už v pozitivním či negativním smyslu. Popularita papeže Františka je pochopitelná, leč netuší, že ti imigranti, kterých se zastává a brání změní Evropu k obrazu svému a vliv jeho náboženství bude neustále slábnout. ()

Enceladus

Životopisný film o dvoch postavách, ktoré píšu históriu dneška. Dvaja starci, hoc s názormi diametrálne odlišnými, sú ochotní vzájomnej diskusie a následného porozumenia. Príbeh nie je duchovný ani suchý, ale pokorný s vtipne budovanou náladou, ktorá sa viac približuje obyčajnému divákovi. Aj keď je príbeh rozprávaním, je zvládnutý perfektne do detailov, a upriamený nielen na hlboké myšlienkové pochody, ale aj na jemnú mimiku aktérov. Chválim vhodné a výstižné vsuvky z mladosti, ktoré príbehu dodávali pohľad do formovania osobnosti jednotlivca a vynútene nenarúšali dejovú líniu. Nevýhodou je roztrasená kamera s dosť zvláštnym štýlom približovania tváre počas rozprávania. Odporúčam pozrieť, filmy bilancujúce život jednotlivcov vo mne vždy zanechávajú dlhotrvajúcu stopu spokojnosti a zamyslenia sa nad vlastným životom. ()

HenryIvan

Dokážem si predstaviť ľudí, ktorým to príde ako istá propaganda (ako som už pred tým vysvetľoval, tá nie je vždy na škodu), no ja som sa rozhodol to v tom nehľadať a otázka perspektívy je presne to, čo vždy rozhoduje. Niekde v polovici som mal pocit, že strácame na tempe a že fluidita deja je ako sinusioda, no nie až natoľko, aby to bolo okaté či otravné. Je to v podstate normálny viacvrstevný film. Je to hlavne buddy movie a to sa nedá poprieť. Ide rovnako o istý pohľad do zákulisia, do kuchyne Vatikánu, no nie až natoľko, aby to bolo nezaujímavé. Film sa rovnako pozerá aj na osobný rast hlavnej postavy, ale ani tomu sa nevenuje výlučne. Navzdory všetkému však film drží relatívne dosť pokope a ani tieto viaceré, menej rozvité dejové línie neboli disharmonické. Neviem nakoľko to bolo všetko autentické, no v tom čase (2005 respektíve 2013) som ja osobne (kvôli rôznym dôvodom (hlavne veku)) nedával veľký pozor prečo sa dané veci diali a tak to bola pre mňa pozitívna a zaujímavá sonda do problematiky. Jazykovo sa skákalo od Pavla k Šavlovi a tak musím vzdať pochvalu hercom, keďže je na mieste. Výborne som sa zabavil a treba povedať, že sa jedná o vydarenejší kúsok od Netflixu. P. S. Úplný záver som si (ako nestranný divák spomínajúci na inkriminovanú noc ako keby bola včera) veľmi užil. ()

gazogazo

Dobrá dialogovka, chytře maskující informační prázdnotu. Proč ne - aby to fungovalo univerzálně, nedá se rozhodovat univerzálie. ()

Hpatrik

Až na ten moc dlouhý, ale nezbytný flashback uprostřed filmu, který trochu zbrzdil dobře rozjeté tempo, je to skvělé po všech stránkách. Fantastické obsazení, skvěle vypointované a hodně emotivní finále - alespoň pro mě. ()

SamanthaM.M

Jeden z najlepsich a najdojimavejsich filmov tohto roka, s najlepsimi a najpresvedcivejsimi hereckymi vykonmi. Mozno je to tym, ze som vyrastla v silno katolickej rodine, ale tento film sa ma nesmierne hlboko dotkol a dojal ma k uprimnym slzam. ()

MartX

I ten, jež sedí na Svatopetrovském stolci je jen člověk hledající smysl všeho a pohybující o vaech svých činech. Příjemné nakouknutí do Vatikánu jak ho neznáme, bez super tajných elitních sekt a jiných velkých či menších tajemství, kterých je v archivech více, než by se dalo spočítat ()

