Ragnarök – Konec světa - Série 1

(série)

Epizody(6)

Trailer 2

P.J.2

První série me dost potěšila a skutečně záleží na tom jak máte nájezdy Severský báje takže za mě super. Jdu hned na druhou! ()

666teen

Co si budeme povídat. Je to takový lehce ekologický kříženec Twilightu a American Gods(platí pro první serii). Nicméně potenciál to rozhodně má. Divné norské typy, obři jsou Zlobři a pomalu se probouzející Thor není žádný thymolínový fešák, ale spíš regulérní norská, dyslektická lopata. Druhou sérii určitě dám. ()

Azurose

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ohromné zklamání. Tvůrci se rozhodli zajímavě zkombinovat severskou mytologii a současné dění, avšak zde narazili na řadu problémů. Je jasné, že seriál cílí především na mladé publikum, protože v něm hrají hvězdy ze Skamu a vše se točí kolem teenagerů. Tohle nebylo úplně šťastné, jelikož to vůbec není uvěřitelné a v kontextu celého příběhu by dávalo smysl sledovat dospělé protagonisty, ne děti. S tím se váže hned první a nejdůležitější problém. Protagonista přijíždí do města a "dostává" schopnosti od neznámé prodavačky. Jak se možné, že mu neznámá žena dá schopnosti, když obři (antagonisté) jsou na světě už 3000 let a jemu je teprve cca. 17? Absolutní blbost. Tvůrci celou dobu vyvolávají otázku, kdo je neznámá prodavačka, ale nedozvíme se nic. Opět kámen úrazu. Když se náš protagonista začne dostávat do problémů a nikdo mu nevěří, je hloupý a nenapadne ho vzít židli, na které sedí, a skroutit ji. Nejen on, ale i všechny ostatní postavy jsou extrémně hloupé a jejich chování neodpovídá jejich charakterům. Pět a půl dílu čekáme na vyvrcholení děje, které po zhlédnutí představuje dvouminutovou nudnou scénu. Ragnarök je celou dobu popisován honosně a když ho divák vidí, má smutek na tváři. Samozřejmostí je, že se vše netočí kolem mytologie, ale kolem problémů obyvatel města a životního prostředí. Pokud se mají prolínat dvě témata, musí do sebe zapadat. To se tady bohužel nepodařilo. Musím vyzdvihnout hudbu, vizuál a práci s kamerou. Na obraz se nádherně dívá a tvůrci opravdu na diváka přenesli pocit z daných situací. Celkově seriál musím hodnotit záporně, přestože mě bavilo se na něj koukat. ()

ComicGuy

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvý nášup epizód ukazuje tzv. "Nórskeho Teen Wolfa". Navzdory svojej, za mňa osobne, prepálenej stopáži je dej zábavný, mierne švihnutý, ale hlavne si oproti Twilightu či už skôr zmienenému Teen Wolfovi dobre uvedomuje, že jeho námet nie je žiadne terno a tak neočakávajte, že by sa z toho tak rýchlo stala otrepaná edgy teen sračka. Čo, ale musím určite vytknúť sú efekty. Miestami vyzerajú veľmi dobre a miestami to zas vyzerá akoby Netflixu došli prachy a zbytok zbúchali počas jednej opileckej noci. Koniec série nabáda na druhú sezónu, mne osobne stačilo už toto. Ak by som to mal zhrnúť povedal by som, že je Ragnarok nadpriemerný projekt. Niečo piedviedol na výbornú a niečo vyložene skazil. V priemere by to, ale stále bolo tak 70:30, čo stále nie je zlé. Ak máte radi klasické hero journey kedy sa z outsidera stane ten najviac badass charakter, akého ste kedy videli, pretože zdedil nadpozemské supershopnosti môžem len odporučiť. Ja, popravde hľadám trošku niečo iné... ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Přiznávám, že mě to bavilo, i když nejsem úplně cílovka. Asi i díky tomu bych k tomu našla dost výhrad, ale hodnotím to spíš nactiletýma očima. Prostředí, jazyk - to je můj šálek čaje. Hlavní hrdina je sice divnej mimoň, ale celkem sympatický. Jeho bráchu jsem nedokázala nějak odhadnout.. no až po dokoukání mi došlo, že to bude nejspíš Loki, že ano. U obrů vidím jeden velký nedostatek a to absence charisma v pánské části. Mladší to ještě kryje za hezkej obličej, ale starší... ten je k pousmání (a už ho kriste bože nesvlíkejte!). Chápu všechny, co jsou rozčarování z konce první řady... člověk přece jen čeká něco trochu víc. Já si to naštěstí pustila ve chvíli, kdy je druhá řada za dveřmi, tak jsem klidná. :D a celkem se těším. ()