Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

wowylgu313

Matt Damon, předvedl klasického Američana ve Francii. V tomto filmu se mi jeho herecký výkon opravdu líbil, dělal to dobře. Věřil jsem mu každý pohyb, každý slovo. V průběhu filmu jsem si přál jen jedno aby on zůstal v té dokonalé francouzské idilce a byl šťastný a jeho dcera aby dopadlo nejhůř jak jen to je možné. Bohužel... Taaaak moc jsem si přál aby to celé dopadlo jinak. A tak moc jsem s ním na konci soucitil. I přes dlouhou stopáž jsem si film opravdu celý vychutnával. ()

Kennedy_R

Na tři hvězdy to za mě určitě nakonec není. Je to dojemné, ale postrádá to vnitřní náboj a pořádnou atmosféru a na thriller to už vůbec nezapadá. Spíše Damonovo zabroušení do francouzské přistěhovalecké komunity mezi bohémy, homosexuály, černochy odehrávající se v prostředí mafiánského, drogového Marseille. Na jeden zátah jsem to ani nedal. Příliš nezaujalo. ()

Kushina

Dobře, mělo to zajímavý příběh, nebyly zde žádné nesmysly, bylo to hezky propracované ale.... Bylo to kurevsky nudné, bez jediné zajímavější zápletky. 140 min filmu bylo vlastně šíleně nudných, stále v jednom duchu a bez zvratu. Fakt jsem se kopal do prdele nudou, napětí nulové, akce nulová, zápletka nulová, nuda obrovská. Nebýt Damona, tak to je prostě trash movie, i když ten film má hlubší smysl. 45% ()

JokerBaby

Film celkovo OK . Mat Dammon hrá tento krát  jednoduchého roboša. Mne to veľmi nesedelo. Malo rozpráva a odpovedá ako dement . Proste vypatlaný roboš bez mysle. Ale film zahral dobre . Ale tá rola mi  preňo veľmi nesedela. Tá mladá deva čo to hral s nim ...., no neviem. Tu slečnu kde vyhrabali ? Takže ak sa veľmi nudíte za večer by ste to mali zvládnuť . Doporučujem. Film zčasti prezrádza aj niečo o imigrantoch vo Francúzku . NO GO ZONE. ()

rigby

Skoro 2,5 hodiny naprosto jednoduchého příběhu bez větší zápletky či překvapení. K tomu zcela nemožný Matt Damon, na kterého raději ani nejsou záběry v detailu, protože je až moc kamenný. Strašné to není, ale povedené také ne. Podruhé už bych to absolvovat nechtěl. 3- ()

DJMaroko

Opět se budu opakovat mám rád pěkné konce. Zde jsem se opět nedočkal. Na to jak to bylo utahané bych čekal opravdu více. Ve Francii všude jen muslimové, feministky, intelektuálové (máme se na co těšit bude toho více a více) a věčně se modlící Damon, který opět a opět vše podělá. ()

Grázl83

Skvělá malá Lilou, jinak Matt za celý film nenahodil jiný než otrávený nepřítomný výraz. Příběh není špatný, ale ta délka to totálně zabila. Kdyby to mělo 90-100minut, hodnotil bych možná o 2* více. ()

bonovox

Stillwater má dobrý námet ale strašne nudné spracovanie a je to zbytočne dlhé...Damon hrá ešte celkom fajn. Škoda od tohto tvorcu som čakal viac. ()

veverysiak

Vynikajúci Damon v úlohe prostého Amíka na tripe do Žabožrútova za nepodarenou dcérou, takto narýchlo by sa to mohlo zdať ako celkom fajn roadmovie, akurát že je to rachotiaci stret dvoch odlišných svetov, postojov, morálok a životných filozofií, myslime si o zaoceánskej kultúre čo chceme, ale európska demokracia prerástla do absencie zodpovednosti, úcty k pravidlám a hodnotám a speje k anarchii, film sa nikde neponáhľa a určite si ho viem predstaviť aj v akčnej rovine, takto však zostáva viac času na precítenie nastolených tém, takže 65%. ()

