Epizody(8)

V seriálu Devs vyšetřuje mladá softwarová inženýrka Lily Chanová uzavřenou divizi rozvoje svého zaměstnavatele, společnosti špičkových technologií se sídlem v Silicon Valley, která je podle ní zodpovědná za vraždu jejího přítele. (HBO Europe)

io.

Zajímavý způsob a podnět k zamyšlení nad věčně nezodpovězenou otázkou "Můžeme náš osud měnit, nebo je vše předem dáno?". Tvůrci nám předkládají možná odpověď opřenou o několik známých teorií a možná nám říkají, co chtějí, abychom si mysleli... kdo ví? Zpracování poutavé, děj pomalý - dává prostor vnímat a přemýšlet. Za mě - perfektní. Kdo hledá dramatickou akční detektivku, měl by se raději poohlédnout po něčem jiném. Děj je tady jen kulisou k vysvětlení něčeho úplně jiného. ()

ezop1012

Prvých 35 minút to bola absolútna bomba, nič tam nechýbalo všetko bolo dokonale, všetko bolo záhadné a bola šanca, že toto bude pecka, žiaľ opak sa stal pravdou. Scenár je absolútne zle napísaný, herci sú dajme tomu v pohode, kamera primeraná aj réžia zla. Len si tak povzdychnem, že aký to malo potenciál ak by to režíroval napríklad Kubrick. ()

r6AndrEw

Teda, verbal pobavil, ale jako skoro vždy s ním nemohu souhlasit. Má pravdu ten chlapec, bylo to.....jednodušší....divné.....jiné....a přesto jsem byl ochoten to prominout. Nevím, možná, že když mám dvouletou dcerku, jsem na to hleděl jinak (Verbal má jistě ledva tak dvouletou šponáž v levém zápěstí). Musím připustit, že jsem viděl lepčejší seriály, nicméně jako milovník scifi říkám ano. Jméno Garland mi nic moc neříká, narozdíl od ostatních tady, kteří vykřikují, že je to typický Gárland.. Trošku jsem se bál, ale nakonec i ty "utahané" scény se mi líbily. Pěkně to dokreslovalo ten....feel.....rozpoložení hlavní postavy (pozor, né číňanky). No a kdo si bude stěžovat na Sonoju, tak asi neviděl videoklip skupiny Daft punk, kde hlavní hrdinka tohoto seriálu tančí. Nářez, i proto ji mám nutkání trochu protěžovat. Český dabing podprůměrný, leč funkční. Za mě tedy fungující, příjemný, lehce scifi seriál, který dokonce má potenciál donutit diváka přemýšlet. Paradoxně né při sledování. Me gusta! ()

Aresko123 odpad!

Tak tento seriál je fakt na žalobu. Zálujem ich o ukradnutie môjho času, mojich 7 hodín života. Tak tupý, spomalený a debilny seriál som fakt už dlho nevidel. Jednndebil horší ako druhý. Všetci sa správali ako kedy im jeblo v hlave.  Ale najviac ma iritovala ta neskutočná pomalosť, pomalosť akou hovoria postavy, pomalosť akou nechávaju 5 sekundové medzery medzi vetami. Hnus a čistý odpad. Fakt odpad ()

wvwrayman

Proč se někdo snaží natahovat děj pomalými, nicneříkajícími záběry? Aby nám došlo, jak hluboké ty myšlenky jsou? Aby to celé bylo mnohem víc artovější? Tento seriál si umím představit jako velice zajímavý, zhruba dvouhodinový film. Ale takto? Hvězdy jsou tak hlavně za námět - myšlenku. ()

hypnos11

Po první epizodě, která je naplněna hutnou atmosférou, napínavým, mysteriózním dějem, to mírně, ale orpavdu jenom mírně, začne ztrácet dech. Jenže poslední díl je něco neskutečného. Alex Garland zase předvedl, že je to vizionář, perfekcionista, hlava plná úžasných nápadů. Ta poslední epizoda, hodná šesti hvězdiček, to zase vytáhla do výšin. Ano, můžeme se tu přít o tom, jak to lpění na nihilistickém determinismu působí dojmem, že polovina protagonistů má o kolečko víc, ale když je to natočené a vypointované takto, můžu jenom uznale tleskat.. K obsazení nemám výtek. Jistě, někteří herci by nebyli zrovna mojí první volbou (ani druhou, třetí, čtvrtou..), ale jejich výkonům se nedá nic vyčíst. Samostatnou kapitolou je vynikající hudba. Ale co je tady nejvíc, je ta atmosféra, to, jak to dokáže diváka dlouho držet v téměř naprosté nevědomosti. Jsem moc zvědav, s čím Alex přijde příště. ()

Giovanni

Verbal to napsal trochu podrobněji, ovšem podepíšu každé slovo. Já to zjednoduším. Artová sračka s totálně nesympatickými herci. Příběh tak na nějakou povídku nataženej do 7 hodin ukrutné nudy. Chci zpátky svůj čas. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt