Váha vody

• USA The Weight of Water (více)

Fotografka Jean zkoumá děsivé, sekerou provedené vraždy dvou žen z roku 1873. Téměř zapomenuté zločiny mohou mít ale spojitost s nedávno spáchanou brutální vraždou. Jean navíc objeví skryté, očitými svědky napsané dokumenty, které detailně popisují obě vraždy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

burton

Podívejte se na to a hlavně nečtěte mimózní obsah filmu, který tady na CSFD spáchal oficiální distributor. Není to špatný, atmosféra tu je. Ale akorát se mi to prostě nelíbilo. Udělala bych jeden film, ten s příběhem před sto lety. Divnou omáčku z doby dnešní vyházet. ()

rivah

Sofistikovaná dramata nejsou vhodná pro Bigelowovou, navíc napětí sráží neustálé střídání časových rovin. ()

crjules

Pro me prumerny, slusny film.Celkem napinave vypraveni stareho pribehu me chytilo, ten novy bohuzel ne. A ono radoby prolinani pribehu do sebe se zaverecnymi scenami pod vodou, jsem uz nepobral vubec. Seana Penna mam rad , ale nerozumim, proc byl za tuhle roli nominovany na Oscara. Spis jsem si vsimnul Sarah Polley !! A samozrejme Elizabeth s kostkou ledu (nejlepsi co kdy predvedla) , honotim pozitivne. :) ()

huzgi

Ambice filmu jsou vyšší než výsledek. Zajímavý dvojpříběh není vyprávěn s dost velkým zaujetím, s dost velkou přesvědčivostí a filmu chybí více energie. Škoda. ()

Romeroo

Málokdy mě tento druh filmu dokáže tak zaujmout jako Váha vody...děj "utíka" strasně pomalu, vesměs se celý film nic neděje...a o konci filmu máte předem jasno...přesto Vás to prostě baví sledovat. Baví Vás krásně dlouhé záběry, slušný příběh, skvělá hudba a ....no a Elizabeth...že by tam byla nahá ? : - ) Ješt ě jsem pozapoměl na skvělou Sarah Polley... Jinak velmi poctivé 4* .... ()

nula87

Velmi dobrou atmosférou oplývající film prolínající se ve 2 časových rovinách. Ta historická, která zřejmě měla nést těžiště příběhu, je ale paradoxně slabší, protože velmi brzy silně tušímě (víme), jak to vlastně bylo, a to dost ubírá na dramatičnosti. Zato současná linie je mnohem lepší, vztahy jsou načrtnuty i vyvíjeny velmi dobře, a všichni herci jsou výborní. 65% ()

EVIM

Tak nějak se musím přidat k hodnocení Enšpígla. Taky jsem usnul u konce a to značí, že tento film není asi to pravé, aby udržel mou pozornost. přitom nemůžu řít, že bych se vyloženě nudil. Ale na druhou stranu to bylo až příliž tahavé. Trochu je to pro mne zklamání od paní Bigelow. ()

CorvusBlek

Dva souběžné příběhy se stoletým odstupem, ten první by klidně vydal na samostatný film, ten současný tak na průměrné tv zpracování. Občas ty přechody staletím moc rychlé až násilné ( snaha rozvířit trochu stojaté vody?). Dohromady bych to viděl na lehký nadprůměr 65% ()

david666

Děj z historie mě bral více - zde bylo zajímavé kam se vyvine. Příběh ze současnosti mě zas tak neuchvátil. Na druhou stranu v něm hraje E. Hurley, takže vlastně bylo taky co sledovat.:-) Každopádně byl děj chvílemi trošku "na hlavu" ()

vilusinska

Tak když jsem si četla obsah tohoto filmu představovala jsem si to úplně jinak, a kdo viděl tenhle film tak s obsah moc souhlasit nemůže Jean je jen fotografka ale pokud vím tak ona jen fotografovala to místo prvních dvou vražd, o který píše do časopisu kde pracuje a které se stali roku 1873 a nééé 1983a představovala si jak to asi mohlo nakonec být a zjistila i nějaké další skutečnosti ale o žádné třetí vraždě se tam vůbec nemluví!!! A teď k tomu jak se mi film líbil i bez třetí vraždy,určitě je to koukatélné ale asi nejzajímavější byly ty scény z roku 1873, zbytek bohužel už tak zajímavý nebyl,manžel Jean místo aby se staral o svojí ženu tak flirtoval s pítelkyní svého bratra která ke všemu byla jeho obdivovatelkou a nabízela se mu jak se dalo. ()

Pavelkedar

Viděl jsem všechny filmy (kromě Mission Zero) od jinak skvělé Kat.Bigelow, ale tento je dle mého názoru zcela nejslabší. Velká nuda už od začátku a abych se přiznal, ani jsem to nevydržel do konce a to se mi stává jen vyjímečně. ()

Chicharron

S tak hvězdným obsazením bych čekal víc, ale bohužel... Elizabeth Hurley, je sexy, ale neumí hrát. Sean Penn umí sice hrát, ale tady toho moc nepředvedl, a když potupně chcípnul...emoce žádné. Josh Lucas kdyby ve filmu nebyl, tak by se nic nestalo. Jediné pozitivum filmU byla Catherine McCormack, která se role školometské šprtky, co si ani neumí zaš.kat, zhostila na výbornou, ale na druhou stranu bych si kvůli ní tuhle nudnou srágoru už podruhé nepustil. Jo tak ono to bylo od Kathryn Bigelow? Tak to tu mizérii docela vysvětluje... ()

paranoid82

Na můj vkus celkem nuda, vlastně ani nevím o čem to mělo být, celý příběh vyšuměl kamsi do prázdna. Časové prolínání mi až tak nevadilo, ale totálně mi tu chyběla jakákoliv atmosféra a nápad. Nezachránila to ani Elizabeth Hurley, ani čerstvá držitelka Oscara Kathryn Bigelow. Oceňuji krásnou drsnou přírodu a standartně skvělého Seana Penna s knírkem:-) Dvě hvězdičky ()

JerryPilsen

Dva vzájemně se prolínající se děje si navzájem překáží.atmosféra to nezachrání.Konec na lodi je spíše trapný,konec v historii zase tušený. ()

Pollini

Velice zajímavé pro milovníky detektivek, samotnou mě to chytlo, ačkoli to není můj oblíbený žánr. Ale opět, rovina ženy, která píše reportáž a jejího manžela, který stále pokukuje po bratrově přítelkyni, která ho nestydatě svádí, je neskutečně trapná. Ale aspoň jsem si užila druhou rovinu příběhu o vraždách, která byla opavdu zajímavá, kvůli tomu to stojí za to vidět. A proto nemůžu dát odpad! ()

phoenix9

Priznám sa , že som to chcel vypnúť po 10 minutách . Potom sa však dosť slušne rozbehol prvý príbeh (pred 100 rokmi) a následne aj ten v ktorý sa odohráva v súčasnosti. Krásna a sexi Elizabeth Hurley a charizmatický Sean Penn tomu len napomáhajú . u mna silne 3 hviezdičky. 67 % ()