Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Goldbeater

The Empty Man je obdivuhodně rozmáchlá záležitost s velikými tvůrčími ambicemi, narušujícími většinu běžných diváckých očekávání. Ale vede to celé někam? David Prior by zřejmě velmi chtěl být dalším Ari Asterem, ale zas až tolik na to zatím nemá a zde si ukousl možná až příliš velké sousto. Je to zajímavý film k rozebírání, velmi dobře technicky natočený, do poslední čtvrtiny poutavý a zcela bez laciných moderních hororových rekvizit jako jsou samoúčelná brutalita a hlasité lekačky (za to palec vysoko nahoru), ale v poslední čtvrtině se buď nesetkal s mým pochopením, nebo se zkrátka snažil navodit iluzi nějaké hluboké myšlenky, která v něm není. ()

B!shop

Pro me prijemny prekvapeni. To, co zacne jako klasickej horor, kdy pubertaci z prdele vyvolavaj prizrak, jinak receno trosku smesnejsi verze Candymana, se zmeni v atmosferickou detektivku se slusnejma hercema, solidni kamerou a perfektni temnou a napinavou atmosferou. Stopaz pres dve hodiny je sice prestrelena, na druhou stranu i pres pomaly tempo film slusne odsejpa a nenudi. No a sektarskej zaver je hodne fajn, i kdyz ta zaverecna pointa je precijen uz krapet prekombinovana. Takze za me slusny 4*. ()

Radko

Raz večer asi šiel režisér po moste nacecaný. Z chlastu zle - čoskoro ovracaný. Pichol prst do krku, vtom zočil na zemi piva flašku. Len jennu, hoc privítal by ich i za tašku. Po vyčistení žalúdka chcel si dať piva hlt, no fľaša prázdna bola. Z vytúženého glgu akurát tak trt. A tak miesto napitia aspoň do pivného hrdla fukol a čo z toho bolo, v empty pánovi som kukol. Fajn úvod v kráľovstve hrmiaceho draka. Zvyšok filmu však z diváka robí paka. Ľudstvu hrozí záhuba, keď kovom klepkáš do zuba. Šepoceš popri tom nezmyselné mrmoty – no to zďaleka posledné neboli v deji blboty. A azda nedával by som celku za tak zlé všetky hlúpe v deji viny, keby hlavný hrdina nevyzeral jak eská politik Pellegrini. Navyše, jak sopel na rukáve sa to celé ťahalo, čo k lepšiemu hodnoteniu nepomáhalo. ()

somnar

Působí to, jako kdyby chtěl pozdní Richard Kelly imitovat Ariho Astera, takže se to po tíhou zjevných ambicí a vinou nevyrovnaných hereckých výkonů často rozpadá, přesto to chci nadhodnotit kvůli tomu, jak to rámuje teenagerskou duchařinu, evidentně navzdory dělníkům marketingu i studiu, které se ani neobtěžovalo na začátku aktualizovat svoje logo. Bude to růst. ()

angel74

Nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila pointu, ale čert to vem, jelikož přesně kvůli tomu tísnivému pocitu ze zla, který mě provázel během celého filmu, se párkrát do roka ráda nechám děsit nějakým dobrým hororovým příběhem. Ani přes sáhodlouhou stopáž jsem se vůbec nenudila, proto nemám moc důvodů něco kritizovat, i když samotné rozuzlení mě tak úplně neuspokojilo. Cesta k němu však byla výživná a patřičně psychózní. Obzvláště pokud vezmu v potaz neuvěřitelnou souhru náhod, kdy se hlavní hrdina James Lasombra pod vlivem strašidelných zvuků probral ve tři hodiny a čtyři minuty z nočních můr, a já zachumlaná do deky jsem přitom zrovna zavadila pohledem o digitální budík v mém pokoji, jenž právě ukazoval naprosto totožný čas! V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, jak jsem se bála. (80%) ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)