Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko

Mujeres al borde de un ataque de nervios

Ženy na pokraji nervového zrútenia

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Komedie / Drama

Španělsko, 1988, 90 min

Vyšší střední škola ženského cítění a jednání, ovšem přiměřeně zkarikovaného a reflektujícího hlavně hispánský naturel. Nicméně Almodóvar dokazal bizardními vztahovými peripetiemi skvěle bavit ženy i poučené muže po celou dobu trvání tohoto snímku. Potěšil mě i roztomile mlaďounký Banderas a tak dávám pěkné čtyři hvězdičky.(4.7.2017)

Tak nevím, přijde mi to jako macourkovsko-vorlíčkovské komedie po španělsku. Neskutečná zamotanost, ve které má hlavní slovo náhoda. Zároveň je snímek upatlaným kýčem a přepálenou telenovelou. Závěrečná honička je však velmi zábavná. Překvapilo, mne, že zrovna tímto filmem prorazil Almodóvar do Evropy, a dál...(14.3.2010)

Příjemný snímek, který však v první polovině zoufale postrádá tempo. Jedním slovem nuda. V druhé polovině už se ale situace vyhrocuje a o vtipné momenty není nouze. Dobře tu funguje situační a absurdní humor, naopak realismus šel stranou. Škoda toho slabého začátku. Antonio Banderas je tu téměř k nepoznání a jeho role je diametrálně odlišná od těch, co ho měly proslavit. Nemohu nezmínit Carmen Maura, která celý film s přehledem dovedla až k výbornému finále.(24.3.2016)

Az tento Film Mujeres al Borde de un Ataque de nervios sa stal prelomovym filmom Pedra Almodovara. Almodovar casto vo filmoch zobrazuje ludi na okraji spolocnosti, ktori zapasia s moralnymi problemami ale aj existencnymi. A fakt, az tento film Mujeres ... znamenal zlom v reziserovej kariere. Zensku opustil chlap prave ked je gravidna - a ona ho zhana, pricom natrafi na kadejakych ludi, dobrych i zlych a zapletie sa ..... Do coho konkretne, to si uz musi kazdy divak zodpovedat sam, najlepsie pozeranim filmu. David 3141 ma pravdu s tym feninizmom, ja som ho objavil az na 2 -3. pozretie, na 1x mi to uslo. To bude aj tym, ze som len laik -nedouk, a ze som na noze s vystudovanymi filmovymi teoretikmi -elitarmi. Vysoko hodnotim aj to, ze Almodovar tu neprepasoval svoje uchylarny - Banderas je extremne plany herec, tu ale nevadil, da sa povedat ze jeden z jeho najlepsich filmov . 88 %(18.9.2018)

Super-bláznivý film. Poprvé jsem ho viděla včera, pustila jsem si ho, protože jsem si chtěla spravit chuť po Terapii láskou a povedlo se. Hlavní představitelka mě dostala svou charismatičností a civilním projevem. Z mého pohledu vnímání španělské produkce jsem byla filmem mile překvapena, protože z mé zkušenosti ve starších španělských filmech všichni herci dost přehrávají už i tak hraniční temperament, ale v tomhle filmu bylo něco, co ho vystřelilo ke špičce. Asi to bude Pedrovo fantastickou režií :oD Řekla bych super oddychovka, kde se ale dá najít určitě víc, než jen pár gegů a vůbec nevadí, že zápletka je předvídatelná, v tomhle případě je to myslím si ku prospěchu. Určitě i mladý Antonio Banderas stojí za to, aby jste film viděli :o)(30.7.2013)