Série(2) / Epizody(20)

Primal nám nám představí spojení dvou rozdílných světů a vznik jednoho nepravděpodobného přátelství. Lidé jsou na počátku své evoluce. Dinosauři se blíží konci své existence. A přesto mezi člověkem a dinosaurem vznikne přátelství svázané tragédií. Jen spolu totiž mohou přežít v tomto násilném rodícím se světě. (topr harley)

LudkovaLevaRuka

Scénárista1:"Když jsem byl malej, přál jsem si, aby Barbar Conan jezdil na tyranosaurovi." Scénárista2:"Já taky." Scénárista1:"Poď o tom natočit seriál." Námět, který by vymyslelo osmileté dítě. Kostrbatá plochá animace. Velikost jednotlivých postav vůči okolí a vůči sobě navzájem se mění častěji než ve filmech o Godzille. Totální absence mluveného slova. A přesto... Výsledkem je atmosferický thriller s horrorovými prvky, kde prokreslené postavy bojují o přežití ve fantasy kulisách. Proč je Primal lepší než drtivá většina současné fantasy tvorby? Protože v Primal všichni drží hubu. Místo kecání posouvají děj. Pusťte někdo Primal tvůrcům Rodu draka, ať vidí názornou ukázku poučky "Show, don´t tell". Kulervoucí první řada.  V druhé řadě přibilo nadpřirozeno, které paradoxně ubralo dost z počátečního kouzla. Na druhou stranu si autoři více pohráli se střihem a konceptem příběhu. ()

Tarhiel

Už sa Vám neiekdy stalo, že ste vďaka mimovoľnému komentáru na nete narazili na seriál/film, ktorý bol absolútnym prekvapením a pritom ho nikto nepozná? Tak to presne je Genndy Tartakovsky's Primal - strašne surový a brutálny pohľad na život v praveku očami jeho obyvateľa. Už v úvodnom diele sa s hrdinom nemaznajú a postretne ho trauma, ktorá by poznačila ktoréhokoľvek dospelého. O to geniálnejšie toto všetko je, že hlavný hrdina nerozpráva - za celý čas nepovie ani slovo a všetko chápete len vďaka animácii a rozprávačského talentu tvorcov. A keď sa predsa len neskôr rozhodne vysloviť prvé slovo, tak to bude to najdôležitejšie, čo mohol povedať. Vonku sú zatiaľ dve série po 10 epizódach, kde každá ma 20 minút a tá stopáž je napechovaná kvalitou a nie sú tam hluché miesta. Autor sa nechal počuť, že v tretej už všetko uzavrie. ()

JosefTomas

První sezóna je spíš představovací antalogie s uzavřenými epizodkami, které dokážou být stejně tak vtipné, jako nepředstavitelně drsné, či přímo brutální. Postupné budování nepravděpodobného přátelství je ke konci čím dál silnější a finální cliffhanger sice naštve, ale zároveň vybudoval funkční zápletku následující série, která díky tomu dovede celý seriál nejen do uspokojivého konce, ale v každé epizodě předvádí něco, co téměř žádný seriál nezvládne po celou dobu své existence - být zábavný, zaháčkovat diváka a hlavně gradovat tak, aby i na konci (kde se trošičku zakopne v poslední epizodě) dokázal pochopit, kdy má skončit. Tartakovsky je borec a doufám že má dost rozumu, aby se nenechal zlákat k třetí sérii. Seriál a ani já ji nepotřebujeme, protože tahle tečka se bude těžko překonávat. ()

kockodan

Nejdřív jsem nepochopil tu 70's estetiku jak výtvarnou, tak i animační, a myslel jsem si, že je to nějaká přes 40 let stará vychytávka, která mi nějakým záhadným způsobem unikla. Musel jsem se několikrát přesvědčit, že jde o animák z roku 2019, a ne 1977. :) Prostě nádhera, nám silným ročníkům normalizačních let to připomíná ilustrace v Ábíčku, a tudíž dospívání a krásné retro. Mně tedy aspoň určitě! Nejkrásnější na celém je ale to, že tady voice artists nepochodí, o všechny "dialogy" se zde starají řvoucí, burácející, nasraní a útočící Tyranosauři. LOL! Neskutečně osvěžující podívaná. 100% P.S. Nový bonmot? "Jsi důležitej jak titulky k Primalu!" ()

