Reklama

Reklama

Ženy na pokraji nervového zhroucení

  • Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)
Trailer

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

LeoH 

všechny recenze uživatele

Osmdesátková móda, ve Španělsku střelená ještě trochu jinak než ve zbytku světa, se roztomile doplňuje s Almodóvarovým barvičkováním (do interiérů z jeho filmů bych se vždycky okamžitě nastěhoval); jeho verze bláznivého humoru má v sobě přesně tu dávku věcného nadhledu, která u mě vyvolává smích spontánní a přitom bez provinilých pocitů, že se směju kdejaké okatě nastražené pitomosti; tradiční exkurze do ženského světa podaná čitelně bez ohledu na pohlaví diváka opět osvěžila; a hlavně – pokaždé marně přemýšlím, jak to, že jsou jeho filmy proti ostatním tak životné, jako by strhly z reality šedivý závoj a na chvíli člověku umožnily vidět lidi a vztahy ostřeji, takové, jací/jaké uvnitř doopravdy jsou. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

V tomto svém snad nejúspěšnějším filmu se Pedro Almodóvar ponořil do světa kultury, ve které prožil téměř celé své mládí. Španělská komedie oceněná na 45. MFF v Benátkách a dvěma Evropskými filmovými cenami. Scénář : Pedro Almodóvar. Kamera : José Luis Alcaine. Hudba : Bernardo Bonezzi. Tak jak to ve správné komedii má být, vše se komplikuje, abychom mohli být potěšeni závěrečným rozuzlením. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

V době, kdy můj zrak padl na tento titul, můj filmový románek s Pedrem A. teprve začínal, takže mi bylo přinejmenším divné, že už mě stačil poznat natolik, že natočil mou biografii. Uběhl nějaký čas a nezávazný flirt se z mé strany změnil v bezvýhradné zbožňování mistra v psychologické kresbě ženských postav a lidských osudů, který se mnou postupně mluvil, vedl mě až na dno vášně, špatně mě vychovával a spoutával mě, ale vždycky mě přitom dokázal pohladit, byť rukou oděnou v drsné rukavici. A všechno to začalo jedním nervovým zhroucením, manželskou nevěrou, mladým Antoniem Banderasem a gaspachem. Gracias, seňor Almodóvar. Za všechno. ()

DannyBoy80 

všechny recenze uživatele

Hodně zábavná komedie Allanovského stylu. Perfektní Banderas, hraje perfektního troubu a ten střih, no teda má pecku :) Neuvěřitelný příběh jedné zhrzené ženy, která při honbě na zahnuvšího přítele zažívá spoustu komických scének se spoustou lidí, se kterými se setkává ať již učelově nebo náhodně. Hodně dobře jsem se bavil. Moto: bez horké (nebo studené?) polívky gaspacho by to nebylo ono ...... ()

Desiree 

všechny recenze uživatele

Mám-li být upřímná, musím říci, že mne tento snímek celkově příliš nenadchl. Je to způsobeno tím, že příběhy těch žen jsou mi naprosto vzdálené, a také možná tím, že jsem ještě prostě moc mladá, abych to dokázala ocenit. Ale nalézám zde několik okamžiků, které se mi vryly do paměti a až budu jednou řešit problém s nevěrným mužem, obývákem plným policistů, kteří pátrají po okouzlujícím teroristovi, do kterého je zamilovaná moje nejlepší přítelkyně, jistě si na tento kousek vzpomenu. Pro jistotu tedy těch 5*, to abych to za těch pár let, již zkušenější, nemusela přepisovat. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama