Amonit

• Velká Británie Ammonite (více)

V 40. letech 19. století hledá kdysi uznávaná Mary Anning fosílie na nehostinném pobřeží moře, aby jejich prodejem vydělala na živobytí pro sebe a svojí nemocnou matku. Nabídku bohatého turisty, aby během jeho nepřítomnosti zasvěcovala do své práce jeho manželku Charlottu, z finančních důvodů nemůže odmítnout. A přestože si s bohatou paničkou zpočátku zásadně nerozumí, postupně se mezi nimi začne vytvářet silné pouto. (O2 TV)

mircxxx

Film Ammonite jsem měl dlouho v hledáčku a filmy z období první poloviny 19.století mám v oblibě. Pozornosti diváka doporučuji zajímavou zvukovou stránku filmu. Také detailní záběry (obličeje) Kate Winslet, která si podle mě zaslouží minimálně úvahu o nominaci na nějakou z filmových cen v kategorii ženský herecký výkon v hlavní roli. Pánům pak doporučuji zaměřit pozornost na ztvárnění milostného soužití dam. Určitě to ale není hlavním tématem filmu, ale spíše jeho kořením. ()

camomilla

Film, kde se malo mluvi, hlavni roli hraje obraz a zvuky. A vykony herecek. Strasne mi sedl, krasne a citlive natoceny se zvlastni syrovosti a obycejnosti. Kazdy zaber ma smysl. Jsem unesena. ()

Damnsinead

Kate Winslet opět dokazuje, jak skvělá herečka je. Tahle romance byla nepravděpodobná, ale věřila jsme jí všechno, každé slovo, každý pohled. Saoirse hrála na výbornou, ale vedle Kate bledne. Ammonite má k dokonalosti daleko, chtěla bych vidět víc zkamenělin a míň romance, ale nemůžu říct, že bych se nudila. ()

Tomulka

Kate Winslet opět fenomenální její herectví obohacující. Velmi mne překvapila Saoirse Ronan měl jsem ji zaškatulkovanou v jiných rolích, ale v tomto snímku předvádí výborný výkon. Nadějna herečka. ()

starydivak

Amonit je skoro identickou kopií Portrét dívky v plamenech (2019),. Je až smutné, jak dokáže stejné téma, příběh i vyznění skončit tak daleko od sebe. Zatímco v Portrétu jde o dokonalou souhru scénáře, kamery, hereckých výkonů a v neposlední řadě režie, tak Amonit brouzdá po povrchu a není možné se do příběhu vcítit, natož jit s postavami pod povrch. Naprosto chápu, co chtěl autor sdělit, ale na tohle téma ještě prostě nevyzrál. Doporučiji tohle vynechat a skouknout o rok starší Portret dívky v plamenech. Mimochodem dokoukal jsem jen kvůli mé oblíbené Kate Winslet. ()

NikiVai

Skvělé herecké výkony, pomalé melancholické tempo. Já jsem si tenhle film užila jako super oddychovku. Díky Amonitu jsem poznala zas jednu výjimečnou ženu naší historie a to je pro mne vždy velkým přínosem. ()

DserCom

Komorní, pomalý, čistý.... Hltala jsem každou vteřinu. Moc krásný a intenzivní snímek! Jsem hrozně ráda, že podobných filmů za poslední dobu přibylo. "Je to tím, že jsem úplně sama? Přesto v mých snech, ve formě, kterou vidím, myslí na mě také." ()

Petrval

Děj  o dvou ženách z rozdílných vrstev hledající si k sobě cestu lásky odehrávající se na pobřeží hrabství Dorset. Strašlivě pomalý a rozvleklý film s přehnanou délkou který jsem zhlédl jenom kvůli S. Ronan a nakonec jsem ho vypnul asi 30 min před koncem.  Velice slabé 2* ()

StaryMech

(Dvouhodinová!) herecká etuda bez dramatického vzmachu, jemná, až klasicistně vytříbená (a chladná) a překvapivě konvenční. Práce Leeova týmu mi trochu připomínala práci hlavní hrdinky při preparaci zkamenělin - v dobrém i zlém. Přinejmenším v jednom ohledu se (v nedůstojné tvůrčí zkratce vstříc divákovi?) režisér/scénárista zpronevěřil skutečnosti, když Charlotte Murchisonovou, ženu celoživotně oddanou praktické vědě a svému stejně naladěnému manželovi, proměnil v o víc než pětadvacet let mladší frustrovanou křehuli. Ve srovnání s Campionové "Pianem", na něž se v úvodu přímo odkazuje, chudokrevné. ()