Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

MickeyStuma

Opravdu si myslíte, že to, co jste prožili, se skutečně stalo? A nebo je to všechno úplně jinak? Tak s takovou myšlenkou pracuje tento psychologický thriller, ve kterém se hlavní postava celého příběhu opravdu potácí mezi skutečností, naivitou, halucinacemi a zoufalém přesvědčení. A začíná to prostě. Během cesty autem se zraní šestiletá dívka, čímž s ní rodiče zajedou do nejbližší nemocnice. Otec zůstane v čekárně, matka s dcerkou jde do ordinace. A už se neshledají. Při pátrání kde jsou je neustále přesvědčován, že tam nikdy nikdo takový nebyl. A co teď. Nastává boj s časem, s ignorací a manipulacemi dané mysli, z kterého nakonec námětově vzejde odhalení, které sice taktéž dlouhodobě nepatří mezi originálnosti, ale v rámci příběhu stále vzívá divácky přitažlivého dojmu. Ono vlastně celkově nejde o originální námět, neb byl hojně používán převážně v hororových počinech. Pevně stanovený scénář, z vizuální progresí režiséra Brada Andersona, však slibuje vzrušující napínavou atmosféru, která diváka pohltí a do poslední minuty nepustí. Děj obsahuje spoustu zvratů skutečně přivádějící do stavu zoufalství. Pevně ztělesněné emocionální vlastnosti ochromého otce v zoufalých situacích skutečně nabírá na intenzitě reálné přesvědčivosti. Jedná se tedy o snímek, jehož hlavním zdrojem napětí je obyčejná lidská bezmocnost. A ve svém pevném jádru se jedná o hodně povedený snímek. ()

fr0sty

Dobre natoceny psychologicky thriller az na jednu drobnost - ve 13. minute presne vite co se stalo a jak to dopadne, coz potom bohuzel dost kazi atmosferu a zazitek ze zbytku filmu. ()

GOREGASM

Nějak mi tahle Worthingtonova paranoia nesedla a nebylo to jenom Samovým toporným výkonem, ale taky nechutně přetwistovaným a okatě účelovým scénářem, který je nejslabší stránkou filmu. Některé dialogy jsou skutečným děsemběsem a zcela záměrně ty dvě slova píšu dohromady. Po druhém twistu jsem chvíli přemýšlel, že se možná překlopím ve svém hodnocení na zdravou šedesátku, ovšem pak přišla koncovka a ta mě vykostila do polohy, ve které mě bolí obě hemisféry a to já pane Alane B. McElroyi opravdu nemám rád. Přitom potenciál ten příběh má, jen se to chtělo držet více při zemi, ale zároveň jít více do hloubky. Typicky moderní a typicky povrchní thriller s ne úplně povedeným castingem. 40% ()

Wallis3

Docela napínavý thriller, kdy opravdu nevíte, co a jak. A když si myslíte, že máte jasno, tak zjistíte, že jasno vůbec nemáte, protože to jasný není. ()

Waldir

Veľmi zručne natočený, tak trochu “oldschoolový” psycho-thriller, ktorý diváka vtiahne už z úvodu. Skvelá nepríjemná hudba, spolu s občasnými nepríjemnými kamerovými zábermi, dotvára perfektnú psychedelícku atmosféru. Sam Worthington mi taktiež do role zmäteného otca sadol na jednotku. Výborne zvládnutá žánrovka. ()

Cinematrix

Sam Worthington se naučil brečet, tak nám tu v plné parádě předvádí, že i chlap může spoustu situací řešit brekem, místo toho, aby dal někomu po papuli. Takhle to budilo dojem, že scénář původně počítal s ženou v hlavní roli. To ovšem nemění nic na faktu, že Sam tu ženu zahrál dobře a ve výsledku se jednalo o napínavý thriller z nemocničního prostředí, kdy až do poslední chvíle nevíte, na čí straně je pravda. ()

Dogfish

Dlouho jsem si myslel, že tu dceru nechal v té díře a že mu jenom hvízdá. Konec byl trochu překvapivý, ale dobrý. Celkově dobré. ()

tomik99

Pořádné psycho až do samotného závěru. A to opravdu až do úplného konce. Představoval jsem si hned několik verzí, jak to celé vlastně je a kde leží pravda. Kupodivu jsem názory dost často měnil podle toho, jak se dané události vyvíjely, ale až do poslední chvilky jsem si nebyl stoprocentně jistý. Když už jsem se totiž přiklonil na stranu hlavního hrdiny, následně jsem dostal několik indícií, že mám věřit těm druhým. Pěkně napínavý film až do poslední chvíle. Rozhodně se po něm nejde dobře spát, takže spíš ho doporučuji zhlédnout někdy odpoledne. Kromě povedeného scénáře a režie musím pochválit i Sama Worthingtona, který zde dokázal, že hrát umí. ()

DAPDO

Dvě verze příběhu, která je pravdivá, s tím si můžete pohrávat až do konce. Slušný a koukatelný, 65%. ()

Kingjiri

Solidní paranoidní thriller, kterej však pointou příliš nepřekvapí (aspoň z velký části), protože jedna zasádní věc je nakonec tak, jak se po chvilce projekce bude "znalejším divákům" zdát. Každopádně dobře vymyšlený chování jednotlivejch postav se občas sympaticky snaží diváka přece jenom zvyklat. Výprava do zapadlý nemocnice se společně s jejim "divnym" personálem postarala o skvělou paranoidní a mysteriózní atmosféru. Na čtyři hvězdy fakt moc nechybělo. Škoda, že si s pointou tvůrci víc nevyhráli, tři hodně silný hvězdy. ()

Vabr

Na rozdíl od Tísňové linky znatelně horší a profláklejší. Námět je v pořádku, ale raději měli vynechat konečný plot twist, protože bez něj by to bylo o něco lepší. Takovéhle plot twisty nemám v oblibě, přijdou mi celkem sra*koidní. V půlce filmu jsem si řekl, že by se zde mohl objevit, ale pak jsem si řekl, že nejspíš ne. Jakmile zbývalo několik minut od konce, tak jsem to vytušil, že se to opravdu stane, a bohužel ano. Lily Rabe mám v AHS rád, ale zde se nemohla vůbec předvést. Upřímně, tu mohli nasadit jinou herečku. Dítě je trochu hnusný. Celé to bylo dost průměrné a film i kazí konečný zvrat. VYHODNOCENÍ: BATERKY, CHLAST, PITÍ... BERUUUUU CHLAST A PITÍ ()

Drom

Měl jsem vůči filmu předsudky, ale docela se je podařilo vyvrátit. Od jisté chvíle jsem sice měl podezření, které se také následně potvrdilo, ale i tak bych ocenil tvůrce za ty rozličné udičky, které mi házeli. Vystačili si s poměrně málem a líbilo se mi, jak to bylo natočený. Především první třetina a některé vybrané záběry ze zbytku, zejména ty bezútěšné. Občas to bylo trochu chatrné a myslím si, že ta gradace na konci nebyla zvládnuta nejlépe. Ten film pro mě v jistém okamžiku změnil tempo a snažil se budovat drama jiným způsobem, což u mě nějak nefungovalo, i když závěr byl bezva. Hudbu si vůbec nevybavuju, ale ve výsledku alles gute, takže se nebojím lepšího průměru. ()

Maximilianus

Film má dobrú atmosféru a napätie počas celej dĺžky. Až takmer dokonca neviete, či sa skutočne niečo deje v nemocnici alebo v hlave hlavnej postavy. Jedinú výtku mám, že to bolo také zastaralé. 7,1/10. ()

alienemo

Nuda. Základne chyby sú: Obsadenie - Worthington to ma tiahnuť ale je uplne mimo (nie, nie scenárovo) Hudba - Ten debilný klavírny motív pôsobil asi ako klince do hlavy. Dĺžka - 100 minút sa síce nezdá veľa ale ak trvá takmer 40 minút (aspoň ja som mal ten pocit) kým sa začne niečo diať, tak je niečo zle. Celkový dojem z filmu je síce taký, že by to mohlo byť dobre, ale v konečnom dôsledku je to nuda a to hlavne z dôvodu, že film nedokáže do seba vtiahnuť a pôsobi chladne a odťažito. Škoda. ()

kukkik

Tenhle koncept typu - děje se to doopravdy nebo jsou to jen paranoidní představy blázna? mě asi nikdy neomrzí. Byl jsem krásně napjatý a odcházím jako velmi spokojený divák. 5/5 ()

Mouchal

Paranoiou prosáklý thriller, u kterého budete pečlivě spřádat všechny své možné teorie finálního rozuzlení. Od příjezdu do nemocnice mi něco nesedělo a postupem času jsem se dokázal dokonale sžít s hlavním "hrdinou", který sice byl pevně přesvědčený o své příčetnosti, ale důkazy mluvily proti. Od momentu, kdy pointu odhalíte, se na to nekouká zrovna příjemně. Ale napínavý a zábavný to je od začátku do konce a to je to hlavní. 80% ()