Sashmen13

Tartakovsky v celé své slávě. Kdo má rád jeho tvorbu, z primalu určitě zklamaný nebude. Některé epizody jsou trochu slabší, ale finále to solidně rozjelo. Brutalita světa primal je svým způsobem osvěžující a já jsem rád, že i západ má občas balls to rozjet, tak snad to Spear a Fang v budoucnu zvládnou! Škoda jen, že jsme takového Tartakovskyho něměli dříve. Nejoblíbenější je asi opičí genocida, to bylo fakt maso! ()

Seffi

Drsný boj o přežití s jistou bojovou nadsázkou, kde místo slov mluví gesta a emoce. Skvělý hudební doprovod podtrhující akci. Hravá animace, avšak kdyby byla ve stylu Borise Vallejo, nezlobil bych se. 90% ()

Jenda1cz

Čekal jsem od toho něco jiného. Chtěl jsem sledovat, jak žije příroda, proniknout do jejího/jejich světa, a vzít si pár jednoduchých vztahových mouder z toho, jak to chodí mezi dinosaurem a člověkem. Takže ze začátku jsem byl VELMI spokojen. Po 4 epizodách to sem tam přešlo do fantasy-hororu nebo do velkého množství krve, která mě poslední dobou už nějak nerajcuje. Kdybych se na Primal díval podruhé, epizodické děsivé díly bych přeskočil a díval se jen na ty díly, které posouvaly dopředu děj série. 7/10                                                          DRUHÁ SÉRIE se ubírá více lineárně. Bral bych méně dramatu a napětí, ale přesto zvedám hodnocení. Animace pořád super, miluju nekonzistenci velikostí. ()

RadaRAW

Pokud by jste hledali dílo které se dá shrnout jen větou: ,,Dokonalý vrchol vizuální podívané" nebo ,,Vrchol animace jako řemesla i umění.'' Tak jste zprávně. Čistě vizuální zážitek, bez dialogů a jen s velmi primitivním hudebním doprovodem. Však vytvořené tak dokonale, že tu najdete víc emocí, než ve většině moderních hollywoodských filmů. ()

meduzak

krasne jina animace nez na co je bezny divak zvykly.bavi me treba jen vitr ve vlasech hl.hrdiny..docela krute sirovy a drsny,tesim se na dalsi dily..(akorat jsem nepochopil po 10 min. asi 5 min. reklamy na jine serialy z adultswim ? wtf..co jsem to stahl za verzi :D) ()

Milo_harwey

Primitivní barbar Conan ve fantasy prehistorickém světě, kde jsou dinosauri. Jednoduché přímočaré brutální příběhy. Výborná hudba. Lehce přepálené, ale pro chlapy výbornej seriál (titulky netřeba, nemluví se). - to jsem si říkal v roce 2019, když jsem viděl prvních pět epizod. Druhá petice nebyla. Tu jsem zkoukl nedávno... Druhá pětka už je víc fantasy, než prehistorie a mnohem vetsi prepal. Trochu mi přijde, že už se tvůrci vyčerpali, tak tam rvou zombíky, čarodějnice, apod. Na jednu stranu smutný po 5 epizodách nemít prehistorický nápady a přejít k fantasy, určitě jsou slabší a jiné než původní pětka s cliffhangerem na další řadu. Kdyby první měla půle měla 5*, druhá osciluje na takovém pěkném průměru. Dáme 4*. Na další se určitě podívám... Uvidíme, zda na příští řadu bude potřeba titulků, páč mám pocit, že tam smerujeme... ()

Stanto

Animácia a súboje sú síce pekné, ale dej je primitívny ako samotná doba, v ktorom sa odohráva. Fakt som sa to snažil dopozerať, no nedá sa...mal som pocit, že každý diel má tak 2 hodiny namiesto reálnych 20 minút. ()

Puxina

Jsem moc rád za doporučení Mr.Hlada, který na Youtube doporučoval tenhle seriál. Úžasný seriál vedený skvělým režisérem a doplněný parádní hudbou (soundtrack může znít samostatně divně, ale je to prostě nářez!). Ano, děj je možná předvídatelný a určitě se člověk nemohl potkat s dinosaury, ale prostě neřešit, nepřepínat a jen sledovat super bitky a děj zvlášť, když podstatnou část seriálu se nemluví a ani to není třeba (vše je hezky vyjádřeno téměř beze slov). ()