Když se ostřílený psanec Henry postaví do čela bandy zabijáků, kteří se chystají spáchat riskantní bankovní loupež, očekává, že jim všem zajistí finanční svobodu i příležitost začít nový život jižně od mexických hranic. Akce se bohužel zvrhne v krveprolití a gangsteři jsou během ní nuceni zabít amerického maršála. Zatímco je na jejich hlavy vypsána jedna z největších odměn v dějinách amerického Západu, vydávají se napříč nebezpečnou krajinou směrem na jih. Polomrtví, bez koní, jídla a vody konečně narazí na dům George Tildona, jeho ženy a dvou dcer, který stojí na samotě kousek od hranic. Členové gangu nemají na vybranou, a tak se před překročením hranic rozhodnou obtěžovat rodinu a přenocovat u ní. Následuje série děsivých událostí. Na povrch vyplují rodinná tajemství, vytvoří se nepravděpodobná pouta a Henry stane tváří v tvář podivné a nečekané šanci na vykoupení. (Cinemax)

Ozzy2

Skvělej, netradiční film plnej zvratů.Kdyby to natočil Tarantino, se kterým to nevím proč srovnáváte, tak tomu budete solit všichni pět hvězd a budete se rozplývat, jak je ten Quentin super ,dementi. ()

desade

Zatiaľ čo u Tarantina jeho prehnané a zbytočne šokujúce scény (aj keď z hľadiska deja, alebo scenára nemajú pridanú hodnotu) jeho fandovia považujú za "umenie", v tomto filme je to podľa nich plagiát a gýč. Ja to hodnotím rovnako (zbytočne). A tak ako u 8 hrozných, aj tu som si niektoré scény musel pustiť zrýchlene (až na trojku!). Ale pre milovníkov žánru western (aj keď "klasický" už asi nikto nenatočí) odporúčam. ()

mira.l

To byl ale prapodivnej dřist. To, co se zpočátku vyvíjelo nechci napsat "zajímavě" natolik, že by mě to přikovalo k obrazovce, ale dejme tomu koukatelně, se po nějaké době změnilo v nekonečné a blbé žvásty v jedné místnosti, v rádoby překvapivé zvraty, které mi teda nijak šokující nepřipadaly a v neposlední řadě se to zvrtlo v takovou podivnou prasárnu se spoustou stříkanců umělé krve. Snad jen na tu Francescu Eastwood se celkem dalo koukat, i když to její jednání moc hlavu a patu nemělo. Mimochodem, když jsem u těch cákanců krve.... mně přišel podivný už ten první hned na začátku u té bandity omylem trefené děvčice, které "krev" vystříkla odněkud z pravé strany hrudníku jakoby od spodnějších žeber skoro by se dalo říct směrem vzhůru(!!) (to jsem si dal několikrát i zpomaleně), aby se následně ukázalo její vystřelené očíčko. Zepředu to nepřišlo, tam stála ta druhá holka a kdyby to bylo zezadu, tak by střela, která vyletí z lebky ven, asi musela trefit i hlavu té druhé. Už tohle mě možná mělo varovat... ()

beso74

J.T. Mollner si napísal scenár pre svoj celovečerný režijný debut, pri ktorom čerpal inšpiráciu zo spagheti westernov z konca 60. a začiatku 70. rokov a samozrejme z Tarantina. Navyše, úspech si chcel zabezpečiť aj angažovaním potomka westernovej legendy Mr. Eastwooda. Výsledkom je tak kríženec westernu a home invasion, stojací na veľmi hlinených nohách s názvom scenár. Problém nastáva už v 10. minúte, kedy sa po krátkej akcii film prehupol do svojej konverzačnej takmer hodinu a pol dlhej časti, ktorá sa riadi heslom "Ráno múdrejšie večera". Avšak, na také niečo je potrebné mať pripravené nejaké tie britké dialógy, ono nestačí len otvorene rozprávať o sexe a znenazdajky raz za čas špliechnuť divákovi kýbeľ krvi do ksichtu. K tomu, aby sa film dostal do obstojného finále hroziaceho pokračovaním, sa tak treba prehrýzť cez kopec nudy, kedy majú prenasledovaní na rozume všetko možné, len nie plán na svoju záchranu a obavy o svoje životy. SPOILER: Aké ponaučenie sa tu vlastne tvorcovia snažia zdeliť? Nikto nie je bez viny? Alebo Peniaze kazia charakter? Či Kde čert nemôže pošle ženu? Kde a kto sú vlastne tí anjeli z názvu? ()

