Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

darkrobyk

Hm, tak tohle bylo zajímavé. Původně to vypadalo jako další Candyman, Bloody Mary, Slender Man, Motýlí muž, Mercy Black a další městské legendy či bubákoviny, ale opak je pravdou. Vizuálně podmanivé, hudebně temné, mysteriózní, makabrózní až surrealistické. Výborný mrazivý prolog s mostem a propastí a pak hledání a pomyslné uzavření kruhu. ...hledíš-li dlouho do propasti, pak tě pohltí...(F. Nietzsche). Tulpa. Náboženská sekta? Ne, tohle je něco jiného. To jde do nejhlubší minulosti. Možná až tam, kde je uzavřen Cthulhu... Sny. Otázky. James  hledá a hledá a netuší, že odpověď má tak blízko. Ale radost mu neudělá. Bude pokračování? Režisér má v hlavě ještě další prolog odehrávající se na Arabském poloostrově...ale i kdyby nebylo, nevadí... Spíše pro okrajové publikum. ()

Goldbeater

The Empty Man je obdivuhodně rozmáchlá záležitost s velikými tvůrčími ambicemi, narušujícími většinu běžných diváckých očekávání. Ale vede to celé někam? David Prior by zřejmě velmi chtěl být dalším Ari Asterem, ale zas až tolik na to zatím nemá a zde si ukousl možná až příliš velké sousto. Je to zajímavý film k rozebírání, velmi dobře technicky natočený, do poslední čtvrtiny poutavý a zcela bez laciných moderních hororových rekvizit jako jsou samoúčelná brutalita a hlasité lekačky (za to palec vysoko nahoru), ale v poslední čtvrtině se buď nesetkal s mým pochopením, nebo se zkrátka snažil navodit iluzi nějaké hluboké myšlenky, která v něm není. ()

M.i.k.e

výborný horor.Od Asterova Děsivého dědictví vlastně nejlepší horor,který sem viděl a upřímně mě překvapuje jak brutálně podhodnocený je,protože tohle si nezaslouží.Priror totiž ve svém první opravdovém celovečeráku exceluje hlavně co se vytváření atmosféry týka.Podobně jako již zmíněný Aster se totiž nesnižuje k laciným lekačkám a stereotypnímu strašení,ale díky kameře a hudbě buduje amtosféru a zvyšuje divácké očekávání i ve chvílích kdy se vůbec nic neděje a nestane a já mám tyhle psycho hrátky fakt rád.Všechno navíc podporuje i slušně vystavěný a funkční příběh.Chápu,že kdo čekal teen srágoru typu Slender mana bude zklamán,ale tohle je úplně někde jinde.Nevím do jaké míry za to může fakt,že jsem do Empty mana šel úplně naslepo aniž bych viděl i jen trailer,ale zřejmě to bude velké plus.Skvělá věc...80% ()

luka4615

Brilantně vysoustružená úvodní dvacetiminutovka navnadí na neotřelou a atmosférickou podívanou, nicméně zbytek snímku The Empty Man už tohoto standardu ani zdaleka nedosahuje. Jistě, námět a dlouhé expozice jsou ideálním podhoubím pro ambiciózní hororový počin, avšak zbytek stěžejních atributů stojí tak nějak na vodě a ve finále nejsou vlastně vůbec tak propracované, jak si tvůrci zřejmě původně mysleli. Škoda, potenciál na něco mrazivě osvěžujícího zde vážně byl. (HBO GO) ()

Astaroth12

Celkom som myslel, že idem pozerať niečo ako Candymana, či aspoň niečo veľmi podobne. Lebo obsah mi nebol cudzí a pri jeho čítaní som si predstavil viacero hororov. Lenže on ide svojou cestou, nie hororovou, ale mysterióznou s krimi prvkami. Začiatok v hore je dokonalý, tá ponurosť miesta a nevedomosť, čo bude ďalej bola ohromujúca. No, ale potom sa príbeh presunul do mesta k partičke, ktorá sa hrala s nadprirodzenom. A vzápätí bolo dobojované. To všetko mi je veľmi známe, videl som to x-krát. Tak som čakal, že príde nejaký killer, ktorý bude prenasledovať partičku a tí zomrú bolestne, ale hlavne efektne. Teraz neviem, či mám byt rad, že som sa v príbehu mýlil alebo nie. Lebo žiadna vyvraždovacka sa nekonala, zato prišiel rozťahaný príbeh o hľadaní pravdy s dosť zvláštnou pointou. Po remeselnej stránke je film ukážkový a kamera je tiež skvelá. Lenže 137 minút je na takýto film neúnosné, keby sa to skrátilo o cca 30 minút, tak by to už bolo niečo úplne iné, svižnejšie i dramatickejšie. Ale nestalo sa tak i keď snaha tu určite bola. Silne 3*. ()

• Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)

Časové pásmo bylo změněno