poster

Láska na druhý pokus

 • USA

  If Only

 • Slovensko

  Láska na druhý pokus

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 92 min

 • hellstruck
  ***

  Dokážu si "If Only" představit jako opravdu dobrý klenot mezi televizními filmy, ale jinak je to průměr. Přestože se tam našly silné momenty a uvědomění si hlavního hrdiny bylo sympatické a dojemné, ta doprovodná hudba mi onu romantickou atmosféru většinou úplně zkazila. Přesně takovou si umím představit u seriálů jako "Tak jde čas", ale u filmů z roku 2000 a dál je to docela ostuda. Možná se rozčiluji nad prkotinou, ale hudba dělá opravdu hodně. Jinak film dokazuje, že člověk si začne vážit druhé osoby až poté, co ji ztratí.. což je velice skličující, ale bohužel pravdivé. Hlavní herec je docela neokoukaný a přestože mi Jennifer jinak vůbec nevadí, tady mi vysloveně lezla na nervy. U ní asi platí "co strašný účes, to strašný herecký výkon", byla nepřesvědčivá, protivná, do své role se nehodila a ke konci vůbec nedojala. Jinak chválím deštivou atmosféru Londýna a zápletku ( i když se to s tou druhou šancí vůbec nevysvětlilo)..(23.9.2012)

 • Los
  ***

  Vcelku příjemný počin na oddechnutí, dobře koukatelné a většinou nenudící. Ale zase nejde o nic extrémně originálního, prostě příběh o jedné lásce, která je pro jednoho příjemnou samozřejmostí, a proto si myslí, že ji může odsunout za "podstatnější" věci. Tohle asi většina z nás zná, nicméně zde si tuto chybu daná osoba uvědomí (to už asi všichni neznají :o)) a snaží se ji napravit (a tohle asi nezná téměř nikdo :))...konec byl pak už trošku předvídatelný...ale i tak nebudu prozrazovat...a díky němu si nejsem jistá, zda Ian opravdu udělal správně, že se snažil změnit...nechtěla bych být na konci v kůži Samanthy... 6/10(10.6.2008)

 • Alementina
  **

  romantiku jo, ale tohle ne. Jennifer me neskutecne srala a vlastne nevim, kdo z tech dvou byl min presvedcivy... a ty klise ... klise .. klise ... ze se to skoro dokoukat nedalo ... a nekdy mi bylo stydno i za scenaristy ... zaver asi chtel byt jiny, tak byl, ale rozhodne si tim nepomohl... a to o 6 mesicu pozdeji, to jsem vubec nepobrala, co to melo byt ... videoklip na zpev Jennifer, pokud to vubec zpivala ona... vystrihnout a vyhodit. Mozna se mi jen film netrefil do nalady, ale ja si vazne nedokazu predstavit ani polovinu tech kravin, co tam ti dva provedli, ze by to nekdo rozumny udelal... a stihnout to v jeden den, nemozny...(19.6.2012)

 • Rosaviva
  ****

  Teda, tohle byl pro mě tak depresivní film, že bych málokde hledala depresivnější. Ano, bylo to strašně přeslazený, ale zase na druhou stranu, když se vžijete do hlavní postavy toho kluka, tak kdo by mu to vyčítal. A upřímně se mi až chtělo občas brečet, právě kvůli těm jeho sladkým řečičkám. Jen bych teda vytknula obsazení, myslím, že to mohlo být mnohem lepší. 4*(22.1.2012)

 • mat.ilda
  *

  Téměř nezvratný osud na křídlech romantiky.... takový byl asi záměr, na mě však film působil jako laciná předváděčka špatně vybraných herců - rachitické Hewitt - se vzorcem chování těsně za hranicí adolescence a Nichollse - univerzálního týpka k natáčení reklam - jedno na co. I ta píseň, kterou Sam veřejně předvedla, byla příšerná a vyumělkovaná, přesně, jako celý příběh. Od odpadu jej zachránilo jen pár slušných okamžiků před závěrem.(12.4.2012)

 • - Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)