Láska na druhý pokus

Samantha (Jennifer Love Hewitt) je americká študentka hudby na renomovanej londýnskej univerzite. Je bezstarostná, impulzívna a až po uši zamilovaná do svojho britského priateľa Iana (Paul Nicholls). Ibaže pre toho je prvoradá práca, na súkromný život nemá čas a svoju krásnu priateľku trestuhodne zanedbáva. Nevidí, ako ju pomaly ale isto stráca. Až keď osud tragicky zasiahne do ich životov, Ian si konečne uvedomí, čo Samantha pre neho znamenala, a jeho dušu pohltia neznesiteľné výčitky svedomia. Kiežby jej bol dokázal, ako veľmi ju miluje. Kiežby mohol zvrátiť čas a začať so Samanthou vzťah ešte raz odznova, s čistým štítom. Sila jeho lásky však prinúti samotný osud, aby zmenil svoje kruté rozhodnutie a zvrátil čas aj dôsledky tragických udalostí, ktoré sa už odohrali... (TV JOJ)

Ainy

Tak ... Láska na druhý pokus podruhé a tentokrát je to přesně to co jsem měla v plánu vidět ... Chtěla bych původně napsat jak mě udivil orchestr společně se sborem ... dostat novou hudební věc pár minut před koncertem a zahrát ji tak dokonale jako by ji měli secvičenou měsíce. Také jsem nejdříve chtěla napsat jak úžasně zahráli oba herci své role, jak mě ta změna ... ten druhý pokus milovat dojal, jak všechno bylo dokonale romantické a jak jsem nakonec zůstala v údivu a vytřeštěnýma očima hledět ....... holt nenapadá mě výstižnější komentář než prosté - "Každý den miluj tak, jako by to mělo být naposledy" ... ()

hellstruck

Dokážu si "If Only" představit jako opravdu dobrý klenot mezi televizními filmy, ale jinak je to průměr. Přestože se tam našly silné momenty a uvědomění si hlavního hrdiny bylo sympatické a dojemné, ta doprovodná hudba mi onu romantickou atmosféru většinou úplně zkazila. Přesně takovou si umím představit u seriálů jako "Tak jde čas", ale u filmů z roku 2000 a dál je to docela ostuda. Možná se rozčiluji nad prkotinou, ale hudba dělá opravdu hodně. Jinak film dokazuje, že člověk si začne vážit druhé osoby až poté, co ji ztratí.. což je velice skličující, ale bohužel pravdivé. Hlavní herec je docela neokoukaný a přestože mi Jennifer jinak vůbec nevadí, tady mi vysloveně lezla na nervy. U ní asi platí "co strašný účes, to strašný herecký výkon", byla nepřesvědčivá, protivná, do své role se nehodila a ke konci vůbec nedojala. Jinak chválím deštivou atmosféru Londýna a zápletku ( i když se to s tou druhou šancí vůbec nevysvětlilo).. ()

Viktooorka

Znáte to.. Naplánujete si, jak půjdete brzo spát, abyste dohnali spánkový deficit. Na youtube si najdete náhodný film, aby Vás uspal, protože jste jak malý děcko a bez sluchového vjemu neusnete. A po hodině a půl smrkáte druhý kapesník, nadáváte tomu filmu i sobě a říkáte si, proč jsem si nepustila raději audioknihu Harryho Pottera, ta přeci uspí pokaždé. Vždyť Láska na druhý pokus je jedno velké klišé, které už jsem několikrát viděla. Při výběru to vypadalo nenáročně a tupě, tak proč jsem na to koukala a bojovala s usnutím? Protože jsem taky tupá a občas i to moje srdce touží po romantice. I když v nevhodný čas. Takže tu piju svoji první kávu (nebude poslední), stále nadávám a stále prožívám ty závěrečná slova. Ach. ()

NinadeL

DVD s tímhle filmem bych si dala říct. Hledala jsem pořádnou romkom s JLH, až jsem ji našla. Sice úplně nerozumím té rovnici, totiž, aby to bylo hodně romantické, tak se to musí odehrávat v Anglii (?!), ale ona je prostě kočička. Mazel, kvůli kterému se vyplatí tento žánr akceptovat. Skoro bych si někdy dala říct a zkusila bych dokoukat víc filmů s Meg Ryan. Až takové kouzlo může mít ta naše Love Hewitt :) A tady má i pěkné vlastní songy Love Will Show You Everything a Take My Heart Back. Což mi připomíná, že svou pěveckou kariéru nepěstuje na můj vkus dost, ale když už, tak to stojí za to. ()

Sarkastic

Tak tohle je romantika jak trám. If Only se v mém hledáčku ocitl hlavně kvůli Jennifer Love Hewitt a tajně jsem doufal, že mě film nezklame. Nezklamal, spíš velmi mile překvapil. Snímek měl velmi slušný rozjezd a od chvíle, kdy Ian dostal druhou šanci, mě to chytlo ještě víc a výborné tempo vydrželo až do konce, který sice byl lehce natažený a sentimentální, ale k tomuto filmu to tak nějak prostě patřilo (navíc jako bonus na závěr ještě zazněla Take My Heart Back od herečky samotné, o které jsem neměl moc tušení, jak dobře zpívá). Po výborné Jennifer, sympaťáku Paulu Nichollsovi, musím ještě rozhodně zmínit Toma Wilkinsona, který se zde objevil ve velmi zajímavé roli, chvílemi mě z něho až mrazilo. No, uznávám, že film krapet nadhodnocuju a řada z vás si nejspíš od mého hodnocení 1 nebo 2* odečte (že by menší guilty pleasure? ;-) ), ale mě prostě, jak se říká, opravdu chytl za srdíčko a ten plný počet dám. ()

• Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)