Torgal

Pokiaľ sa len spolu rozprávajú Hopkins s Pryceom je to paráda. Ich dialógy sú úžasne osviežujúce a ľudské, hlavne s prihliadnutím na to, že predstavujú najvyšších a najúctyhodnejších cirkevných hodnostárov. Aj keď sú obaja úplne iný, každý z nich pochybuje o sebe a v tom druhom nachádza pochopenie a rozhrešenie. Bohužiaľ je tu aj druhá línia zameriavajúca sa na mladosť pápeža Františka a tá ma vôbec neoslovila. Vtedy som vždy len čakal kedy sa vrátia herecké kapacity, aby nad fľaškou Fanty a pizzou debatovali o otázkach viery. Celkový dojem ale výrazne oslabuje vedomie toho, že všetko z tých podnetných diskusii je len fabulácia a teda o skutočných charakteroch oboch pápežov nám tento film nepovie vôbec nič. 7-/10 ()

Cerion

Krásný film, který mě trochu dráždí tím označením "Životopisný", protože na škále Fikce-Skutečnost se pohybuje více na straně fikce. Člověk by měl prohlédnout černobílé vyobrazení obou papežů, kteří jsou tu (myslím) mylně prezentováni jako naprosté protipóly. František je vykreslen jako progresivní a liberální (čti "lepší") a Benedikt jako defenzivní, tradicionalistický, konzervativní (čti "horší"). Skutečnost je mnohem méně černobílá a uzavřít tyto velké muže do ideologických škatulek je mínus tohoto filmu. Pokud by opravdu šlo o životopisný film, spousta scén by musela být označena jako vyloženě zavádějící. Nicméně film je to opravdu krásný a má skvělé myšlenky. Přišlo mi, že začátek byl hodně poplatný lacinému politickému pohledu na oba papeže, ale konec filmu byl už o pohledu lidském, který je mnohem zajímavější. A zahrané je to opravdu skvěle. ()

Maximilianus

Zaujímavé, pekné, humorné, ale aj poučné. Jonathan Pryce už nie je ten otravný "Vrabčák" z Game of Thrones, ale skvelý herec, a spolu s Anthonym Hopkinsom, ktorý má konečne po dlhej dobe dobrú a serióznu úloh, predvádzajú kus umenia. 7,7/10. ()

m4xp4yn3

Klasický Netflix. Dává masám pocit, že pro ně zpracovává velká a důležitá (až biblická - hohoho!) témata, ale ve skutečnosti jim jen dává limonádu se syntetickou příchutí duchovna. Je to natočené dobře, svižně, ale dialogy jsou opravdu strašně odstavcovité, polopatické, neustále dovysvětlující obraz ("Ale pak jsi našel útočiště v charitě, kde jsi byl mezi chudými"), hodnotový systém katolictví a jeho vnitřní konflikty jsou tu redukovány a ořezány na pár základních tezí, ve kterých se neztratí ani ti, kteří čtou pouze novinové titulky. Navíc mě celou dobu napadaly obtěžující myšlenky jako "a to si dovolili na základě čeho dovozovat, že to v zákulisí probíhalo zrovna takhle?" Nějakou hodnotu ve filmu vidím, přesto si myslím že si téma zasloužilo lepší zpracování. ()

Likan7

Čekal jsem asi větší divácký zážitek. První polovina je skvělá, často vtipná a téměř na pět, jenže druhá půlka je divácky mnohem více utahaná, jakoby ta únava pánů přešla i na film samotný. Nápad to je ale skvělý. Jako přiblížení věřících i nevěřících do nitra těchto pánů to funguje výborně. Kulisy Vatikánu jsou nádherné a Hopkins a hlavně Pryce mě bavili. Netflix si pro své filmy bere zatím velmi zajímavá témata. ()

Kvasekus

Trošku jsem se bál po první minutách, že to bude taková nudná intelektuální křesťanská debata, ale film skvěle graduje, herci jsou výborný a finále je super! Úplně mi to vyloudilo úsměv na tváři čoveče ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)