Dlouhé roky strávila teenagerka Jodi (Ava Michelle) shrbená, aby se svými 185 cm nevyčnívala. Teď se rozhodla svým komplexům čelit, ale na střední se zaplete do milostného trojúhelníku. (Netflix)

Deidy

Jelikož jsem hrozně líný prase na to, abych si stáhla AdBlock, tak na mě na YouTube neustále vyskakují nějaké reklamy, občas trailery. Trailer na tento film od Netflixu taky patřil mezi ně. Tak jsem si film stáhla a ze zvědavosti nahlédla i sem, abych měla přibližnou představu, o co kráčí. Upřímně, zdejší hodnocení mě celkem odrazovalo, takže se film bez užitku pár dní válel na mém HDD, než jsem se při nedostatku zábavy během koronavir-dovolené k němu zase dostala. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem očekávala kolosální sračku bez hlavy a paty. O to víc jsem byla zaskočená, že opak je pravdou. Ano, buďme k sobě upřímní, je to film především pro teenagery. Ano, struktura a zápletka příběhu je klišé. Avšak po všech těch amerických teenage komediích, kde hlavní hrdinky, které mají být v příběhu zavrhované kvůli svému vzhledu, hrajou totální hot bitchez a tudíž je to celé dost nevěrohodné, je tohle prostě úleva. Jodiiny trable jsou uvěřitelné, nikdo ji tam neshazuje jako zrůdu, které pak stačí řasenka a jiný účes, aby hned byla někým jiným (sice tu dojde na nějaké řasenkování a přečesávání, ale není to stěžejní část filmu, která hrdince najednou změní celý osud). Příběh je, jak už jsem psala, klišé. Ale tak nějak mile zpracované klišé. Humor tu je a není až tak na sílu, jako to v těchto komediích obvykle bývá, což taky potěší. Jediné, co mě trošku sralo, byl fakt, že skoro hodinu a půl se příběh šine lážo plážo tempem, ale pak najednou na posledních deset minut se všechno šíleně zvrhává a dává dohromady, aby se to dotlačilo do finále. Za mě osobně vážně neurazí a to už nějaký pátek nejsem vyloženě cílovka filmů pro teenagery. ()

Desmond04

Tady budu trošku v opozici, ale Tall Girl není rozhodně typická středoškolská blbůstka. Vtipné situace jsou vystaveny převážně kolem hlavní a zároveň i vysoké hrdinky a popravdě jsou velmi zdařilé. Casting je také povedený a jak Jodi, tak i její mini pidi kámoši posbírali notnou dávku sympatií. Co velmi kvituji je fakt, že díky nim, nejsou prvoplánové romance všudypřítomným prvkem ve filmu. Nicméně, když na ně přijde, tak to opravdu úplně není ono. Naštěstí ostatní prvky šlapou jako hodinky a i přes zdánlivé umístění v klišé nabitém prostředí, nabízí scénař svěží a dosud ne tak probádaný příběh. Pokud by takhle vypadala každá teen komedie, tak by na tom Netflixu bylo krásně. ()

SpicyNugget

Vytáhlá holka odmítá kluka, který je sice mrňavý, ale miloval by ji celým srdcem a radši jede po vysokém frajírkovi, který ji chce jen ojet a pak se tomu s přáteli na večírku směje, až se za prdel popadá. Klasika, typické americké středoškolské cliché. Ale to okolo bylo fajn, sranda, zápletky, bedna (bedna se vždycky hodí!). Film nenadchne, ale ani neurazí. Na propršené, nudné odpoledne - proč ne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Lilith03

Neskutečná volovina plná klišé, nelogických situací (a vlastně i celkově nelogické zápletky, šikana vysokých lidí je ta poslední možná šikana na škole 🙈) a hloupých, otravných a zvrhlých postav... Je to škoda, šlo to udělat o dost lépe a mohla by z toho být fakt dobrá podívaná. Ale ten konec byl cute, tak dvě hvězdičky aspoň za to 😄. ()

HMTD

Film jsem si užil, jen si celou dobu říkám, zda nebyla v originále uvedená větší výška, v dabingu to bylo 187,5, což je sice na 16 let hodně, ale kdyby už později nerostla tak to není taková hrůza. Mám 183 a nikdo by asi neřekl, že jsem nějak přerostlý, 5 cm nad to má nejméně 5 % žen které znám. Chudák kolegyně která má přes dva metry a ještě má postavu pořádného chlapa, co ta má říkat. Měl jsem spolužačku větších rozměrů a nikdy by mne ani nenapadlo si z toho utahovat, asi pro to, že já měl v té době o půl metru méně a nejspíš bych to schytal. ()

Sashmen13

Hrůza, ze všech věcí co mohli vymyslet zvolili něco, o čem rád vtipkuji: problémy zemí třetího světa, kritický nedostatek a plot celého filmu a naší hrdinky je... je trochu vyšší než je obvyklé. WOOOOOOOW Já vím, já vím, je to hardcore. Vtipné je, že charakterně je opravdu dost otravná a nevím, co na ní hobbit viděl. Celkově, fakt špatné teen drama, doporučuji sledovat pod vlivem, něčeho... ()

Royaldell

''You think your life is hard? I'm a high school junior wearing size 13 Nikes.'' Netflix dokáže vycucat z prstu úplně každej nesmysl,ale tohle nevymyslíš,prostě. Film, který ze 186 centimetrové holky udělá gigantickou obludu, která se cití nejistě kvůli své výšce a dokonalé malé sestře, která vyhrává miss. Celkem relatable,že. Jsem se zas nasrala tyvoe, hodina a čtyřicet minut úplně v řiti. Těžko věřit,že Steve Zahn z Tall Girl je ten samý Steve Zahn, který exceloval v Temném úsvitu. Plno klišé, trapných vtipů a sračkoidní hudby. Ať zas ale nejsem negativní, Griffin Gluck byl skvělej. Neobsadit ho, asi ten film nedokoukám. ()

PotatoCZ

Vydržel jsem 15 minut. Ale je to pochopitelný, nejsem cílovka. Jen to na mě teď neustále vyskakuje tak jsem tomu dal šanci. ()

Jady

Nenechte se zmást komentářema, je tam i lehké drama, není to vyloženě komedie jako taková, v rámci žánru super - odcejpá to, dobře zahrané, cílené spíše na novější generace :) Nejlepší film všech dob to asi nebude, protože to v tomto žánru teenagerských komedií o vztazích a problémech dané generace ani udělat nejde. Každopádně to tady všichni velice podceňují... takze docela ciste 4* , 5* bych dal kdyby to melo pokracovani, coz nema, tj na tom konci mohli trošku zapracovat :) ()

Mufinek_16

Tak už chápu, proč je to přeloženo jako Čára - ne kvůli výšce hlavní postavy, ale protože si potřebujete dát čáru, abyste tento film zvládli. Ale musím přiznat, že jsem se bavila mnohem víc než u nějaké dobré komedie, ne protože by to bylo záměrně vtipné, ale protože je to plné absurdních a trapných scén a celé je to jedno velké klišé, že se tomu prostě musíte smát. Sice je to dost nekvalitní, ale aspoň na to nezapomenete, na rozdíl od průměrných komedií. A ta scéna s bednou na mléko? - za mě jedna z nejtrapnějších scén celé kinematografie ()

Thalin

Tyhle filmy o odstrčených outsiderkách už nemají z čeho čerpat a tohle je důkazem. Samé klišé, tupý humor, rádoby velicí šikanátoři a frajeři a skrčená chudinka v čele, kterou musí bránit ostatní. Scény kdy na ni někdo neustále pokřikuje a musí ji bránit hubatá kamarádka působí, jakože je ta holka ve škole snad první den. To ji tam nikdy předtím nepotkali nebo nám jen film musí nutně ukázat, jak jsou na ni kvůli její výšce všichni zlí? Obléká a tváří se tak, jako by ty posměšky vyloženě očekávala a nemá ani špetku charisma. Za to má obrovskou dávku sebelítosti, v které se ráda hrabe. Já sama přerostla většinu učitelů už v osmičce na základce (Krásných 185cm) a kromě pár žiraf a stožárů, které byly brzo jen úsměvnou poznámkou, si nepamatuju přezdívky, které by se semnou takhle táhly a tak moc žraly. Možná je to tou americkou přecitlivělostí. Nebo jen potřebou nám v seriálech a filmech neustále ukazovat, jak tam rádi šikanují každého, kdo jakkoliv vyčnívá. Přitom většina té šikany působí spíš jako trapný pokus o stěr, z kterého by si průměrný puberťák sotva něco dělal. Hrozně to tu prostě tlačí na pilu, je to plné klišé a působí to na sílu. ()

Evanlyn

Jde o celkem průměrný teen film. Námět celkem ujde, ale jinak je to docela o ničem. Už od začátku víte, jak to celé dopadne. Ava Michell nevadila, ale jinak moc nezaujala. Sabrina Carpeneter mě docela překvapila a Griffin Gluck takovej roztomilej. Stejně tak byl roztomilej ten hezký detail s tou krabicí v poslední scéně. Celkově to ušlo, ale jednou asi stačí. Zpráva a poselství hezký ale jinak je to dost nuda. ()

concepcion

Totálna oddychovka s tínedžerskymi problémami, pri ktorej sa človek dosť nasmeje. Dávam tri hviezdičky za miesta vo filme ktoré mali pre mna nečakaný priebeh a boli veľmi milé. ()

To_byn

Nejprve je nutné říct, že komedie to rozhodně není - kdyby jsem tam našla alespoň pokusy o vtip, tak ok, ale podle mě tam ani žádné nebyly. Ale teď už k příběhu: Kdyby holka měla dva metry, tak nic neřeknu, ale se 187 by z davu zas tolik nevyčuhovala. Je tedy logické, že to vyčuhování museli dotvořit uměle - takže kolem ní chodí lidi pod 170, kterým by pak jednoduše mohla oponovat tím, že alespoň dosáhne na horní regál v supermarketu. Zajímavé je, že tam opravdu není nikdo normální výšky, což pak působí neskutečně absurdně, protože mít tam nějaké normální kluky (a nejlépe i holky), tak se za její výškou tak maximálně otočí. Děj je ale jinak neskutečně klišoidní - "ohavná" holčina s komplexy nad hlavu a dokonalou sestřičkou (která má Bůh ví proč jen 152), je sice chytrá a talentovaná, jenže si toho vzhledem k jejím "ohavnostem" a popularitě nevšímá. Má jen jednu kamarádku (které uvádí 165, ale upřímně tomu nevěřím) a její největší rivalkou je taktéž dokonalá dívka po které každý touží, protože je krásná a hlavně malá (čehož být Jodi sakra využiju, protože to, jak jí na to vůbec neoponuje je dost iritující). A kdo by to nečekal - na školu přichází konečně nějaký vysoký kluk (protože v Americe jsou očividně rádi, když mají 170). A co se nestane, Jodi se do něj zamiluje. Konec předvídatelný, průběh víceméně taky. Na film jsem se podívala kvůli svému výškovému komplexu (mám 170). A víte co - ještě mi ho po dokoukání zvětšil. Protože tolik lidí malého vzrůstu, kteří se od dětství vysmívají vysoké holčině za mě moc podporující není. A to jsem myslela, že tady najdu útěchu. Pokud si taky chcete řešit komplexy, tak se na tenhle film rozhodně nedívejte. Když ale pominu, že ty výškové rozdíly jsou tam neskutečně směšné a absurdní, film vysoké (ale ani průměrně vysoké) holky rozhodně nepodpoří (pokud jste ale prcek, útěchu tu jistě najdete), jedná se o solidní oddechovku, kterou dobrovolně dokoukáte až do konce a nějak extra se nebudete nudit. ()

Evan7

Mohol to byť dobrý film s dôležitou myšlienkou. No tie gýčové sceny a nesympaticki herci, na cele s nechutnym, metrosexualnym hlavným mužským hrdinom - blondinom s dlhými vlasmi. ()

Tristix

Zdejší komentátoři nepochopii absolutně, v čem se tenhle film liší oproti typickým teenage love story sračkám a tak tomu dávají hloupě nízké hodnocení. Tohle má jiné rozuzlení, než typický happyend. Tohle zdůrazňuje víru ve své sny, i když jsem odmítán člověkem, kterého miluji. Hlavní protagonistka nevypadá jako úplná kráva. S manželkou jsme si to vychutnali a nelitujeme. ()