ANTYCHRYST

Tak tohle jsem nečekal :) Ja prostě musím dát 4 hvězdy..těch kvalitních momentů a zvratů prostě...to stojí za to.. je tam slabší pasáž..ale naštěstí netrvá tak dlouho a jakmile jsou na té farmě...ooouu yeeees :) krev stříká více nežli hodně a hladina uchylnosti stoupá prudce vzhůru..:) ještě jednou podívám zda - li v tomto nemá prsty Tarantino :) 75% a velký překvapko ()

a0001

50%? To tento film hodnotili feministky, alebo banda mníšiek s farárom? Autentický western, tvrdý, špinavý, zvráteny, čierne vtipný, šialený, atmosférický, psychopatický a dokonale zahraný. Žiadne barby umelé cecky, ani umelý otecko pózer typu "Eastwood" s jedným tupým ksichtom a Tarantinových osem hrozných? Tá nudná pózerská rozprávka? Keby sa pod tento film podpisal známy režisér sr.li by ste dojatím.. ()

topvideo

Paralela s Osem hrozných, štokholmský syndróm, Slimák by predbehol Luka Wilsona na tejto ceste divokým juhozápadom. Krvou sa nešetrilo... ()

Sharlis

Mne sa veľmi páčilo. Príbeh nič zložité, nad čím by niekto premýšľal. Ale perfektne napísané a zahrané postavy robia svoje. Ak si odmyslím Tarantinovky, tak hodne dlho ma nejaký western takto nebavil. Som rád, že som nebral ohľad na miestne hodnotenie. Tiež to rozhodne nie je nič pre baby. ()

KorenGeorge

Nevím, co tedy tento western chtěl divákovi nabídnout. Měla to být sonda do lidské duše, v níž se u každého skrývá zlo? Pokud ano, tak to režisér zpracoval s obratností želvy na zádech. Děj velmi nudný, konverzace divákovu pozornost neudrží a násilí zbytečně explicitní, téma hříšné rodiny těžko uvěřitelné. Za scénáristickou botu považuji rovněž moralistního lovce lidí v roli vypravěče. Na druhou stranu v kterém jiném filmu vypravěč zemře před koncem děje, takže ho ani nedopoví? Film jako by si nedokázal vybrat, čím chce být, a co sdělit a jakými prostředky. Řemeslná stránka filmu se mi líbila a mladičká dcera Clinta Eastwooda působí pěkně netuctově, to však na dobrý film nestačí. Podprůměrná pseudopsychologická záležitost s westernovými kulisami. ()

notozjano

Předpokládám, že zdejší uživatele, kteří tomu dali odpad nebo hvězdu, se na film nedívali do konce. Měl jsem během prvních 20-ti minut chuť udělat to samé, ale jsem velice rád, že jsem to překonal. Jakmile se dostanou banditi na farmu, dostane to neskutečný grády a všichni hrajou, jak o život. :) Teri Polo před kapli byla jak vystřižena z hororu (v tom určitém záběru), Francesca je kus a Lukeho Wilsona vidím rád v jakémkoliv filmu. Kdyby nebyl vleklý začátek a byla kratší stopáž, dám tomu plnou palbu. ()

Saxos

Modrooká Eastwoodovic dcerka v roli Florence Tildon okamžitě využila první dobré příležitosti zbavit se pedofilního incesťáka taťky i se zbytkem rodinky a zahodit čistý prachy za odměnu za několik hlav taky odmítla. Na co se nám ten Mollner asi koukal v bedně, když psal scénář? ()

fooggyy7

Trošku drsné. Ale takový byl doopravdy western a ne nažehlený Lex Barker, Kirk Douglas anebo dokonce snad Terrence Hill? ()

beruberu

Tak včera jsem špatně hodnotil 4 hvězdy je málo ode mne tento snímek má sto procent hodně luxusní a neuvěřitelný filmeček ()

LuciusDLX

Fejkova Emma Stone vo fejkovom Tarantinovom filme. Čakal som western, dostal som nejaký hybrid, aspoň že ten Luke Wilson nebol čierny. ()