Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (Netflix)

Majkak

Velmi realistické z pekla Mosulu, kdy zbytky speciální jednotky loví příslušníky Daeš (Islámský stát). Autentické prostředí potrhuje i jazyk filmu - arabština. Bez vojenských akcí na efekt, klasické střídání boje ve zdevastovaném městě a chvilek, kdy se přepočítají ztráty, ošetří zranění a jde se dál. Boj se skrytým nepřítelem v kulisách větších či menších ruin, se zbytky poschovávaného civilního obyvatelstva, s možnými zrádci a poschovávaným členy Daeš. Příjemná pointa, která významně polidšťuje členy jednotky a dává hlubší rozměr celému počínání. Ti chlapi měli dobrou motivaci, i když používali drsné prostředky a neznali slitování. V kontextu toho, co se tam dělo, se jim nelze divit. Natočeno na základě skutečností a věnováno padlým členům jednotky. ()

mala_kea

Přesně ta průměrná jednohubka, která ukazuje reálný zmar v ulicích. Akce a kulisy a kamera jsou skvělé. Jen ty prázdné plky jsou fakt jak osina v zadku. Díky bohu za "no english voice". Já si po dlouhé době zase vychutnal jednu nenáročnou Ákáčárnu.. ()

bararich8

Mosul následuje hrstku přeživších probíjejících se ruinami Mosulu, kteří mají své vlastní cíle. Nic víc neuvidíte, není zde žádná snaha věci přibarvovat či jet na nějaký wow efekt, takže ve výsledku to paradoxně není tak úplně divácky atraktivní. 3* ()

tomik99

Jako velký fanoušek seriálu „Fauda“ jsem po tomto filmu hned sáhl. Úvod není špatný a záchrana života mladého policisty, ze kterého se v průběhu filmu stane velice cenný voják a možná i budoucí velitel, se mi líbila. Co se týče vývojů postav, tak je ale Kawa asi jediný, kdo si ve filmu prošel nějakým vývojem. Se zbytkem týmu už je to o dost horší – zaprvé je hrozně velký a zadruhé nikdo nedostane příliš prostoru k nějakému rozletu. Co ale musím dále ocenit, že film odpravuje své postavy jednu po druhém. Nejde o žádný film, kdy hrstka hrdinů zabije několik set protivníků naráz. Každý náboj se počítá a každý může zemřít kdykoliv a kdekoliv. Největším paradoxem je, že hlavní postavy někdy na plátně zemřou, aniž byste to věděli či nějak zaznamenali, tak se mi to například stalo s jednou postavou (nechci spoilerovat). „Mosul“ je natočený velice autenticky a atmosférou vás vtáhne do děje. Bohužel, když abstrahujeme od akce a plusů výše napsaných, tak to příběhově za moc nestojí. Film dostane pointu až na konci snímku, což je trošku pozdě. ()

bearmeedek

Oprostil bych se od místní kritiky. Když pominu, že je to podle skutečné události, tak si myslím, že filmů, kde se jednotka probíjí ulicemi, aby udělala dobro a počítá s tím, že asi zařve, tak těch není mnoho. Takže hledat tady silné charisma osob je pěkná blbost, to by film mohl trvat tři hodiny a vůbec už by to nebylo o té akci, jako takové. Také nesmíme zapomenout na to, že nových filmů, které zaujmou je v dnešní době nic moc, takže v tomto případě spokojenost. ()

rublik05

V životě by mě nenapadlo, že si někdy pustím válečný film v arabštině. Mosul je velmi autentický snímek, který poměrně věrně zobrazuje hrůzu a utrpení vojáků, ale i běžných obyvatel Iráku. Irácká jednotka SWAT Team, bojující v ruinách města Mosulu s bojovníky Islámského státu, působí dost věrohodně, po herecké stránce je na tom tedy snímek dobře. Děj má trochu pomalejší tempo, nejvíc mě asi bavil začátek, který má pořádné grády a rovnou diváka uvrhne do pořádné akce. Jinak se dočkáme spíše menšího množství přestřelek, nicméně nutno uznat, že jsou velmi dobře natočené. Tvůrcům se povedlo navodit velmi drsnou, místy dost smutnou atmosféru, dopomohlo tomu věrohodné vyobrazení zničeného města a ta všudypřítomná beznaděj. Příběh mi však přišel hodně nelogický, hlavní pointa pro mě byla velkým zklamáním, stejně jako ne moc povedený závěr. Také mě trochu mrzí, že ve filmu není ani jedna jediná výrazná postava, ať už kladná nebo záporná. Ve výsledku se tak jedná o nenáročné, ale dobře natočené válečné drama, jehož největším plusem je atmosféra, kamera a snaha o co největší reálnost. 6/10. ()

clara.bow

Byla jsem trochu na rozpacích jak moc, nebo málo mě dokázal tento film dostat. Rozhodně bych ho nesnižovala, protože  vypovídá své za odpůrce ISIS, autentické kulisy také dokreslovaly zkázu a zmar a to, že SWAT těchto statečných přestal poslouchat oficiální rozkazy a vrhl se na cestu pomsty za rodinné příslušníky...má také hodně do sebe i když to byl podle všeho boj s Kyklopem, protože se jejich stavy povážlivě během cesty k pomstě a osvobození hodně ztenčí. ()

Idahou

Solidní a ne tak předvídatelný akčňák. Jo, je tu patos a "vojenské bratrství", ale utlumený tak na 15% úrovně amerických bijáků. Tenhle film ocení hlavně ti, kteří se u běžného akčňáku plácají do čela ()

Marty7CZ

Mám rád tenhle druh žánru, ale, jak už zmiňuje kolega, Netflix má jako krále akcí proti tomu uchylnymu Dais a to Faudu! ☝️☝️☝️Takže tohle je průměr za 60% ()

alldo.raine

Dějově dosti nevyvážené, ale herecké výkony dvou hlavních propagonistů plus věrohodnost Mosulu, to bylo jiné kafe. Scéna kdy se traduje tabák za munici byla parádní. ()

dkas

Nikotin a munice spojuje lidi. Nekouká se na to zrovna snadno, vidět co jsou lidi schopný dělat a skrývat to za boha... Hnus a velmi smutné. Je pravdou, že občas trochu drhne děj, mladý policajt a jeho velmi rychlá proměna taky nepůsobí zrovna věrohodně, ale hlavně závěr je výtečný a dojemný. ()

BFG2000

Asi první válečný film, kde nejsou vojáci nezranitelní a bomby skutečně dělají to, co dělají i reálně - ubližují a zabíjejí. Mně ta anonymita a absence příběhů kolem postav naprosto vyhovovala. Film skvěle vykreslil atmosféru válkou drancovaného města. Bylo to fajn a jen více takových filmů, ať si lidé uvědomí, že jakýkoliv náboženský fanatismus je zlo a že ne každý migrant je zlo. ()

papadoce

Vyzerá to ako pomerne dosť autentická strieľačka v reálnom prostredí. Nečakajte plodné dialógy. Proste niekto chcel, aby divák pocítil ako sa dá “žiť”. Vyšlo to bohužiaľ iba čiastočne. Vydarila sa atmosféra, boje, skvelý je originál arabský jazyk. K dokonalejšiemu precíteniu utrpenia to chcelo detaily. Proste iba neodvrátiť kameru, keď režú hlavu, napríklad. Chceli nám ukázať utrpenie, zlo a smútok a chceli to zrejme autenticky, tak netrebalo cuknúť za päť dvanásť. Napriek tomu ide o dobrú bojovku. Obzvlášť chválim kameru, lebo boje boli prašné, hlučné, dynamické, ale nie neprehľadné. Náboženstvo (akékoľvek) neprinieslo nikdy nič dobré. Zaslúžené 4. ()

Mamlas odpad!

Amatérský, uřvaný, ustřílený film s vytřepanou kamerou a samými neznámými a nezajímavými tvářemi. Vydržel jsem to 10 minut. (2%) ()

Solverino

Tak tohle se mi dost líbilo... něco jako Black Hawk Down. Docela dobrý, nejvíc prima jsou ty reálný exteriéry, špína a ručníkáři kam se podíváš... a občas přiletí kulka odněkud.... super! ()

tkey

Film natočený i s mentalitou národů, kteří v něm vystupují. Takhle to na východě dost často funguje. Nějaké věci jsou až zbytečně přehrávané, ale celá ta atmosféra tak nějak funguje a taktické prvky mají odladěné (většinou). Za mě rozhodně slušný "akčnák" s vhledem do východní kultury a jejich strastí. ()