Kozlowski8

Matt Damon v roli táty, který cestuje z oklahomy do Marseille, aby byl blízko dceři, uvězněné zde za vraždu, kterou údajně nespáchala a pomohl ji očistit. Vcelku pomalé drama, které nestaví na akci a postavva Matta Damona má daleko k jeho Jasonu Bourneovi. Bill Baker, kterého zde představuje je pobožný, starostlivý a utrápený otec, prosťáček a nemotora, který dělá chyby a kterého trápí výčitky a v cizím prostředí s jazykovou bariérou je pro něj velice složité se pohybovat. Mattův projev se mi velice líbil a totéž platí i pro Camille Cottin v roli jeho filmové přítelkyně. Jinak ale trochu nuda, proložena zajímavými pasážemi. Lepší průměr. 65 %. ()

Tranda

Rád bych tento film hezky metaforicky popsal a to jako sporťák, se kterým hodlají autoři vyjet dlouhou trasu v rychlosti 120 km/h,  ale místo toho jedou jen na půl plynu a v cílové rovince se jim už vůbec nechtělo řídit tak nechali Audinu pomalu dojet za cílovou pásku. Film, který vypadal z traileru jako levná variace Taken se nakonec nekonal a jsem i trošku z to rád, místo toho jsem je dostali docela slušný ale velmi pomalý civilní drama o problematické rodinně. Pro mě to alespoň zachraňují výborné výkony Matta a Abigail.  Příběh: 3/5; Akce: 1/5; Napětí: 2/5; Humor:1/5, Hudba: 3/5, Vizuál: 3/5, Atmosféra: 2/5, Herci: 4/5; Zábavnost: 3/5; Drama: 3/5; Krimi: 2/5. 6/10 ()

Sopholojong

Solidny Matt Damon v ulohe otca, hladajuceho v Marseille identitu "sameho seba" i praveho vinnika vrazdy, za ktoru bola do chladku poslana jeho nesympaticka dcera Abigail. To vsetko v strohom vizuali a indie-wannabe obsahu, ktory moc nevyhladavam resp. nemam rad. Tom McCarthy mas na lepsie! ()

nikhaj

Zaujimavy pohlad na zufaleho otca ktory pracuje na vlastnu pest ako ocko. Pockat on je ocko no ale ma dceru za mrezami takze treba trochu pofrancuzštit krestanskeho ducha, pomodlit sa trocha poklamat a nakoniec dojst na kavicku domov ()

brkerez

Hrozně zvláštní film, kterej dal smrtící dělo mezi oči mýmu očekávání. Místo bejvalýho Jasona Bourna sem dostal red-necka co pořád něco voře, místo thrilleru sem dostal podivnej žánrovej mix dramatu a nevim čeho a ten film byl pro mě nejlepší ve věcech, který sem nečekal a v detailech, který možná ani tvůrci nezamejšleli. Příběh mě moc nezajímal, otravnou dcerunku bych asi radši nechal shnít v kriminále (i když tady určitá otravnost byla asi záměr, takže vlastně tleskám), ale skvělej Matt Damon, vedlejší postavičky a podle mě velmi přesně podaný, všední i kulturní, civilní, ale všema emocema nabitý pnutí mezi vidlákem z americkýho zapadákova a francouzskou umělkyní, mě celou dobu drželo přikovanýho k obrazovce. Co tohle sakra bylo? ()

skyfire

Nacpat Trumpa, araby, černochy, lesby a modlitby do jednoho filmu a podtrhnout to náhodným výběrem herců někde z ulice (krom Damona samozřejmě), to umí dnes amíci dokonale. Je to škoda, ubírá to filmu min. jednu hvězdu. Ale chápu, ze zase jednu přidává k útoku na Oscary. Ameriko probuď se!!!! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD