Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

Acrobat

Brad sa musel aj sám narodiť do viacerých paralelných svetov, lebo takmer čo film, to predstavy. Predstavy výstredné, desivé, beznádejné či so štipkou nádeje. Či to tak je, alebo nie. V jeho filmoch sa pretvára dvojpozičný obraz, kde možno to je tak, a možno nie. Aj pri Fraktúre lebky to tak už bude. A nebol by to Brad, ktorý vymyslí, kdesi v okresnej nemocnici príbeh paranoje, utrpenia, predstava sveta možného i nemožného. Vypomáha si všetkým. Počasím, miestnosťami, prísnymi hercami, trúfalou hudbou. Pod taktovkou Brada však všetko odsýpa skvelo naratívne, vyúsťujúc do devastačného konca pravdy a následného prebudenia. Je jasné, že si to každý začne po konci vyrozprávať odzadu a podrobovať kontrole kvality a väzieb, nájde zopár možných dier a chýb, no hrať sa s paranojou a časom nie je ľahké. Brad urobil kúsok dobre práce a vtiahol do deja. Minimalistického ale mrazivého s nulovým happyendom. (videné 28.01.2020, BDrip) ()

E lan

Velmi silný a nepříjemný kousek. Napínavý od začátku do konce, slušně reálný a na konec docela příjemně překvapivý. Stojí za to vidět. ()

Franc1s

Pěkně si mě tvůrci povodili na vodítku :) Nápínak až do konce a S.Worthington snad herecký výkon života. 7/10 ()

zapalik

Dobrá atmosféra, jasno je ale už od začátku, ani snahy o odvedení pozornosti a vnesení pochyb do myslí diváků nepomohly. ()

ER

Thriller, výborně pracující se strachem a přeludy, aneb co vše udělá rána do hlavy. Nervy drásající nejistota, jak to tedy je, se stupňuje až do finále a Worthington podává  solidní "psycho" výkon. ()

Nix

Hodně povedený mindfuck. Dokonce jsem to hlavnímu hrdinovi sežral i s navijákem. A kupodivu je tu Sam fakt dobrý a opravdu mu věříte. Jakmile máte i kvalitní scénář, takové filmy můžu. ()

vikino1

Kdybych nikdy neviděl Mechanika, Klub rváčů nebo třeba Prokletý ostrov, tak bych si tohle vychutnal o něco víc, ale když Vám v půlce dojde - vo co gou - tak si z toho na konci na prdel prostě nesednete. Navíc Sama moc nemusím - podle mě to není kdoví jakej herec. ()

hazdrova

Parádny odvar akcie a napätia. Netflix neustále prekvapuje kvalitou aj hercami. Naozaj som sa bavila a bola napätá až dokonca. Takto si to predstavujem. 5* ()

Shitonit

Jebat tučňáka do ucha. By bylo užitečnější. Snad i jebat žirafu do zadku by bylo zábavnější. Než todleto. Ten magor ! Téén magor! Snad vidím tu ďouru jak do prdele, tak asi nechám holku běhat samotnou, kór dyž vim, že je přiblblá. A ta krajina! Taky hnus. Amerika, asi. Bych je radši nechal pochcat v autě, než zastavovat v takovým nebezpečným vodpornu. Takže holka spadne do Ďoury, zláme si pac, magor hupne za ní, a natluče si kokot. Kokos, pardon. No tak se vodkejklaj do hospitálu, kde to stojí za vyližprdel, a pák, se nám konečně ten malej smetáček, ztrácí i s mutr. No a pak jim patrně šlohnou vorgány, což se tomu podělanýmu taťkovi moc nezamlouvá, takže začne dělat zmatky, prudit, až má klepeta na packách, páč pobourá půl nemocnice. No a nakonec, že prej se to asi ani nestalo ? Co to je za blbost ?? Vy jste to neviděli? Nó, tak jste teda jako fáááákt vo nic nepřišli. ()

neo250

Trailer nič moc, začiatok nuda no po 15 min sa to super rozbehne. Napínavé jadro ktoré strhne do deja a pocitov. S očakávaním som rozmýšľal ako to môže skončiť no skončilo to práve inak, co som bol príjemné prekvapený. Za ten slabý začiatok nemôžem dať 5* no silné 4 si film zaslúži. ()

Toshio

Veliký zklamání. Anderson natočil slabej odvar svýho Mechanika. BROJLER: Celou dobu bylo jasný, že Worthingtonovi jebe. Ale já čekal, že to rozuzlení bude nějak originální. Ale nebylo. Kdybych to byl bejval věděl, tak bych bejval byl na to vůbec nekoukal. ()

Najt

Takovyhle mysteriozni thrillery mam rad. I když zde ta mysteriozita chyběla a byl to spíše klasicky thriller. Což ale nevadí protože zde opět vládla skvělá atmosféra hned od začátku spolu s vynikajicim výkonem Sama , a rozuzlení i když nebylo podle meho gusta tak překvapilo. Sice se to možná dá trochu očekávat, ale do ppsledni minuty to vypada jinak, než jak to je. Takže další solidni film od Netflixu ()

sethi

Tak jo. Jak je u mě zvykem, vybírala jsem film opět i podle toho pěkného pána v hlavní roli. On jako není nijak bravurní herec, ale kouká se na něj moc dobře. Role tohohle....jak to říct....nevědomého záporáka, mu ale moc nesedla. Prostě bych dala týpkovi třeba roli zamilovanýho. Nebo sportovce. Prostě to v něm nebylo. Velice oceňuju tu práci se světlem, protože v týhle nemocnici se člověk prostě ocitnout nechce. A i když tak nějak tušíte, kde je pravda, tak to přítmí a šeď to přesvědčení příjemně nabourávají. ()

oldy

Zajímavý thriller. Doufal jsem,že Sam má s nemocnicí pravdu. Nemocniční system a čekaní na řadu připomnělo trochu realitu u nás. Bavilo mě to 7/10 ()