Láska na druhý pokus

Láska na druhý pokus

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 92 min

• ABLABLABLA

Teda asi jsem úplně mimo než většina zde hodnotících, ale mě to přišlo jako typická béčková romantika. Trapné dialogy, trapné ztrapňující scény. Jediné, co musím filmu nechat je to, že když zpívala tu píseň a jak se přidal i sbor, tak jsem měla na krajíčku a chválím konec, že nedopadnul tak moc cukříkově, ale stejně to nevyváží fakt, že 3/4 filmu jsem se modlila, aby už právě konec nastal.(6.4.2014)

Ano, ve scénáři by se našly nějaké ty nedotaženosti a byla tu nějaká menší klišé, ale to u tohoto typu filmu až tolik nevadí. Moc příjemný snímek, poměrně originální (v některých ohledech), s emocemi + krásná Jennifer Love Hewitt a sympatický Paul Nicholls (děsná podoba s Judem Lawem). Jen ten konec jsem čekal jiný, pozitivní - překvapil mě, ale nedá se říci, že by to bylo špatně, spíš naopak. I proto jsem se přiklonil ke 4 hvězdám.(29.12.2012)

• char_t

Prej další Groundhog Day? Kéžby... Komedie se moc nekoná, fantasy se omezí na jeden moment... A když si trochu zaspoileruju, tak princip časové smyčky už využil kdekdo, všichni líp, a nikoho nenapadlo ukončit to hned v prvním opakování. Proč? Protože to nedává smysl. A kdo viděl aspoň jeden takový film, dokázal by vymyslet tisíc lepších způsobů, jak z toho vybruslit... Ale logika si dala bohužel volno, přednost dostala slaďárna... Pokud máte rádi deštivou Anglii a jste opačného pohlaví než já, klidně si jednu či dvě hvězdy přimyslete. Mě ale na průměru udržela jen sličná Jennifer a taky fakt, že si sama napsala i nazpívala obě titulní písně, za to jako muzikant dávám palec nahoru.(25.9.2014)

Film má pro mě osobně jednu obrovskou nevýhodu: on a ona jsou naprosto nepřijatelný milující se pár. K tomu všemu on je teda v každém případě takovej nemastnej neslanej a ona je přesně ten typ žen, které mi moc nesedí: roztomile bláznivá, nedospělá a toužící. No a do toho jemu dojdou věci, které měl vědět už dávno a jí zas nic nedojde, protože ona ho hlavně miluje a víc už nemusí. No, já musím říct, že kdyby to nezvedl Tom Wilkinson a ten závěr, kdy jsme skutečně upřímně vypustila slzu, tak by to snad bylo k u zoufání. Táhne se to a nic moc se celý snímek nedozvíte, kromě toho, že i on ji miluje.(24.10.2011)

If Only jsem doporučila mé kamarádce. Ona je ten typ člověka, který u filmu nikdy nepláče (tedy pokud neumírá její oblíbená postava v The Vampire Diaries), bere vše s nadhledem. Ale poté, co film skončil, mi došla zpráva, jak vynikající film to byl, že se dokonce i rozbrečela. Snímek ji vzal natolik, že měla takové divné pocity, které nenapravil ani další puštěný film. Víte, chci tím říct, že kdybych to takhle cítila já, nebylo by to nic zvláštního, protože já brečím skoro u všeho. Ale že se to stalo jí, mě překvapilo a proto hodnotím, tak jak hodnotím.(31.7.2011)

• - Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)