Mořská horečka

• Česko Nebezpečí z hlubin (více)

Študentka morskej biológie Siobhán (Hermione Corfield) musí opustiť pohodlie vedeckého laboratória a v rámci štúdia sa spolu s poverčivou posádkou vydať na týždennú plavbu rybárskou loďou, kde má zdokumentovať podmorský život. Prvá takáto príležitosť sa naskytne, keď ich loď uviazne uprostred oceánu a u členov posádky sa začnú objavovať príznaky neznámej infekcie. Siobhán tak musí využiť všetky svoje vedomosti a aj za cenu ľudských životov zabrániť rozšíreniu nákazy na pevninu... (TV Markíza)

Likan7

Nápad natočit béčkovějšího mořského Vetřelce je skvělý. Kontakt s něčím záhadným z mořského dna mě baví v každém podobném filmu a Vetřelce film několikrát nepřímo cituje. Škoda, že skvělý nápady zůstaly jen někde na papíře a nepovedlo se je převést do filmu. Buď nebyly peníze na trochu akčnější nebo zajímavější scény, nebo jednoduše na to režisérka neměla talent. Po solidním úvodu a prvním kontaktu se film dostane do začarovaného kruhu a já jen doufal, že už bude konec. O nějakých hororových nebo byť jen akčnějších scénách nemůže být ani řeč, jenže scénář není schopný ani nastínit tu ponorku, která na postavy pomalu příchází. Celého to vyznívá do ztracena. Potěší jen závěr, který je vlastně dost "temný", ale rozhodně ne nějak účinný. Jednohubka, na kterou za půl roku úplně zapomenu. ()

Shanen29

Takové společenství a ono to vůbec nefunguje .Možná by se měla vrátit k seriálům a nebo nás překvapit .Možnosti zde určitě jsou. ()

Nelishka91

Pěkný podmořský film, který nebyl nijak surově přemštěný prvky scifi...líbílo se mi, jak ve filmu krásně popsali následky horečky, halucinací a odborné výrazy dávají význam i pro obyčejnýho laika. Jediný co mně trošku zklamalo, že jsem se o té potvoře z hlubil nedozvěděla více... ()

Mamlas

Debilní kapitán zmítán existenčními problémy, jeho vypatlaná žena a polorozpadlá loď vyráží na vyjíždku někam a spolu s asi 20letou vědkyní, která už vše ví a zná. Připadne vám to ujeté? Mi ano. Pak tam najdou velkého svítícího mořského tvora, který chrlí parazity a na ně posádka postupně umírá. Celé je to ubohé, ujeté a blbé. Fakt hodně blbé. (23%) ()

Solverino

No celé je to takové divně kostrbaté... a konec jsem asi úplně nepochopil... zřejmě nějaká souvislost s tou legendou o které se tam předtím mluvilo? ()

blazma

Je jasný, že tohle není tzv. velko film, kde se penězi nešetří.. ale kolikrát takové filmy jsou daleko zajímavější než ty ''super filmy''. Sea fever tak na první pohled vypadá nakonec, ale ten dojem upadá. zvláštní tvor, nemoc, záhadné úmrtí. to napětí se tam nějaké buduje. Bohužel nakonec zjistíte, že se víc film snaží dbát na postavy a budouvání vztahů, které moc nefunguje. Postavy moc nezaujmou takže soucítit s jejich utrpením a těžkými rozhodnutími zkrátka nebudete.. a nakonec vám vlastně bude úplně jedno co se s nimi stane. ()

TesterX

Ze zacatku to vypadalo docela slusne, takova severska variace na Alien, ci The Thing v kulisach soucasnosti. No a nakonec to dopadlo jako amaterska jednohubka s nevyuzitym potencialem. Mozna to bylo prachama, nebo neschopnosti, nebo obojim, kazdopadne je to docela skoda. ()

veverysiak

Zámerom nebolo urobiť blokbaster na ohurovanie más, to vidno na prvý aj druhý pohľad, napriek tomu to nie je nízkorozpočtová nepozerateľná sračka s kopami stupídnych dialógov a otrasných trikov, je to také realisticky surové vizuálom aj aktérmi, neskĺzne to do lacných rovín a aj záver je celkom realistický, takže 40%. ()

brasek

Priemerný kvázi horor vo svojej podstate s minimálnym až žiadnym napätím. Snímok bez hlbšieho zmyslu na jedno pozretie. ()

Aceboris

Prirodopisny film o morských chaluhach má väčšiu pridanú hodnotu ako tento film. Rad radom , osoba za osobou maximálne nesympatický. Dej , vlastne malo to nejaký ? Ale ano nieco čo sa nalepí na loď nakazý vodný systém a pomaly zabije každého na palube. Neskutočná nuda a aj samotná minutáž tomu teda nepridáva, na môj vkus 89 minút je sakra veľa, a nezachráni to ani pekná prdelka Herminky .. za mňa 1/10 ()