Váha vody

• USA The Weight of Water (více)

Fotografka Jean zkoumá děsivé, sekerou provedené vraždy dvou žen z roku 1873. Téměř zapomenuté zločiny mohou mít ale spojitost s nedávno spáchanou brutální vraždou. Jean navíc objeví skryté, očitými svědky napsané dokumenty, které detailně popisují obě vraždy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pavlínka9

Přestože z počátku jsem ve filmu neviděla nic speciálního - posledních 30 minut mě tak ohromilo a poodkrylo plno toho, co bylo před více jak 100 lety a i v reálných scénách. Nemám ráda zpomalené záběry - zde jich bylo zbytečně moc, nesnáším jakože erotickou hudbu v podobě saxofonu a fléten - teď si říkám, že to bylo to, co mě od začátku filmu vadilo :) Ale jinak je ten film neskutečně silný a je pro mě zároveň i neskutečně těžký a prostě druhá polovina filmu mi otevřela oči i pro začátek snímku. Sarah Polley byla bravurní - hlavně při onom osudovém večeru....Mentalita tehdejší doby a "láska", která v tehdejší době byla zakázaná, přikázaná i neopětovaná - to máme sice i v dnešní době, ale již né tak intenzivně. To, že se mnoho scén ve filmu objevuje černobíle - to je super důraz na kontrast situace. Ráda se k filmu za pár let vrátím, jelikož se mi hodně vryl do mysli a poodkryje mi tak i další věci, kterých jsem si teď nevšimla :) Jo a Hurley? - ta prostě umí hrát hlavně kokety a scéna s ledem byla hodně laciná... ()

castor

Dva do sebe prostříhané příběhy mi pro tentokrát příliš nesedly, a to i přesto, že jsou mordy někdy z druhé poloviny devatenáctého století založeny na skutečných událostech. Víc bych uvítal dusné konverzační drama čtyřčlenné posádky ze současnosti, které bylo i tak dostatečně zajímavé, jiskřivé a vztahově dobře rozehrané. Každá z postav má co říct, tudíž je kterýkoliv střih do tragédie jedné rodiny rušivý. Prostě jen pohupující se jachta, nevyjasněné vztahy, leccos prozrazující pohledy i bolesti minulosti. A tragédie klepající na dveře. Kathryn Bigelow, která se stala první oscarovou režisérkou historie, má sice v rukávu tvůrčí kontrolu nad materiálem, ale pro tentokrát ji na holičkách nechal scénárista. Bigelow vede výborně herce a stejně skvěle buduje atmosféru, ve které ji brilantně vypomáhá kameraman. Jen se příběhu z minulosti naneštěstí věnuje až příliš. PS: Jen pro neznalé, Sean Penn byl toho roku nominovaný na Oscara za úplně jiný film (Sladký ničema). ()

Skleena

Sakra, sakra, víc "ledových" scén Elizabeth Hurley! No... zpátky na zem. Pravdou zůstává, že ony dvě dějové linky k sobě moc nejdou a závěrečný pokus o prolnutí prostě a jednoduše nefunguje. Příběh z minulosti se mi k tomu současnému nezdál přímo rušivý, i když je pravda, že hra pohledů a náznaků v podání čtveřice na lodi byla rozhodně atraktivnější. Možná snad kdyby se jednotlivé linie nějak více ne snad přímo podobaly, ale alespoň nějakými náznaky výrazněji prolínaly, divák by nepociťoval tak výrazné skoky mezi jednotlivými příběhy a k tomu "tenhle se mi líbil o dost víc" by vůbec nemuselo dojít. Každopádně to, co film táhne dopředu je rozhodně atmosféra, a ta je tu (především zajímavými záběry) navozena slušně. Přidáme-li nějaký ten palec nahoru za Seana Penna v roli, která pro něj není zrovna obvyklá, v kombinaci se sympatickou Catherine McCormack a naopak něco málo strhneme za snad až příliš rozvláčněnou koncovku příběhu z minulosti (je pravda, že až příliš zjevné odhalení totožnosti pravého vraha kdesi v půlce celkové stopáže tomu příliš nepřidalo, jak se zde už mnozí zmiňovali), nebyl to vůbec špatný snímek. Alespoň tedy pro mě. ()

gogo76

K. Bigelov je skvelá režisérka, ale tu jej to akosi nevyšlo. Dve roviny príbehu, odohrávajúce sa v úplne inej dobe nefungujú ani zďaleka tak, ako si režisérka predstavovala. Príbeh z chladného prístavu ma zaujal podstatne viac a vždy keď sa dej vrátil do súčastnosti ma to nebavilo. Nič na tom nezmení ani „rozpálená E. Hurley, ktorá sa tu stále naťahuje ako perská mačka a vrhá pohľady pornohviezdy. Sean Penn asi obišiel najhoršie. Jeho postava je takmer bezvýznamná, alebo skôr absolútne nezaujímavá. Neviem kde mu rozum behal, keď čítal scenár, ale možno vsadil iba na zvučné meno režisérky. Celkovo film na jedno pozretie. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Malarkey

Původně jsem na tenhle film ani koukat nechtěl, ale drželo mě hlavně jméno Kathryn Bigelow, které dokáže z chlapa udělat párátko do zubů a tak jsem se rozhod na tenhle její film podívat. Nakonec, její jméno ve světě chlapů znamená už docela dost, takže to byl dobrý důvod se na onen film těšit. Od začátku mi ale bylo jasný, že se akce tolik nedočkám a nakonec to taky tak dopadlo. Ke konci jsem u filmu usnul a vůbec mi to nevadilo. Váha vody je možná zajímavý film, ale natočen absolutně bez akce, což jsem nečekal. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. ()

• Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)