Díra

• Španělsko El hoyo (více)

sportx

huuuuustýýýý - jojo takhle to funguje - ale je pouze na nás jestli ten řetěz přetrhnem nebo ne. Mimochodem 30 dní bez jídla se dá vydržet - voda byla dostupná v každém patře ... ()

pjpakosta

Film, který hodně nepříjemně servíruje určitou myšlenku, kterou zprostředkovává dírou, která ovšem sama o sobě není nijak popsána a vysvětlena. Od začátku do konce vzbuzuje při sledování nepříjemný pocit po celém těle a nepřidává tomu ani otevřený konec. ()

Asparah

Už od filmové série REC jsem věděl že Španělé maji sakra talent na filmy, tenhle to akorát potvrzuje. Opět další film u kterého si každou minutu člověk říká " Na co se to kur*a koukám? O co tam sakra jde? Jak je možné že tam jezdí takhle ta platforma? jak to funguje? " a tak dále a tak dále ... pořád tam má co překvapit, už jen nápad toho filmu je skvělý. Teoreticky ten film mluví o naší společnosti - Ti lepší mají vždy víc ... Lepší teda berte v uvozovkách. Ohledně tohohle filmu mám spousty otázek, ale je to po dlouhé době film který se mi líbil a který mě překvapil ... ale nepřekvapil mě v tom že to opět točili Španělé B) ()

Bbulli042

Krásny odraz súčasnej konzumnej spoločnosti. Myšlienka filmu a spracovanie dokáže neuveriteľne upútať. Že by niečo takéto mohlo v budúcnosti existovať je celkom možné. Ľudia sú skrátka hovädá, chamtiví, nenažraní a sobeckí. Sklamal ma trocha koniec, ktorý bol taký meh. Dosť to evokovalo vo mne rovnaký pocit, ako pri Little Nightmares, v ktorom bolo zobrazené zrkadlo súčasnej spoločnosti dosť podobne, no spracovaním odlišne. Silno odporúčam. ()

Gabe

Španělský Kluci v akci se zaměřením spíše na následnou konzumaci než samotnou přípravu jídel. Myšlenka sociálního podobenství rozhodně zdařilá a silná, hororové prvky také funkční, jenom závěr jsem malinko nepobral a bylo mi takového nicneříkajícího konce líto. Myslím, že nebudu jediný, kdo si po pár minutách filmu vzpomněl na Kostku, která zůstala v mých očích nepřekonána. Co mě bavilo: První spolubydla Trimagasi se svým nožem, samozřejmě. ()

LukeB67

Další Netflix produkce o které se bude mluvit. Film nastavuje zrcadlo aktuálním sociálním problémům, kdy horní vrstvy mají přehršel a spodní vrstvy nemají doslova co do úst... nebo alespoň to zrcadlo nastavovat chce. První dvě třetiny filmu velmi dobře udělané a vrchní patro kuchařů, které lpí na každé maličkosti při přípravě stolu oproti chování samotných strávníků a je super kontrast. Bohužel všechno devalvuje úplně nesmyslný konec na téma sebeobětování, proto tři hvězdy. ()

mety6

Napad je to dobry ale nakoniec je to len dalsia cast filmu KOCKA, kde tak naozaj nevies, co to do prdele bolo??? Pozeral som to s anglickym dabingom a to bol tiez riadny trapas. Tak zle vybrane hlasy som nepocul od cias ceskeho Harry Pottera. ()

Andrew88cz

Zajímavý nápad a ač je tento horor docela brutální, zároveň je film velmi poučný. Během filmu se hlavní hrdina dostane do různých situací, během kterých se časem rozhodne jednat na vlastní pěst. (7/10) ()

Monika95

Jako nápad se mi to zdá dobrý, kterak naučit lidstvo solidaritě a ohleduplnosti - marný boj :))). Nelíbil se mi závěr filmu... ()

Zravocado

Geniální vystižení. Obraz naší vlastní společnosti jakou představují jednotlivá patra díry. Od vrchnosti až po spodinu. Výborné dialogy a skvělé herecké výkony v situacích, ze kterých mi málem padla brada na zem. Příběh je tak krásně surový a přitom plný naděje, uložené v malém symbolu, který může změnit vše a zároveň nic. Každý z nás se pozná v nějakém charakteru jedné z postav, možná ne ve všem, ale co my víme, jak bychom se v takové situaci zachovali... Škoda toho závěru s dítětem, těšil jsem se, že mi tu Panna Cotu dovezou zpátky 😈 ()

atrrej

Film zaujme prvotnou myšlienkou za to 1* (poukázanie na dnešnú spoločnosť) a tam to celé začína aj končí. Príbeh 0 bodov a záver filmu úplna stupidita. Zbytočne zabitá hodina a pol celková výpovedná hodnota filmu by si dala zhrnúť do 10 minutového videa. ()

megacik

Drsný a nechutný horor, v štýle Cube. Ale nepripadal mi až tak zábavný ako Cube(1997). A taktiež mi to ako sci-fi veľmi nepripadalo, najviac sci-fi bola tá panna cotta, ktorá dorazila v celosti až na 333. poschodie. ()

Aceboris

Keď som film zapol , nemal som vôbec potuchy o čo v ňom pôjde. Nechal som sa proste prekvapiť , lebo to Netflix robí za poslednú dobu v celku slušne a opäť nesklamal . Tento krát sa jedná o španielsky kúsok. The Pit, je výborný až nadpriemerný film , kapitalizmus v celej svojej kráse, je tu nádherné ukázané to ako to funguje v dnešnom svete , kde Ti čo sú hore doslova "serú" na tých čo sú nižšie, resp. dole. Fakt je ten , že si človek hneď spomenie na Cube , ale tie dva filmu majú spoločné akurát to, že je to väzenie v tvare kocky a cyklus zmeny , nič viacej . Možno pocit s toho , že sa dá stade dostať , dierou , ktorá je v strede a ktorá slúži na prísun jedla, ktoré je však obmedzené na to v akom poschodí ste , čím máte nižšie číslo tým ten stôl je plnší , pokiaľ Ste na 200 poschodí čakajte stôl , ktorý príde prázdny, pretože, Ti čo sú nad Vami na Vás seru a všetko zorezu a tým dole zostane len priestor na kanibalizmus . Jedlo si nemôžete zobrať a nechať , pretože po opustení stola máte krátky čas na to aby Ste to vrátil , alebo zahodili pokiaľ nechcete zmrznut , alebo zhoriet. Čo je super je aj , trvanie jedného cyklu, po jeho skončení do ciel pustia plyn a vy sa zobudíte na inom poschodí. Či vyššie , alebo nižšie to nik nevie. Toto je veľký strašiak hlavne pre tých ktorý celý jeden cyklus hladovali na dolných poschodiach s v tuzobnom očakávaní veria, že sa prebudia niekde do 50teho poschodia. Problém nastane pokiaľ sa prebudia a sú ešte nižšie, tu to už z nich veľa nevydrží , buď zabijú svojho spoluvezna a pomaličky ho jedia , alebo rovno skočia do diery a ukončia svoje trápenie. Veľké plus je aj to , že pred tým než skončíte v diere máte možnosť si vybrať jeden predmet hocijaký , nôž, macetu , knihu . Určite si viete predstaviť akú výhodu má ten čo má macetu , nad tým čo má knihu v takomto vážení . Už dlho má tak film nezaujal a hlavne nápad ako tento . Super za mňa veľká pochvala 8/10 ()

Blind307

...ako mnohým aj mne to pripomenulo Cube...takže originálne to nebolo...možno prvé poschodie ešte fungovalo dobre, ale potom už nie...pre mňa dosť nuda, je to fakt blbosť ako sa to celé vyvinie...záverečná dvojica, bola spolu krátko, aby sa dal "žiť" ich prerod na spoluprácu...šlo to príliš "po povrchu"... ()