poster

Ženy na pokraji nervového zhroucení

 • Španělsko

  Mujeres al borde de un ataque de nervios

 • Slovensko

  Ženy na pokraji nervového zrútenia

 • Velká Británie

  Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Komedie / Drama

Španělsko, 1988, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • danoo
  ****

  Pedro zaujme už úvodnou sekvenciou. Keď budete film pozerať druhýkrát, zistíte, že ide o implikácie budúcich epizód a zároveň prečo Ivan hovorí ženám, čo chcú počuť. Počas nasledujúcich štyridsiatich ôsmych filmových hodín hlavná hrdinka Pepa veľa zábavy nezažije, diváci však áno. Ženy na pokraji nervového zrútenia sú totiž vydarenou bláznivou komédiou (s estetikou telenoviel). Americké pokusy o vzkriesenie tohto žánru väčšinou skončili ako hrubé sexuálne frašky alebo jednoducho dvojhodinové sitkomy. Tento film je naopak svižný a chytrý bez ohľadu na to, že sa vizuálne zasekol v 80-tych rokoch.(9.7.2013)

 • iamek
  ****

  Klasický Almodóvar. Skvěle zapletený film, který postupem času do sebe krásně zapadá. Samozřejmě by to nebyl Almodóvar, kdyby se v jeho filmu neobjevila pořádka dávka červené barvy. Můžete jí vidět všude. Skvěle bylo taky vidět mladého Banderase, který působil docela vtipně, ale kde zanechal své pověstné charisma ? Škoda, že ho Hollywood tak zničil. Naštěstí, když je ve sračce, tak ho Pedro zase vytáhne ( Snímkem Kůže, kterou nosím ). Scénař je vtipný, svižný a ani na vteřinu se nebudete nudit.(31.12.2011)

 • Anderton
  ****

  Ako to ten Almodovar robí, jeho námety sú akokeby napísané pre telenovely, scenáre sú častokrát vysoko nepravdepodobné a postavy sa chovajú ako blázni. Lenže on si to aj sám natočí, svojím nezameniteľným štýlom a všetci sú z toho hotoví. V tomto pípade je čerešnička na dorte začínajúci Banderas. Vedeli by ste si ho vtedy pedstaviť ako macha? Inak film samozrejme prevažne o ženách a pre ženy. Od jediného muža, ktorý im rozumie.(29.8.2009)

 • mortak
  ****

  Almodovar je zářivým příkladem jednoty v mnohosti. Jeho filmy jsou zaplněny jednotlivými ženami, každá z nich nese jednu stránku ženské povahy, a všechny dohromady tvoří jednu ženu, přesněji řečeno její podstatu. A tento neměnný vzorec je vždy předveden trochu jinak. Takže zde máme bláznivou komedii - a nebudete se nudit ani chviličku.(2.1.2009)

 • dopitak
  ***

  Méně závažný a vážný Almodóvar na hranici vtipnosti. Tentokrát se obejdeme bez fetišistů, transíků i teploušů, takže vrcholem výstřednosti zůstává odbarvený taxikář řídící pojízdnou lékárnu. Muži jsou přehlíženi, a já si teď zpětně s odstupem noci uvědomuji, že tohle asi opravdu byl víc film pro ženy. Pochválit musíme pečlivý český dabing (Zawadská, Vladimír Dlouhý).(10.7.2011)