Bývalý policista James Lasombra (James Badge Dale) pátrá na žádost matky (Marin Ireland) po pohřešované Amandě Quailové (Sasha Frolova), která není k nalezení. James se dozvídá, že Amanda s přáteli vyvolala Empty Mana, mýtickou bytost, jež také zapříčinila ztracení jejich přátel. Když se případem prokousává dále, zjišťuje znepokojivé informace ohledně údajného Empty Mana. (Vabr)

EvilPhoEniX

Empty Man to dotáhl do Amerických kin, takže o levný film se naštěstí nejedná, ale jsem z toho spíš v rozpacích. Film má výborný prolog v úvodu, který dokáže hezky navnadit, ale potom se už nic moc zajímavého bohužél nestane. Kámenem úrazu je délka. 137 minut pro Horor je naprosto nesnesitelná, tady nějakomu ujela s minutami ruka a hodně se to prokáže na tempu filmu, které je nejpomalejší z nejpomalejších. Je sice zajímavé, že se film ubírá jiným směrem, než se zpočátku může zdát, ale raději bych viděl nadpřirozenou entitu zabíjet teenagery nějakým zajímavým způsobem, než sledovat hlavního hrdinu chodícího tam a sem. Trochu se to zlepší ve finále, kde dojde na zajímavé rozuzlení, ale nutno uznat, že je film spíš mysteriózním krimi Thrillerem, jelikož těch hororových prvků zde bylo pramálo. Za sebe spíš nedoporučuji, ale kdo rád mysteriózní filmy, tak může dát šanci. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 5/10. ()

J*A*S*M

Trailer lákal na jednoduchý, stokrát viděný, teenagerský horor, v němž parta mládežníků vyvolá nadpřirozenou bytost, která je bude postupně kosit. To samé jsem předpokládal z generického názvu. Prostě příšera "Empty Man", kterou vyvoláte, když fouknete do prázdné lahve, to je až směšný, že? No, ten film je nakonec ale úplně jiný, než se z kampaně mělo zdát. Z původního očekávání mě trochu vyvedlo už jméno režiséra, který má za sebou velice povedený atmosférický kraťas. A pak taky šílená stopáž 137 minut. S takovou dardou se u hororů skoro nepotkáváme, to už se musí jednat o skutečně monumentální epické dílo, aby něco takového producenti pustili. A David Prior se skutečně pokouší o poměrně ambiciózní věc (kterej horor má dvacetiminutovej prolog!), ale ukousl si podle mne na celovečerní debut moc velké sousto. Nápad, rozuzlení, sem tam povedená atmosféra - to tu je, ale nestačí to. "Vtipní" recenzenti na rottenech i imdb (a do budoucna jistě i tady) píšou, že je ten film empty, tedy prázdný, no nic není dál od pravdy. Podle mne je tam toho naopak strašně moc a nedrží to u sebe, jak tři filmy dohromady. :D Nakonec je mi to vlastně sympatické a fakt mě mrzí, že se to nepodařilo dotáhnout a není to lepší. Přitom ještě včera jsem si myslel, že si na film s chutí zanadávám. ()

johnn333

Působí to, jako kdyby chtěl pozdní Richard Kelly imitovat Ariho Astera, takže se to po tíhou zjevných ambicí a vinou nevyrovnaných hereckých výkonů často rozpadá, přesto to chci nadhodnotit kvůli tomu, jak to rámuje teenagerskou duchařinu, evidentně navzdory dělníkům marketingu i studiu, které se ani neobtěžovalo na začátku aktualizovat svoje logo. Bude to růst. ()

Gilmour93

Existují městské legendy, u kterých jsou některá povolání nečekaně nebezpečná. Třeba dělat se Zdeňkem Svěrákem u vratných lahví.. Zvláštní film, který se odmítá zařadit. Mytologie není úplný zázrak, ale design zvukových vjemů a missourský Chain of Rocks Bridge pomůžou atmosféře, aby vás vtáhla dovnitř a následně krapet podusila v surreálnu a zírání do propasti. Astrální Aster je nepřenosný, ale zkusit jít v jeho botách aPriori zakázáno není.. ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňjovaného amerického prvého Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()